Zresetuj Palazzetti Pellet Stove: Service Code, aby wyczyścić 2000h Maintenance

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Zresetuj Palazzetti Pellet Stove: Kod serwisowy klienta, aby wyczyścić 2000h Maintenance




przez Christophe » 14/11/18, 19:36

Philippe Schutt napisał:Teraz, w związku z szalonymi ludźmi, których spotkałem, nie potępiam tej metody.


To znaczy? Po której stronie szaleni? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Zresetuj Palazzetti Pellet Stove: Kod serwisowy klienta, aby wyczyścić 2000h Maintenance




przez Philippe Schutt » 19/11/18, 21:36

To prawda, że ​​już widzieliśmy : Mrgreen:
Co ważniejsze, osoby, które czekają, aż piec zrobi błąd „brak przeciągu”, aby usunąć popiół, lub które nie czyszczą szyby, ponieważ przeszkadza im światło lub omijają urządzenia zabezpieczające, gdy są aktywowane.
A kiedy standardy nie naprawiają ich, obchodzą lub ignorują projekt, a nie modyfikują go.

Ogień, szanuje samego siebie, nawet granulki. Urządzenie musi być w dobrym stanie i dobrze utrzymane, w przeciwnym razie ogień lub wybuch zbiornika lub, w najlepszym razie, nie działa. A standard kładzenia jest uzasadniony. Czasami uważam to za zbyt permisywne.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Zresetuj Palazzetti Pellet Stove: Kod serwisowy klienta, aby wyczyścić 2000h Maintenance




przez Christophe » 20/11/18, 10:06

Rooooohhh, to znaczy! : Mrgreen:

Ok, rozumiem co masz na myśli ...

Philippe Schutt napisał:Ogień, szanuje samego siebie, nawet granulki.


Powiedziałbym, że szczególnie w przypadku pelet: złożoność, a zatem ryzyko awarii, nie poprawia niezawodności ...

Wybuchy dotyczą tylko pierwszych modeli, nie (> 10-15 lat)? Teraz wszystkie domy są w depresji ...

Ogień czołgowy? Nigdy o tym nie słyszałem, ale jesteś profesjonalistą: uh, jak to się może stać? W jakich warunkach mam na myśli?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Zresetuj Palazzetti Pellet Stove: Kod serwisowy klienta, aby wyczyścić 2000h Maintenance




przez Philippe Schutt » 20/11/18, 13:13

to było zbyt proste, nie rozciągaj tak słupka! : Twisted:

piece prawie zawsze były w depresji, a wyciąg dymu znajdował się przy wyjściu.
Eksplozja ma miejsce zarówno podczas rozruchu, jak i po wygaszeniu płomienia i konserwacji świeżych granulek. Żar i / lub świeca zapłonowa powodują, że dym drzewny, kominek wypełnia się dymem, a pojawienie się płomienia powoduje spalenie wszystkich tych niespalonych gazów. Techniki ograniczania ryzyka: świece 2, świece ceramiczne, kominki zasilane od dołu. Pomysł przy starcie polega na tym, aby zacząć bardziej brutalnie, albo że nad świecą jest mniej pelet. Podczas pracy tylko kominki zasilane od dołu są całkowicie bezpieczne. Inni wracają trochę energii mini, aby zapobiec utracie płomienia.
W urządzeniu opalanym drewnem rozpal ogień i zamknij powietrze, zanim zniknie, a komin dobrze się wyciągnie; palenisko jest wypełnione dymem; dać trochę więcej powietrza, może wystarczyć, aby rozpalić płomień i boom :)

Pożar zbiornika jest zwykle spowodowany brakiem powietrza do spalania z powodu braku konserwacji. Pelety palą się zbyt wolno, gromadzą się aż do napełnienia rury napełniającej. Ogólnie rzecz biorąc, piec kończy się błędem i wykonuje cykl zatrzymania. żar unosi rurę, obniża śrubę i zapala zbiornik. We Francji musi być sto przypadków rocznie.
Problem ten nie występuje w urządzeniach wodoszczelnych, szybko nie ma już tlenu i żar gaśnie przed dotarciem do dna śruby. Dobrze zaprojektowane dolne podawanie eliminuje również to ryzyko.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Zresetuj Palazzetti Pellet Stove: Kod serwisowy klienta, aby wyczyścić 2000h Maintenance




przez Philippe Schutt » 20/11/18, 13:17

Oczywiście Palazzetti wielokrotnie zmieniał system dostępu. Nadal jestem na 3 cyfrach godziny, które pochodzą z 2010 Roll:
0 x
Lacombe
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 17/10/19, 19:06
x 1

Re: Zresetuj Palazzetti Pellet Stove: Kod serwisowy klienta, aby wyczyścić 2000h Maintenance




przez Lacombe » 17/10/19, 19:15

Witam wszystkich

do pieca palazzeti Isabella
kod resetowania to:
patrzysz na czas wyświetlany na twoim piecu i notujesz pierwsze cyfry 3
idziesz do menu: FABRYKA
wpiszesz kod
OK
przejść do konserwacji
OK
aby przejść do FACTORY, przytrzymaj 3 sekund dwa górne przyciski


OUFF Dostałem się tam, zamiatam wszystkie tony zużytych granulek
Regularnie czyścę piec
ale nie zapomnij usunąć kratek z boku (miękkich), aby zassać kurz, który może zakłócić elektronikę na dłuższą metę
to po trzech trudnych latach do znalezienia
mówi się, że jest poufny !!! to strzyżenie owiec ......
dobrze dla ciebie
Phil
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Zresetuj Palazzetti Pellet Stove: Kod serwisowy klienta, aby wyczyścić 2000h Maintenance




przez Christophe » 17/10/19, 21:21

lacombe napisał:Witam wszystkich

do pieca palazzeti Isabella
kod resetowania to:
patrzysz na czas wyświetlany na twoim piecu i notujesz pierwsze cyfry 3
idziesz do menu: FABRYKA
wpiszesz kod
OK
przejść do konserwacji
OK
aby przejść do FACTORY, przytrzymaj 3 sekund dwa górne przyciski


Cześć Phil i dziękuję za informacje dla innych użytkowników palazetti, jak mówisz strzyżenie owiec!

Po tym, jak ta metoda będzie ważna, podobnie jak poprzednia, tylko przez pewien czas, kiedy więźniowie palazzeti zmienią metodę (na szczęście tylko dla nowych pieców) ...Krótko mówiąc, ważną rzeczą jest wymiana!

Mówiąc o wymianach (oczywiście termicznych!), Mam również piec na pellet od lat 2, oto jak go zoptymalizowałem (trochę): ogrzewanie izolacja / Thermorossi-h20-34-error-no-temp-Resis-poprawa-the-spalanie-at-home-t15658.html

Te ulepszenia prawdopodobnie dotyczą także innych modeli!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Zresetuj Palazzetti Pellet Stove: Kod serwisowy klienta, aby wyczyścić 2000h Maintenance




przez Christophe » 17/10/19, 21:28

Ups, przepraszam, ten link dotyczy tylko mobilnego kominka Thermorossi, oto inne ulepszenie, które wprowadziłem (które, jak sądzę, można dostosować do każdego pieca na pelety): Ogrzewanie izolacja /-the-poprawy wydajności w swoim piecem-A-peletek hydraulicznego ECOTHERM-Thermorossi-h2o-t15659.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Zresetuj Palazzetti Pellet Stove: Kod serwisowy klienta, aby wyczyścić 2000h Maintenance




przez Christophe » 03/02/20, 21:13

0 x
herwyna
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 02/07/20, 16:49

Re: Zresetuj Palazzetti Pellet Stove: Kod serwisowy klienta, aby wyczyścić 2000h Maintenance




przez herwyna » 02/07/20, 16:59

cześć, kupiłem palnik na ogień paletowy pod koniec października 2019 r. o godzinie 7000. Zaczął prosić o konserwację 4 miesiące później odpowiedziałem, że musiałbym zapłacić 165. jeśli obliczę, że będzie to 3-krotność tej kwoty przez 18 miesięcy to disans że żąda tego co 2000 godzin w książeczce, jest jednak dobrze odnotowane 1 raz w roku, co mogę zrobić
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 395