Instalacja butli z propanem 1 35kg

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
twentymak
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 19/03/10, 21:01
Lokalizacja: 09000 Święty Paweł z Jarrat
x 1

Instalacja butli z propanem 1 35kg




przez twentymak » 09/11/19, 10:08

Witam wszystkich Chcę zainstalować TYLKO JEDEN butlę gazową 35kg na zewnątrz i podłączyć ją do płyty kuchennej 4 + piekarnika gazowego,

Dużo szukałem, ale blokuję ...
Widzę tylko instalacje z dwiema butelkami z automatycznym przełącznikiem, chcę tylko jedną.
Więc skoro chcę jednocześnie zasilać urządzenie 2, muszę zainstalować T i dwa regulatory? czy regulator i T?

Jeśli wezmę np. Instalację gazową mojej ciężarówki to mam tylko jedną butlę Camping Gaz 907> reduktor> T> 1 płyta palnika / lodówka trimixowa to działa bardzo dobrze ale na 4 ogniska domowe + piekarnik? To jest to samo ?

Dziękuję
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Instalacja 1 butelka z propanem 35kg




przez Ahmed » 09/11/19, 10:18

Nie wiem, na czym polega problem: możesz podłączyć pojedynczą butelkę, tylko połączenie (ewentualnie zszyte na falowniku) i, moim zdaniem, jeden regulator musi być w stanie zasilić twoje dwa bazary za pośrednictwem T ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Instalacja 1 butelka z propanem 35kg




przez Christophe » 09/11/19, 10:47

Tak, niezależnie od tego, czy masz 1 fire, 4 lub 6, jest tak samo długo, dopóki jest wystarczająca presja!

Tak jak w twojej ciężarówce, na kamperze (oprócz gigantycznej) zawsze jest tylko jedna butelka ... tak samo, nie widzę problemu!
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Instalacja 1 butelka z propanem 35kg




przez Ahmed » 09/11/19, 12:01

W przypadku jednej butelki wadą jest oczywiście awaria bez planu B. Aby pomóc poradzić sobie z problemem (bez całkowitego usunięcia go), możliwe jest umieszczenie butelki na podstawie sprężyny *, platynie połączonej ze znacznikiem która porusza się zgodnie z wagą butelki: po empirycznej kalibracji urządzenia łatwo jest wiedzieć, kiedy butelka zbliża się do końca i odpowiednio powiadomić ...
Dlaczego nie zainstalować drugiej klasycznej butelki 13kgs jako bufora? Brak miejsca?

* lub ponownie wykorzystując nieużywaną wagę łazienkową ...
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
twentymak
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 19/03/10, 21:01
Lokalizacja: 09000 Święty Paweł z Jarrat
x 1

Re: Instalacja 1 butelka z propanem 35kg




przez twentymak » 10/11/19, 09:05

Tak więc faktycznie w moim pomyśle zamierzałem wykonać rurkę miedzianą o średnicy 12 z wolną nakrętką, która wyjdzie ze ściany stosu na wysokości kurka butelki z gazem.

Po drugiej stronie ściany, w garażu, regulator ciśnienia w ścianie.

Wyjdź przez ścianę, wciąż w miedzi, wejdź na podłogę kuchni i ponownie przejdź przez ścianę.

Następnie w kuchni zainstaluj T z dwiema lirami ze stali nierdzewnej. Jeden do płyty kuchennej 4, a drugi do piekarnika.

Odnośnie do zarządzania awarią gazu. Właściwie mam dwie butelki, ale w drugiej trzymam ją obok pierwszej, kiedy nastąpi awaria, wymienię się, ładuję pustą butelkę do kombi i kieruję się do stacji LPG.

Ponieważ tak, napełnię butle propan LPG 35kg, kupiłem adapter. W tej chwili na stacji benzynowej, gdzie jadę, butelka 35kg kosztuje 92 €, a LPG - 0.789 €, 35kg gazu to 70 litrów LPG, więc 70 x 0.789 € = 55,23 €, więc 36,77 € oszczędność za każdym razem, gdy ładujesz.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Instalacja 1 butelka z propanem 35kg




przez Ahmed » 10/11/19, 10:57

OK, dziękuję za te szczegóły.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Instalacja 1 butelka z propanem 35kg




przez dede2002 » 10/11/19, 11:29

Witam,

Ale LPG nie jest czystym propanem, jest w nim butan. To nie jest ta sama wartość opałowa ani to samo ciśnienie.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 171