Recenzje testów filamentów dla drukarek 3D: PLA, PLA +, TPU, PETG, Carbon ... Najlepsze w 2020 roku?

Forum dedykowane do druku 3D: technologie druku 3D (fdm, lcd, sla ...), sprzęt, oprogramowanie, krajalnice, ustawienia, użytkowanie, baza danych, wymiana modeli, porady i triki, optymalizacja, wymiana doświadczenie...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Recenzje testów filamentów dla drukarek 3D: PLA, PLA +, TPU, PETG, Carbon ... Najlepsze w 2020 roku?




przez Christophe » 20/10/20, 12:00

Dla tych, którzy mają Drukarka 3D ze stopionym drutem FDM, oto zalecane marki filamentów i te, których należy unikać ...

Odpowiadam więc na pytanie Pétrusa dotyczące tego pokrewnego tematu: Drukarka 3D i zdrowie

Petrus napisał:Jestem bardzo zainteresowany twoimi opiniami na temat różnych marek filamentów


Oto moja opinia w ciągu zaledwie 3 miesięcy, około 3 kg i około 400 godzin różnych wydruków marek 3D Filament na moim Tronxy: Drukarki-3d / tronxy-x5sa-500-pro-poprawa-osi-z-jak-wkleic-pasek-rozrzadu-t16537.html

Kupione wyłącznie na Amazon, więc w razie potrzeby łatwo znajdziesz te odniesienia:

- Amazon Podstawowy PETG: bardzo przeciętne, dużo włosów, słaba przyczepność warstwy pomimo wielu różnych ustawień (ale nie testowałem jeszcze innych marek PETG) 30% cewki pozostaje (niebieskie)
- Sunlu PLA +: dobrze, ale nie tak "więcej" niż za więcej spodziewałem się większej poprawy (prawie taki sam jak PLA na poziomie jakości powierzchni ... zapachy w PLUS ... no tak, jest BARDZIEJ pachnący co!), ale i tak części wydają się trochę bardziej wytrzymałe
- Włókna węglowe Enotepad 3D PLA: dobry, ale niemożliwy do trwałego drukowania w dyszy 0.4 (utwardzony) i 0.5 (stal nierdzewna), musi drukować w 0.6 (stal nierdzewna) w przeciwnym razie zatyka się (jestem w bowden, nie napęd bezpośredni dlatego ekstruder jest deportowany ... nie wiem, czy to się liczy w zatkaniu dyszy, ale na pewno trochę).
- Wielokolorowy enotepad 3D PLA: Ok, szpula na 20% bez większego problemu.
Technologia Xingtong Zhi Lian przezroczysta PLA: Ok, rolka skończona, nie ma większego problemu poza tym, że nigdy nie była przezroczysta (biaława)
Technologia Xingtong Zhi Lian PLA Wood: jest w nim prawdziwe drewno (20 - 30%?), co można poczuć podczas drukowania. filament jest kruchy i nie nadaje się do użytku w moim komputerze :(
- CREOZONE TPU czarny: Wydrukowałem tylko jeden mały kawałek, który wygląda dobrze, ale ma sporo włosów. Drukowałem z małą prędkością (pamięć 30 mm / s, tronxy pozwala na 100 mm / s) i jest ok pomimo zdalnego ekstrudera (dużo osób mówi, że nie da się wydrukować TPU bez napędu bezpośredniego)

Podsumowując, odradzałbym zatem marki: Xingtong Zhi Lian Technology i Amazon Basic. Z niewielką wadą Amazon Basic, o ile nie testowałem innych włókien PETG.

Reszta to kif kif.

Zbieg okoliczności, właśnie w tej grupie FB trwa właśnie badanie:

https://www.facebook.com/groups/2437822682913168/about

filamenty.png
filaments.png (107.28 KiB) Oglądane 16600 razy


Po tym powinieneś wiedzieć, że:

a) Jedna drukarka nie jest drugą, a filament, który może dobrze działać na jednej, może powodować problemy na innym modelu.

b) Wydaje się, zgodnie z komentarzami, że mogą występować czasowe zmiany jakości tej samej marki ... (jakość produkcji zmienna w jednym lub drugim kierunku)

c) Niektóre włókna są higroskopijne, dlatego należy je przechowywać z dala od powietrza. Najlepiej je wszystkie systematycznie chronić.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Przetestuj najlepsze filamenty do drukarek 3D 2020 (PLA, PLA +, TPU, PETG, Carbon ...)




przez Adrien (były nico239) » 20/10/20, 12:47

Moje problemy z uzwojeniem?

We wszystkich markach.

Tam jest sunlu

Poprzedni również był markowy, ale nie pamiętam, który
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Re: Przetestuj najlepsze filamenty do drukarek 3D 2020 (PLA, PLA +, TPU, PETG, Carbon ...)




przez Christophe » 20/10/20, 12:48

Dziwne, że nigdy takiego nie miałem ... jeszcze ...

Sunlu jest raczej znana jako marka ... ale twoja mechaniczna modyfikacja rozwiązała problem?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Przetestuj najlepsze filamenty do drukarek 3D 2020 (PLA, PLA +, TPU, PETG, Carbon ...)




przez Adrien (były nico239) » 20/10/20, 12:50

Christophe napisał:Dziwne, że nigdy takiego nie miałem ... jeszcze ...

Sunlu jest raczej znana jako marka ... ale twoja mechaniczna modyfikacja rozwiązała problem?


Modyfikacja mechaniczna rozwiązała problem napędzania wytłaczarki drutu wychodzącego z góry.

Jest to opisane w wielu filmach w sieci.

Ponieważ teraz drut jest na tym samym poziomie co wytłaczarka, nie martw się.

Pozostaje kwestia uzwojenia.

Kiedy tam jestem, regularnie odwiedzam.
Kiedy mnie tam nie ma, jest to przypadkowe

Problem pojawia się raczej na końcu rolki
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Re: Przetestuj najlepsze filamenty do drukarek 3D 2020 (PLA, PLA +, TPU, PETG, Carbon ...)




przez Christophe » 20/10/20, 12:54

Ach ok, skończyłem na razie tylko jeden kołowrotek ... Trzymam kciuki.

Moja szpula jest na dole, ekstruder na górze (i tak 60 cm wyżej) i starałem się wyrównać tak dobrze, jak to możliwe (ponieważ zmienia się to koniecznie podczas rozwijania drutu ...)

Jeśli mam jakiekolwiek wątpliwości, zmodyfikowałbym, aby zbliżyć cewkę do wytłaczarki.

ps: tutaj prezentowana jest modyfikacja, o której mówimy Drukarki-3d / cud-zaawansowanie-technologiczne-but-t16549-50.html # p414953
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Re: Przetestuj najlepsze filamenty do drukarek 3D 2020 (PLA, PLA +, TPU, PETG, Carbon ...)




przez Christophe » 22/10/20, 09:40

Przyjazd dnia 5 kg nowych kręgów / nowe marki:

- Filament PLA 1.75 mm, GIANTARM
- Filament PLA 1.75 mm, ERYONE
- PLA z włókna węglowego, TECBEARS
- Włókno węglowe PLA, SUNLU
- Filament NYLON 1.75mm, TECHNOLOGYOUTLET


20201022_093050.jpg



Zajmie mi trochę czasu, zanim skomentuję te 5 bębnów ...

Kilogram nylonu (najwyraźniej jednego z najlepszych plastików do fdm) jest zwykle sprzedawany za 50 € lub nawet więcej, na przykład 40 € za szpulę 0.5 kg (ouch ...) ten kosztuje około 50 ... więc jeśli nie daje dobrych efektów, będziemy wiedzieć dlaczego ... : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Re: Przetestuj najlepsze filamenty do drukarek 3D 2020 (PLA, PLA +, TPU, PETG, Carbon ...)




przez Christophe » 28/10/20, 16:47

Właśnie zacząłem nową cewkę:

- PETG White Makeasy

Nadal jestem na tratwie, ale już wygląda znacznie lepiej niż podstawy Amazona PETG, gdzie walczyłem jak komputer, tylko po to, aby uzyskać warstwę przyczepności ... a przynajmniej stałem się lepszy w ustawieniach ? : Chichot: Nie, filament wygląda lepiej ...

Reszta w 12h! : Chichot:
0 x
pogmatwać
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 416
Rejestracja: 11/06/07, 13:04
x 63

Re: Przetestuj najlepsze filamenty do drukarek 3D 2020 (PLA, PLA +, TPU, PETG, Carbon ...)




przez pogmatwać » 28/10/20, 17:57

Zauważyłem, że PETG nie lubi odcisków palców, PLA to nie obchodzi : Chichot:

Wynajmę przed zrozumieniem, jak tylko mam wydruk PETG, czyścę tacę płynem do mycia naczyń, który suszy, bez dotykania go palcami i nie mam już zmartwień przez 6 miesięcy. Mam Prusę MK3, konie wyścigowe w precyzji normalnie.
O ile korzystałem z PLA, nigdy nie miałem żadnych problemów.

Jestem trochę zirytowany, że właśnie dziś wieczorem otrzymałem Elegoo mars pro, mały rozmiar, ale dobry, inny świat ...

A ++
0 x
Świat jest doskonały !!!
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Przetestuj najlepsze filamenty do drukarek 3D 2020 (PLA, PLA +, TPU, PETG, Carbon ...)




przez Adrien (były nico239) » 28/10/20, 19:05

Musiałem skończyć z sunlu, które zaczęło się, ponieważ przy 7 godzinach drukowania musiałoby to być długie.

Otrzymałem 3 cewki: basicfil, inny sunlu i trzeci, którego nazwy zapomniałem.

Musiałem bez zmartwień zrobić 15 razy 7 godzin z basicfilem, wtedy miałem problem.

I tam walczę, aby zejść na prawą nogę, nie wiedząc tak naprawdę, skąd to pochodzi: może poziom łóżka, cóż, robię ch ... co najmniej 5 lub 6 blokad, a zatem niewyjaśnione przerwy.

To trochę kłopotliwe, gdy nie działa.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Re: Przetestuj najlepsze filamenty do drukarek 3D 2020 (PLA, PLA +, TPU, PETG, Carbon ...)




przez Christophe » 30/10/20, 10:14

perplex napisał:Jestem trochę zirytowany, że właśnie dziś wieczorem otrzymałem Elegoo mars pro, mały rozmiar, ale dobry, inny świat ...


Od końca czerwca mam klasyczny marzec ... W druku mam ponad 95% sukcesów, awarie to moja wina (nadmierna optymalizacja).

Jeśli potrzebujesz porady, nie ma problemu (nie tutaj: utwórz nowy dedykowany temat SLA)

Z drugiej strony nie chodzi o krytykę twojego wyboru, ale z tego, co wyczytałem, marsz pro miałby mniej dobrą opinię niż klasyk.

Mars pro 2 właśnie został wydany. Bez wątpienia, aby zrekompensować pewne wady profesjonalisty?

Nie zrozumiałeś swojej historii odcisku? Rozmawiasz na szklanym talerzu?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do sekcji „Drukarki 3D i druk 3D: maszyny i technologie, sprzęt, oprogramowanie, użytkowanie i optymalizacja”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 31