Stan umysłu dla realnej przyszłości

Katastrofy humanitarne (w tym wojny i konflikty w zasobach), naturalne, klimatyczne i przemysłowe (z wyjątkiem energii jądrowej lub ropy naftowej forum paliw kopalnych i jądrowych). Zanieczyszczenie morza i oceanów.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Ahmed » 04/04/20, 18:35

To, co powstaje z pożyczki, to obietnica odpowiedniej ilości przyszłej pracy, więc po spełnieniu obietnicy zmniejsza się ona do zera, ponieważ reprezentowana wartość qu istnieje teraz „wewnątrz” konkretnego bogactwa…
Wiem, że to nie jest intuicyjne, ale tak właśnie jest.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 04/04/20, 19:15

Ahmed napisał:To, co powstaje z pożyczki, to obietnica odpowiedniej ilości przyszłej pracy

1) i pépètes umożliwiające wymianę towarów i usług, prawda? pożyczka nie tworzy żadnych?
2) i bez tego systemu nadal byłyby bryłki w obiegu i figury w księgach rachunkowych?

Masz prawo mówić rzeczy w taki sposób, aby uczynić je skomplikowanymi do zrozumienia dla przeciętnego człowieka i ignorować prostotę podstawowych dowodów… Roll:

Odpowiedzi do quizu
1) Oczywiście, jeśli tworzy dług, wszystkie pieniądze w obiegu są długiem, nawet oszczędności. Wszystkie te biblijne pieniądze, bez systemu wieczystych pożyczek, są skazane na zniknięcie z planety.
2) absolutnie nie, zero, nic poza monetami i banknotami.

To wciąż szalone, że odmowa zobaczenia podstawowych dowodów dla kogoś, kto twierdzi, że je zna!
Wreszcie chyba wolę liberałów! : Lol:
nie, żartuję. : Lol: : Lol: : Lol:
ale nadal.... : Oops:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez ABC2019 » 04/04/20, 19:20

eclectron napisał:
ABC2019 napisał:
eclectron napisał:Nie warto zaśmiecać tematu pytaniami, z którymi nie ma się nic wspólnego.

Najwyraźniej mam szczególny talent do zadawania pytań, na które nie chcemy odpowiadać! no to piękne samochody elektryczne produkowane na energię jądrową, komu iw jakiej kolejności je dajemy? nadal będzie musiał zdecydować pewnego dnia!

Jak myślisz, na co można by przeznaczyć te darmowe pieniądze?
Może jakiś związek z obecną sytuacją?

Nie rozumiem twojego pytania, co nazywasz darmowymi pieniędzmi?
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez ENERC » 04/04/20, 19:47

Odpowiedzi do quizu
1) Oczywiście, jeśli tworzy dług, wszystkie pieniądze w obiegu są długiem, nawet oszczędności. Wszystkie te biblijne pieniądze, bez systemu wieczystych pożyczek, są skazane na zniknięcie z planety.
2) absolutnie nie, zero, nic poza monetami i banknotami.

To jest 1.

Ponadto jesteśmy zadymieni w EBC, ale długi EBC są rozdzielone na banki narodowe. Dlatego to Banque de France ma w tym udział.
A nawet jeśli złamiemy euro, Banque de France będzie miał duże zadłużenie.
1 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Ahmed » 04/04/20, 19:52

Kończę moje zdanie, które wcześniej skróciłem: „To, co powstaje z pożyczki, jest, poprzez pewną ilość gotówki, obietnicą odpowiedniej ilości przyszłej pracy…”
Wydawało mi się to oczywiste, ale ta druga, bardziej „ciężka” wersja jest też bardziej edukacyjna… : Oops:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 05/04/20, 08:52

Ahmed napisał:Kończę moje zdanie, które wcześniej skróciłem: „To, co powstaje z pożyczki, jest, poprzez pewną ilość gotówki, obietnicą odpowiedniej ilości przyszłej pracy…”
Wydawało mi się to oczywiste, ale ta druga, bardziej „ciężka” wersja jest też bardziej edukacyjna… : Oops:

Czy posunęlibyśmy się tak daleko, by wyrwać ci „zgadzamy się”? : Lol:
Myślę, że w końcu jesteśmy.
Twój sposób odpowiedzi jest mylący, przynajmniej dla mnie. : Wink: (nie przesadzaj z tym, co najważniejsze, i komentuj tak, jakby Twój komentarz podważał to, co najważniejsze)

Podsumowując:
Wewnętrznie pieniądze, tak jak są one praktykowane na całym świecie, absolutnie nie są neutralne.
Wymaga to nieustannego wzrostu gospodarczego i dlatego ostatecznie prowadzi do zniszczenia świata (biotopu), tylko po to, abyśmy mieli narzędzie wymiany podstawowych towarów i usług. Narzędzie zwane pieniądze.

To samo można powiedzieć o kapitalizmie: wymaga (jest) nieustannego wzrostu gospodarczego, a zatem ostatecznie prowadzi do zniszczenia świata (biotopu), a pieniądz jest jego córką.

Ale jeśli chodzi o pieniądze, uważam za szczególnie przewrotne, że jesteśmy zamknięci w tym destrukcyjnym systemie biotopu i ludzi (trzeba zobaczyć, co trzeba zrobić, żeby na to „zarobić”), tylko po to, abyśmy mogli wymieniać towary i podstawowe usługi.
Podczas gdy pieniądz teoretycznie powinien być jak najbardziej neutralnym narzędziem wymiany.

Absolutnie konieczne jest, aby postąpić inaczej w przypadku wymiany, aby świat był zrównoważony w fakcie istnienia, w fakcie, że jest zdolny do życia.
I oczywiście „zrównoważony” nie w sensie „podtrzymywania tego samego, co obecny świat”, ponieważ nie jest zrównoważony. : Lol:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez ABC2019 » 05/04/20, 08:59

eclectron napisał:Podsumowując:
Wewnętrznie pieniądze, tak jak są one praktykowane na całym świecie, absolutnie nie są neutralne.
Wymaga ciągłego wzrostu gospodarczego:

no cóż dowód na to, że nie, na pewno będziemy w tym roku na minusie, a waluta nie zniknęła i nie zniknie..
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 05/04/20, 09:03

ABC2019 napisał:
eclectron napisał:
ABC2019 napisał:Najwyraźniej mam szczególny talent do zadawania pytań, na które nie chcemy odpowiadać! no to piękne samochody elektryczne produkowane na energię jądrową, komu iw jakiej kolejności je dajemy? nadal będzie musiał zdecydować pewnego dnia!

Jak myślisz, na co można by przeznaczyć te darmowe pieniądze?
Może jakiś związek z obecną sytuacją?

Nie rozumiem twojego pytania, co nazywasz darmowymi pieniędzmi?

Czy teraz też muszę ci tłumaczyć twoje pytania, czy to problem z pamięcią?

Czy to ty chciałeś darmowego ferrari (a potem Tesli, bo zapomniałeś, że jesteś zielony), podążając za postem o EBC rozważającym stworzenie* pieniędzy i przekazanie ich?

* to nie jest bardzo skomplikowane, +100 miliardów na stole Excela! : Lol:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez eclectron » 05/04/20, 09:07

ABC2019 napisał:
eclectron napisał:Podsumowując:
Wewnętrznie pieniądze, tak jak są one praktykowane na całym świecie, absolutnie nie są neutralne.
Wymaga ciągłego wzrostu gospodarczego:

no cóż dowód na to, że nie, na pewno będziemy w tym roku na minusie, a waluta nie zniknęła i nie zniknie..

Och, męczysz mnie, nic nie rozumiesz!*
*ponieważ zwróciłeś mi już na to uwagę w przeszłości... Roll:

Czy przeczytałeś i zrozumiałeś ten przykład?
katastrofy-naturalne-ludzi/nastawienie-na-opłacalna-przyszlosc-t16249-610.html#p389498

i odpowiadając ponownie, podaż pieniądza to jezioro.
zatrzymuje wszystkie rzeki, które zasilają jezioro. (zatrzymaj nowe pożyczki)
zawsze zużywaj tyle wody z jeziora. (spłata wcześniej zaciągniętych pożyczek)
Oczywiście przez jakiś czas w jeziorze zawsze jest woda.
Nadejdzie moment, kiedy będzie sucho (wszystkie kredyty zostaną spłacone...)

Przyroda, wspomagana przez ludzi, daje nam doskonały przykład: Jezioro Aralskie.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Stan umysłu dla realnej przyszłości




przez Ahmed » 05/04/20, 09:35

Pieniądz nie może być neutralnym środkiem wymiany, jak wielu chce go widzieć. Dzieje się tak z wielu powodów technicznych, które ukrywają istotę: nie odnosi się do monetarnego „tworzenia” banku, ale do abstrakcyjnej wartości, która jest jedną z głównych kategorii kapitalizmu. To pojęcie wartości jest zarówno bardzo znajome, o ile nikt się nad tym nie zastanawia, a jeśli już, to staje przed tajemnicą większą niż tajemnica Trójcy Świętej! :D Wiąże się z kategorią, także specyficzną dla dzieła, z którego się wywodzi (pojęcie wartości). Tylko niektóre rodzaje pracy wytwarzają wartość i tylko w takiej ilości, jaka jest społecznie niezbędna… Z tego płynie wiele konsekwencji, nad którymi ubolewacie…
Należy zwrócić uwagę na wartość i jej zewnętrzne znaczenie, a nie na rolę tak zwanego inicjatora banku: tworzenie pieniądza jest faktem kredytobiorcy, a nie banku, który odgrywa jedynie „zaufana osoba trzecia” odpowiedzialna za regulację prawidłowego wykonania zobowiązania kredytobiorcy do wykonania nakładu pracy odpowiadającego kwocie zaliczki...

ABC2019Piszesz:
no to dowód na to, że nie, na pewno będziemy w tym roku na minusie, a waluta nie zniknęła i nie zniknie..

Oczywiście, ale kapitał jest strukturalnie związany ze wzrostem, gdy tak nie jest, nie spełnia już swojego warunku działania i znajduje się w kryzysie. Na które będzie musiał znaleźć rozwiązania, inaczej system się zawali…
JezioroEclectron nie jest wypełniona pożyczkami, ale wartością pracy, która jest zupełnie inna (pożyczka jest tylko jednym z jej warunków w postaci przewidywanej wartości pracy).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "katastrofy humanitarne, naturalne, klimatyczny i przemysłowych"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 125