Obrzydliwość w Meaux

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Lebron
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 10/09/14, 17:57

Obrzydliwość w Meaux




przez Lebron » 15/12/14, 14:13

Witam wszystkich, aktualnie mam mały problem z moim drugim domem (który wynajmuję) zlokalizowanym w miejscowości Meaux (w 77r.). Lokator od kilku dni mówi mi, że z rur wydobywa się bardzo silny zapach. Ponadto wydaje się, że woda będzie miała trudności z odprowadzeniem. Obawiam się, że rury są zatkane (chociaż lokator mówił mi, że próbował „zassać” wannę, toaletę i umywalkę, ale nic nie pomogło). Myślę, że należy rozważyć wypuszczenie. Już moje pierwsze pytanie: czy w gestii najemcy czy właściciela leży zaangażowanie w tym terenie profesjonalnej firmy? kto powinien płacić? po drugie, czy ktoś zna dobrą firmę, która może pomóc w wypróżnieniu w Meaux? (bo wszyscy wiemy, że tego typu „pudełka” wykorzystują to w nagłych sytuacjach..)
0 x
lapouleda
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 15/12/14, 16:39




przez lapouleda » 15/12/14, 17:05

Ssanie jest w porządku, jeśli jest kilka włosków lub włosów, które samoistnie zatykają rury zlewu lub syfonu wanny. Ale jeśli jest to większy korek czy coś, to nie wystarczy. Myślę też, że najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku będzie rozważenie wypróżnienia. Akcja będzie miała na celu udrożnienie rur i ich oczyszczenie. Myślę, że znalezienie firm zajmujących się wycofywaniem w Meaux powinno być dość łatwe (proste wyszukiwanie w Internecie). Robiłem to już na przykład w domu. Po interwencji wszystko wróciło do normy. Natomiast w Twoim przypadku wydaje mi się, że jest to naprawa mająca charakter napraw najmu (art. 7 ustawy nr 86-1290 z dnia 23 grudnia 1986 r.).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Wyrzut w Meaux




przez Obamot » 15/12/14, 17:24

LebrOn napisał:Już moje pierwsze pytanie: czy w gestii najemcy czy właściciela leży zaangażowanie w tym terenie profesjonalnej firmy? kto powinien zapłacić ?

Cóż, to kwestia do rozwiązania później...

Jeśli najemca to zgłosił, firma musi się w to bezzwłocznie zaangażować. Bo inaczej zawsze moglibyśmy powiedzieć, że „Nie dołożyłeś należytej staranności…”

A priori, jeżeli przyczyną jest złe utrzymanie lokalu – w trakcie najmu nieruchomości – to powinno to spaść na najemcę amha. Konieczne jest jeszcze udowodnienie, czy doszło do ewentualnej winy...

Za wszelkie inne przyczyny (wada projektowa, pęknięcia, możliwy brak regularnej konserwacji, nieodłączne problemy z samymi rurami, takie jak częściowe zawalenie się itp.) w żadnym wypadku nie może to być odpowiedzialnością najemcy.

Ale żeby się tego dowiedzieć, trzeba interweniować, a potem starać się ustalić przyczynę(y) przez wykonawcę... A do tego potrzebne jest jasne i precyzyjne zlecenie (na wszelki wypadek, żeby właściciel też mógł się zakryć i przedstawić dowód) )....

Niektóre firmy ubezpieczeniowe mogą odegrać pewną rolę (od szkód naturalnych?), inne pokryją całość lub część kosztów w zależności od przypadku: ich interes w naprawie, a nie czekanie na katastrofę kosztującą kilkaset tysięcy euro... Podałem ta rada dla ekonologa, którego ściana spuchła pod naporem ziemi w szczególnie wilgotnym okresie (było to na zboczu cieku wodnego), a jego ubezpieczenie pokrywało zdecydowaną większość prac, był oczarowany.

W przeciwnym razie, jeśli grunt się przesunął, konieczne może być ustawienie słupków/znaczników, zmierzenie odległości między nimi a domem i sprawdzenie, czy z biegiem czasu grunt będzie się przesuwał (zależy to od położenia geograficznego, jeśli jesteśmy w czasie powodzi) strefa, nachylenie, występujące po epizodzie ulewnego deszczu lub czymkolwiek innym). Ponieważ jeśli przyczyną jest podstępne osunięcie się ziemi (lub osada), może to być bardzo, bardzo niebezpieczne.
Niedawno zakopano nawet dom przylegający do wsi, zabierając matkę i córkę.

Jeśli więc ustalenia pójdą w tym kierunku, to, jak sądzę, będziemy musieli powiadomić gminę. Jeśli sprawy się skomplikują, lepiej też zasięgnąć porady...
0 x
Lebron
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 10/09/14, 17:57




przez Lebron » 16/12/14, 16:27

Witam wszystkich. Dziękuję za poświęcenie czasu na udzielenie mi odpowiedzi. Poszedłem tam wczoraj późnym wieczorem. Rzeczywiście rury wydają się być bardzo zatkane. Należy rozważyć możliwość wypróżnienia. Obawiam się, że nie ma innego wyjścia. Uzgodniliśmy z najemcą, że każdy zapłaci połowę, żeby uniknąć problemów. Najpierw jednak czekamy na powrót trzech firm, z którymi się skontaktowaliśmy, a które zajmują się wypróżnianiem w Meaux, aby zobaczyć ich wyceny.
0 x
lapouleda
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 15/12/14, 16:39




przez lapouleda » 17/12/14, 10:38

Witam, jeśli się zgodziłeś to wszystko jest w porządku, nie będzie żadnych przykrych niespodzianek. Osobiście nie znam miasta Meaux ani nawet gdzie ono się znajduje, ale miałeś rację, prosząc o wycenę, zanim pilnie zadzwonisz. Widziałem, że atid oferował usługę wypluwanie w Meaux szybko, czy może widziałeś już tę firmę? W każdym razie powodzenia w tej „przygodzie”. Wyobrażam sobie, że zbliżające się Święta Bożego Narodzenia nie są najlepsze, na jakie mogliśmy liczyć.
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 122