Recenzja tronxys x5sa pro 500: filament utknął w ekstruderze

Forum dedykowane do druku 3D: technologie druku 3D (fdm, lcd, sla ...), sprzęt, oprogramowanie, krajalnice, ustawienia, użytkowanie, baza danych, wymiana modeli, porady i triki, optymalizacja, wymiana doświadczenie...
auroret83
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 06/03/22, 15:48
x 1

Recenzja tronxys x5sa pro 500: filament utknął w ekstruderze




przez auroret83 » 06/03/22, 15:58

Halo

Kupiłem tronxy x5sa 500 pro i zestaw aktualizacyjny. Czytałem wiele dobrych komentarzy na ten temat. Cóż, po 2kg stopionego filamentu nie mogłem nic wydrukować. Czemu ? Ponieważ wytłaczarki nie działają prawidłowo. Po powrocie lub nawet zatrzymaniu filamentu, filament jest uszkodzony i nie podnosi się, ekstruder blokuje filament. A ja mówię jednym kolorem, nie wyobrażam sobie nawet dwukolorowego.

Niezależnie od ustawienia za pomocą oprogramowania lub ustawienia koła ekstrudera wynik i to samo.

Ktoś ma rozwiązanie?

dziękuję
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Recenzja tronxys x5sa pro 500




przez Christophe » 06/03/22, 17:02

Masz szczęście, mam taki...bez zestawu aktualizacyjnego (co to jest?)...

Zacznij od przeczytania tego, co myślę tutaj: Drukarki-3d / tronxy-x5sa-500-pro-poprawa-osi-z-jak-wkleic-pasek-rozrzadu-t16537.html

Dużym problemem jest montaż: absolutnie konieczne jest, aby podwozie było dobrze zamontowane na kwadracie, w przeciwnym razie żaden kształt nie będzie dobry... Jest nawet błąd w instrukcji: jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami, montaż jest niemożliwy ... w końcu Zamontowałem swoją ponad 18 miesięcy temu...

Zamieścić tutaj kilka swoich zdjęć i zmartwień?

Miałem też trochę "obróbki" filamentu w ekstruderze, jeśli o tym myślisz...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Recenzja tronxys x5sa pro 500




przez Christophe » 06/03/22, 17:06

W przeciwnym razie możesz również przeczytać ten temat na testach na różnych włóknach: Drukarki-3d / test-best-filaments-drukarki-3d-2020-pla-pla-tpu-petg-carbon-t16592.html

Niektóre filamenty utkwiły bardziej w ekstruderze niż inne...

Szybkość drukowania wpływa na blokowanie się filamentów, spróbuj zredukować ją do około 50-60 mm/s... i trochę zwiększ temperaturę dyszy...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do sekcji „Drukarki 3D i druk 3D: maszyny i technologie, sprzęt, oprogramowanie, użytkowanie i optymalizacja”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 38