Rzeczywista cena wanną lub prysznicem wody i ogrzewania

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Boulle
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 519
Rejestracja: 02/12/08, 20:44
x 12




przez Boulle » 10/09/13, 16:52

tak, oczywiście, ponieważ jest na czas ... dobrze wyreguluj za pomocą przycisku w pobliżu punktów wody, można grać ...
0 x
Oway1945
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 27/12/15, 23:40

re




przez Oway1945 » 27/12/15, 23:47

dobry wieczór! Właśnie opuściłem moje stare mieszkanie i po inwentaryzacji okazało się, że osoba odpowiedzialna za inwentarz powiedziała mi, że moje zużycie będzie wygórowane, więc to, co ktoś mi powie, musi zużyć dwa ludzie przez 8 miesięcy w m3 wody
[Moderacja Flytox]
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 28/12/15, 09:44

Nie lubię też mikserów

Podoba mi się bateria termostatyczna pod prysznic, a także przydatna do zlewu

kiedy chcesz ciepłej wody, kran automatycznie otwiera tylko ciepłe i dodaje zimno, gdy nadchodzi gorąca: bez marnotrawstwa

Niestety, zawór termostatyczny, który można łatwo znaleźć tanio, nie jest wbudowany w nowoczesny zlew: muszą być zamontowane przy ścianie jak stary kran

jest też wbudowany zawór termostatyczny, ale bardzo drogi

cena wody w domu jest bardzo niska: jest to tylko woda deszczowa ... ale jest w ograniczonej ilości, więc wolę kąpiel, która ułatwia odzyskanie wody dla innych stosowanie
0 x
Ibanez
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 15/02/17, 11:26
x 1

Re: Prawdziwe cenie wanną lub prysznicem dla wody i ogrzewania




przez Ibanez » 15/02/17, 11:48

Witam wszystkich, to mój pierwszy udział w forum, A ponieważ mam odruch, by systematycznie się z nimi konsultować, stwierdzam, że nadszedł czas, abym również podzielił się informacjami i doświadczeniami.

Dziękuję za zestawienie wydatków związanych z prysznicem.
Właśnie przeliczyłem moje, chciałbym podzielić się z Wami moimi danymi. Najpierw dam ci wynik, a następnie szczegóły:

Mój czas trwania prysznica 13 minut, bez zatrzymania dopływu wody, woda podgrzana do stopni 45.
Kosztowało mnie 0,18 Euro w wodzie
I 0,11 Euro w gazie miejskim
Łącznie 0,29 Euro.

Szczegóły dla zainteresowanych:

Odczyt liczników wody i gazu tuż przed prysznicem i tuż po nim, bez używania wody i gazu w innym miejscu podczas prysznica:
- 53 Litry wody (tj. 0,053 m3)
- 189 Litry gazu (tj. 0,189 m3)
Woda kosztuje nas tutaj (region Normandii - Francja), w tym podatek i abonament: 3,35 euro za m3
Gaz kosztuje nas tutaj (Rouen) 0,59148 euro za zużyty m3, w tym podatek bez abonamentu (tj. Indeks konwersji m3-> kWh 11,16 i cena kWh 0,053 euro) (cena stosowana w dniu wysłania wiadomości )
tak:
- Woda: 0,053 x 3,35 = 0,18 Euro
- Gaz: 0,189 x 0,59148 = 0,11 Euro

Łącząc moje zużycie w litrach wody (53 w litrach 13 minut) z wynikami naszego przyjaciela na górze strony (który szacuje zużycie 50 L w minutach prysznica 4), myślę, że mój prysznic ręczny jest ekonomiczny. ..

Wręcz przeciwnie, zgadzamy się z faktem, że obliczenie tego wszystkiego jest prawdziwym bólem.

to było moje pierwsze obliczenie na wyciągu i zamierzam zrobić kilka, aby być na cenie.

Wkrótce

Ibanez
1 x
Meszigues3
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 57
Rejestracja: 06/02/17, 19:12
x 8

Re: Prawdziwe cenie wanną lub prysznicem dla wody i ogrzewania




przez Meszigues3 » 15/02/17, 23:02

Dobry wieczór Ibanez,

Rzędy wielkości, które podajesz, są dobre.
Wykonałem obliczenia (pracochłonne, jak pan mówi) i uzyskałem porównywalne wyniki. Dla ciebie jest to w euro 100 rocznie na osobę.

Kilka uwag:
53 litrów i 45 ° C to dużo. Testowałem prysznic spartański: litry 5,6 w temperaturze 25 ° C (mierzone na mierniku z podziałką w decylitrach i termometrze pod prysznicem, nie z grubsza oszacowane).
Mokre przy niskim przepływie: litry 2; zatrzymaj wodę;
Mydło z mydłem Marsylskim (płukanie w płynie zajmuje dużo czasu);
Płukanie przy niskim przepływie: litry 4.
Oczywiście miało to na celu zmierzenie minimum możliwego. Zwykle prysznic to litry 20 w temperaturze 30 ° C.

W obliczeniach, aby zobaczyć, co zarabiamy, czy nie, nie licz subskrypcji: w każdym przypadku jesteś zobowiązany do ich zapłaty, z wyjątkiem braku wody i gazu. Zlekceważyłem straty (które i tak uczestniczą w ogrzewaniu).

W tych warunkach, mniej niż jedno euro na osobę na tydzień, komplikacje (na przykład wymiennik ciepła w celu odzyskania kalorii idących w błoto) są nieistotne.
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 123