Analizowanie swoje zużycie wody i koszty

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Przeanalizuj swoje zużycie wody i jego koszty




przez chatelot16 » 05/12/16, 20:39

ssf2013 pisze:Witam,

Istnieje sztuczka oszczędzania wody: reduktor aeratora. Dzięki temu systemowi możesz dokonać znacznych oszczędności i uczestniczyć w ekologicznym podejściu. Pozwala zaoszczędzić do 50% wody w naszych kranach bez utraty komfortu.

Oszczędzanie wody, które można umieścić bezpośrednio na kranie, jest bardzo dyskretne i zmniejsza przepływ wody, a tym samym zużycie.

Więc pomyśl o tym!


dla mnie taki aerator to głupota... jak będę chciał napełnić 2 litrową miskę to ten aerator ograniczający przepływ będzie mi służył tylko do stracenia czasu przy wolniejszym napełnianiu

ten rodzaj aeratora ograniczającego przepływ jest przydatny tylko dla tych, którzy myją ręce pod bieżącą wodą, co jest głupotą! kiedy chcemy oszczędzać wodę, napełniamy miskę i wykorzystujemy ją kilka razy, zanim ją wyrzucimy

w domu woda z pralki wykorzystywana jest kilka razy, odpływ nie trafia do kanalizacji lecz do kosza na zewnątrz domu gdzie służy do zgrubnego sprzątania

Używam tylko wody deszczowej! nie powinno się go marnować, a jednak zmodyfikowałam swoją pralkę tak, żeby bardziej wypełniała zbiornik, bo w domu trzeba prać brudne rzeczy! w swoim pierwotnym stanie oszczędzała tyle wody, że prała tylko czystą bieliznę... brudną bieliznę trzeba było prać kilka razy! fałszywa ekonomia
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79324
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Re: Przeanalizuj swoje zużycie wody i jego koszty




przez Christophe » 09/12/16, 00:45

chatelot16 napisał:dla mnie taki aerator to głupota... jak będę chciał napełnić 2 litrową miskę to ten aerator ograniczający przepływ będzie mi służył tylko do stracenia czasu przy wolniejszym napełnianiu

ten rodzaj aeratora ograniczającego przepływ jest przydatny tylko dla tych, którzy myją ręce pod bieżącą wodą, co jest głupotą! kiedy chcemy oszczędzać wodę, napełniamy miskę i wykorzystujemy ją kilka razy, zanim ją wyrzucimy


Pod prysznicem działa i podwaja się (cena wody + cena podgrzewania wody)... i to nie tylko trochę!

Zobacz to małe porównanie natężenia przepływu prysznica z „mgłą”: pompowanie wody Filtracja / debetowe-Reel-heads-de-prysznic-ekonomiczny-w-wodzie-t12498.html

Spryskiwacz ręczny „normalny” (= strumień rozproszony): 13.3 l / min
Rączka natrysku „Karcher” (= strumień centralny): 10.4 l / min
Prysznic ręczny „Mgiełka”: 6.3 l / min

Zenithal: 17.6 L / min


Krótko mówiąc, możemy zaoszczędzić 3 razy przepływ wody (przy tym samym komforcie) stosując zamgławianie....

Źródło: filtracja-wody/prysznic-oszczedzajacy-rzeczywisty-przeplyw-t12498-10.html#p257558
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 171