Która kruszarka ma produkować BRF (Raméal Fragmented Wood)?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez GuyGadebois » 02/04/20, 16:14

Paul72 napisał:Dobrą rzeczą w tej dyskusji jest to, że zamierzam poszukać w pasie piły łańcuchowej zasilanej bateryjnie, to brzmi interesująco. Masz jakieś linki dla tych co testowali?

Osobiście tego nie testowałem, ale znajomy architekt krajobrazu ma Stihla i jest nim zachwycony.
https://www.stihl.fr/Produits-STIHL/Tro ... terie.aspx

W przeciwnym razie znalazłem ten ze zdalną baterią (ale ma tylko 22 cm wycięcie):
https://www.agrieuro.fr/tronconneuse-el ... 12595.html
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez Paul72 » 02/04/20, 16:28

GuyGadebois napisał:
Paul72 napisał:Dobrą rzeczą w tej dyskusji jest to, że zamierzam poszukać w pasie piły łańcuchowej zasilanej bateryjnie, to brzmi interesująco. Masz jakieś linki dla tych co testowali?

Osobiście tego nie testowałem, ale znajomy architekt krajobrazu ma Stihla i jest nim zachwycony.
https://www.stihl.fr/Produits-STIHL/Tro ... terie.aspx

W przeciwnym razie znalazłem ten ze zdalną baterią (ale ma tylko 22 cm wycięcie):
https://www.agrieuro.fr/tronconneuse-el ... 12595.html


Dziękuję, ciekawe, na przyzwoity podstawowy sprzęt (maszyna + akumulator + ładowarka) trzeba przeliczyć około 700-800 euro

Uprząż jest przeznaczona dla intensywnych użytkowników, do 3 lub 4 godzin, nieźle!
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez eclectron » 02/04/20, 17:21

Paul72 napisał:piła łańcuchowa akumulatorowa przesunięta w talii, wygląda interesująco.

https://www.agrieuro.fr/tronconneuse-el ... 12595.html
Uważam, że prowadnica łańcucha jest trochę za krótka do ścinki, możemy zastosować dłuższą, myślę, że 30 cm.
Dodatkowy akumulator byłby plusem dla bardzo potrzebujących! : Lol:

Zajmuję się głównie przycinaniem i wyjątkowo wycinką.
wyłącza się rano, ładuje w południe, wyłącza się po południu, wystarczy mi tylko 1 akumulator.
gdy akumulator jest rozładowany -> jest przerwa! : Lol:
Na przykład ściąłem jodłę o średnicy 30 cm i obciąłem gałęzie jednym ładunkiem.
Podział pnia na 4* i pocięcie na kłody o długości 33 cm wymagało kolejnego ładowania akumulatora.
* tnie piłą łańcuchową i rozłupuje klinami i młotami.

W pewnym momencie miałem Boscha na akumulator, którego już nie produkuje się, był naprawdę za ciężki na wyciągnięcie ręki, aby go przycinać, ponieważ akumulator był na piłze łańcuchowej.

Są modele profesjonalne z baterią z tyłu, ale cena też jest profesjonalna : Mrgreen: 2400€ za całość...
https://www.oleonmotoculture.fr/accesso ... 77153.html
nigdy nie testowany.



Paul72 napisał:Jeśli chodzi o kruszarkę, od 10 lat mam maszynę termiczną o mocy 14 KM (!!), która współpracuje z „nożami”, które obracają się i wydają niemożliwy hałas. W rzeczywistości są jak żelazne ostrza, które obracając się bardzo szybko, łamią drewno...

Czy to nie byłby przypadkiem ten typ?
https://www.mecacraft.com/broyeur-therm ... t-hta.html
Swego czasu były jedyne na rynku i długo się wahałam...ze względu na cenę i wątpliwości co do zasady oddzielnego mielenia.
I poszło mi dobrze! : Lol:
Niszczarka, którą mamy z Ahmedem, pozwala uniknąć okrzesywania. Jesteśmy coraz bliżej korzystania z profesjonalnej szlifierki najniższym kosztem.


Nie znam Twojej szlifierki, więc nie chcę się wypowiadać głupich rzeczy na temat ostrzenia czegoś, co bardziej przypomina młotki?
Mogę powiedzieć, że profesjonalny młynek, którego używałem, działał na tej samej zasadzie „młotka”, ale z ruchomymi nożami na masywnym bębnie.
ostrzenie było ważnym kryterium szybkości przejścia.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez Paul72 » 02/04/20, 18:13

Tak, to jest dokładnie to, czym jest kruszarka. Wtedy kosztował połowę ceny...

W przypadku piły łańcuchowej byłaby ona przeznaczona do sporadycznych cięć, raczej do przycinania niż ścinania, ewentualnie do cięcia kłód
wystarczyłoby ostrze 35cm, a łączna waga 4 czy 5kg nie przeraża mnie aż tak bardzo.
0 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez eclectron » 02/04/20, 18:27

Ahmed napisał: Mój projekt byłby bardziej ambitny, w tym sensie, że obejmowałby szeroką pedagogikę mającą na celu zmianę postrzegania rzeczy i uczynienie odpadów cennym zasobem, za pośrednictwem niszczarki miejskiej. Pomysł polega na połączeniu sprzętu i przepływu materiału, tak aby to, co wchodzi i wychodzi, mogło zostać jak najlepiej rozdzielone: ​​ci, którzy przywożą odpady, mogą wyjechać z rozdrobnionym materiałem lub bez, a w drugim przypadku rozdrobniony materiał materiał jest dostępny dla tych, którzy nie mają lub nie mają wystarczającej ilości odpadów (planuję umieścić w obwodzie ogrodnika, aby wygładzić przepływ, aby nie pozostały zapasy i w ten sposób uniknąć fermentacji, która jest najdelikatniejszym ograniczeniem). …Komunikowanie na temat nowych praktyk ogrodniczych (takich jak ograniczenie kompostowania), a także kwestii społecznych jest zasadniczym elementem tego programu, który ma być dalej powielany.


OK, więc pomysł jest taki, że gmina kupuje rozdrabniacz (profesjonalista?), produkuje BRF na ściółkę i ewentualnie rozdrabnia w domu (zapewniając „wykwalifikowaną” siłę roboczą czy tylko rozdrabniacz?)

Z drugiej strony potrzebowałbym ważnego argumentu, aby uniknąć pożarów ogródków warzywnych: różne wierzchołki, pełne pestycydów, wielkość małych owoców.
Ich argumentem jest to, że zawsze to robiliśmy! : Lol: ale przede wszystkim ogień zabija choroby i niestety nie jest to prawdą!
Ale zgniłe życie w małym domku na prerii naprzeciwko szeregu „konwencjonalnych” ogródków warzywnych

Istnieje lokalna ewolucja w kierunku zdrowszych rzeczy, widzę to wśród niektórych, zwłaszcza młodych ludzi, myślę, że można mnie usłyszeć, ale potrzebowałbym argumentów.
W tej kwestii burmistrz również powinien się odnieść.

Będzie sportowo w porównaniu z tym, który podejmie decyzję za pomocą dmuchawy, jako środek zapobiegawczy przeciwko chrząszczom stonki, których nawet nie ma pewności, oraz w bardzo wietrzny dzień, kiedy wszystko przychodzi do mojego domu i kłuje mnie w gardło (wychodzimy z daleka : Twisted: ) i zabija owady w moim domu....
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez eclectron » 02/04/20, 18:34

Paul72 napisał:wystarczyłoby ostrze 35cm, a łączna waga 4 czy 5kg nie przeraża mnie aż tak bardzo.

Wydaje mi się, że w tym przypadku odpowiednia będzie dowolna piła łańcuchowa na akumulator. Nie ma potrzeby przesuwania ciężaru akumulatora?

Nie mam przygotowania do przycinania drzew, zajmuję się tym bardzo amatorsko (drabina + mój wzrost, bez zabezpieczenia) często tnę na wyciągnięcie ręki, dlatego dla mnie istotna jest waga maszyny.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Paul72
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 684
Rejestracja: 12/02/20, 18:29
Lokalizacja: Sarthe
x 139

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez Paul72 » 02/04/20, 18:36

Pożary warzyw są prawnie zakazane... :zaszokować:
1 x
Jestem uczulony na idiotów: czasami nawet kaszlę.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez Ahmed » 02/04/20, 20:22

EclectronPiszesz:
OK, więc pomysł jest taki, że gmina kupuje rozdrabniacz (profesjonalista?), produkuje BRF na ściółkę i ewentualnie rozdrabnia w domu (zapewniając „wykwalifikowaną” siłę roboczą czy tylko rozdrabniacz?)

Tak, profesjonalna niszczarka, którą można holować lekkim pojazdem (3T5 z gminy?); Serwis domowy jest uzgadniany z wykwalifikowanym personelem (bezpieczeństwo ludzi i maszyny!), tak wdrożyło miasto Chalon/Saône, ale jest to opcja do omówienia z gminą...

Młyn młotkowy działa według innej logiki niż młynek łopatkowy i nie jest przeznaczony do tego samego zastosowania. Szczególnie nadaje się do odpadów*, które nie wymagają cięcia lub które szybko naostrzyłyby ostrza (np. obecność kamieni lub ziemi).

* Odpady bardzo miękkie, zazwyczaj trawiaste lub bardzo twarde: suche drewno i ciała obce, takie jak kamienie, kawałki szkła, cegły itp. :zaszokować:
Nie nadaje się do świeżego drewna, które jest elastyczne i pochłania falę uderzeniową, która z łatwością zniszczy nerkę krzemienia...

Kupiłem sekator Dewalt, znacznie mniej wydajny (niska prędkość łańcucha) niż wersja Sthil, ale nie w tej samej cenie i bardziej adekwatny do skromnej pracy (wciąż to ja wykonuję tę pracę! 8) ) tego oczekuję. Bardzo praktyczny do prac okazjonalnych i przy demontażu (drzewa); do ciężkich rzeczy wracam do termicznej...
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez eclectron » 03/04/20, 08:46

Ahmed napisał:Tak, profesjonalna niszczarka, którą można holować lekkim pojazdem (3T5 z gminy?); Serwis domowy jest uzgadniany z wykwalifikowanym personelem (bezpieczeństwo ludzi i maszyny!), tak wdrożyło miasto Chalon/Saône, ale jest to opcja do omówienia z gminą...

OK, nie gramy w tej samej lidze pod względem zasobów (300 mieszkańców)
Będę musiała znaleźć inne rozwiązanie, znacznie bardziej ekonomiczne, bardziej skupione na wolontariacie i wymagające przekonania wolontariusza.
Żadnych miejskich ciężarówek, tylko osobiste ciągniki. Co najmniej jedna osoba ma mulczer na traktorze.
Od tego do przekonania go, żeby zgłosił się na ochotnika… Nie wiem. Nadal ćwiczy BRF dla siebie.
Muszę o tym wszystkim pomyśleć...

Paul72 napisał:Pożary warzyw są prawnie zakazane... :zaszokować:

Tak, a ja jestem policją! : Lol:
Tak naprawdę ludziom jest to obojętne, podpalają i odchodzą.
i nieliczni ludzie, którzy mieszkają w pobliżu, to nie ich problem...
„Musimy spalić!”
Kazałem nawet jednemu przywieźć rzeczy do spalenia z sąsiedniego miasta. „no cóż, to wieś!” , jest to denerwujące w mieście, ale oczywiście nie pod moimi oknami.
Oddzielający nas żywopłot może zasłaniać widok, ale nie dym.
Więc trzeba się złościć...

drugi argument nie do powstrzymania: „Ja nigdy nie palę” (no tak, dowód!) lub „Palę tylko raz w roku”, tak jak wszyscy inni, każdy po kolei….

Po tylu narzekaniach wydaje się, że to działa, ale muszę wykonać je wszystkie jeden po drugim...
pozwala na wzajemne poznanie się. : Lol:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez Ahmed » 03/04/20, 09:24

Być może w Twoim przypadku dobrym rozwiązaniem byłby mulczer rotorowy tej samej konstrukcji, co te, których oboje używamy, ale z WOM za ciągnikiem? : Idea:
Jedynym urządzeniem spełniającym to kryterium (wirnik) jest to: https://www.triadegreenworld.com/broyeu ... oints-pto/
Wszystkie inne małe szlifierki są wyposażone w tarczę, co jest ekonomicznym wyborem, ale z mojego punktu widzenia mniej zadowalającym.

Próbowałem dowiedzieć się o cenę profesjonalnej niszczarki w wersji elektrycznej (sieciowej i/lub akumulatorowej), ale... Covid19... :zmarszczyć brwi:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 310