Stojąca woda w rurach

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 18/07/15, 12:38

Innym rozwiązaniem jest lekkie odkręcenie wszystkich kranów. Niby 100 litrów wody „tracone” każdego dnia, trochę prądu, ale czysta rura. Kosztowałoby to zaledwie 2-3 setki dni i woda mogłaby wrócić do lustra wody.
0 x
jpgroussard
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 10/07/15, 15:55




przez jpgroussard » 20/07/15, 08:33

dziekuje grelinetto, sprawa nie jest taka prosta bo na poczatku wyszedlem z pomyslem na "owczarke" z minimum na ekologiczne wakacje 1-2 tygodnie w roku (wyjezdzam za dwa tygodnie do Norwegii i Będę mieszkać w eko-domku, bez wody, bez prądu, suche toalety. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, o co w tym wszystkim chodzi). Ale moi przyjaciele z dzieciństwa chcieli „odrobiny” komfortu i skończyło się na elektryczności, szambie, bojlerze do kąpieli i gotowania. To nie jest problem oszczędzania wody, bo tam to nie wody brakuje do ogrodu, bo jest na brzegu jeziora "zaopatrywanego" w rzekę, w której kąpało się i piło od dzieciństwa. Niestety, dzisiaj to już nieaktualne. Ponadto studnia ma więcej niż rozsądny przepływ.
Ale moi znajomi, którzy od maja chodzą w każdy weekend, mają dwie lewe ręce (ale mimo wszystko bardzo się kochamy) i nie mogą opróżniać obwodu ani co tydzień, ani raz w roku, w październiku. Sam pojadę to zrobić w październiku i skorzystam z okazji aby zakopać fajkę. Małe pytanie, jeśli o tym wiesz: moim zdaniem bakterie są we wszystkich rurach, tym bardziej, że czerwcowo-sierpniowe upały nie pomogły. Ktoś poradził mi, aby spuścić wodę i wlać kupiony w sklepie wybielacz do końca, a następnie dobrze spłukać i ponownie napełnić wodą. Sąsiad powiedział mi (w kawiarni podczas rozmowy), zwłaszcza nie.
Czy masz jakiś pomysł na to?
merci d'Avance
0 x
Boris81
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 11/01/16, 15:36




przez Boris81 » 11/01/16, 15:49

Powiedz, bądź ostrożny mimo wszystko, spożywając tę ​​wodę pochodzącą ze studni. Nawet z filtrami, o których wspomniałeś, stojącą (ośmielę się powiedzieć stojącą) wodą, wątpliwymi rurami... Zagrożenia dla zdrowia są bardzo realne.
Wybielacz do fajek, nie, zwłaszcza nie! jest dobry do ewentualnego udrażniania rur kanalizacyjnych (i znowu osobiście nie podoba mi się pomysł puszczania wybielacza na luz), ale nie w rurach, które mają nieść wodę do kuchni, łazienki ,...!
Nawettak zwana „zdatna do picia” woda z kranu stwarza zagrożenie dla zdrowia. Więc twoja woda ze studni, wystawiona na działanie ciepła i stojąca, zadowoliłbym się toaletą, a nawet pralką z wieloma filtrami, ale to wszystko.
Cóż, oto co mówię...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 122