Zmywarka do naczyń na gorącą wodę (lub gaz, olej?)?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
olivierdu33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/09/23, 17:30
x 2

Re: Zmywarka na ciepłą wodę słoneczną (albo gaz, olej?)?




przez olivierdu33 » 18/09/23, 19:18

mój system jest bardzo prosty i bardzo złożony... ale dobrze to zrozumiałeś. Nie jestem prosty!! :)

zimna woda trafia do mojego cumulusa solarnego 300L, na którym usunąłem opór elektryczny i zainstalowałem 2 mieszacze na wylocie, pierwszy z wylotem pod kątem 60° (przepisy), a drugi pod kątem 40° do zasilania pralki i zmywarki.

Wylot ograniczony do 60° zasila bezpośrednio 200-litrowy zbiornik mojej pompy ciepła, która zarządza podgrzewaną podłogą (niska temperatura) i ciepłą wodą użytkową.

Tak naprawdę podgrzewam wodę w pompie ciepła....
pompa ciepła pracuje cicho od końca października do początku marca, uzupełniając do 55°, a jeśli jest naprawdę zimno, zdarza się, że włącza się opór pompy ciepła, ale to się prawie nie zdarza, bo inaczej potrzebujemy zimna pogoda, brak słońca i trzeba brać kąpiele i prysznice....
Jestem bardzo zadowolony z tego montażu....nawet jeśli rzemieślnik dziwnie na mnie spojrzał, gdy o to zapytałem : Mrgreen:
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Zmywarka na ciepłą wodę słoneczną (albo gaz, olej?)?




przez Christophe » 13/10/23, 10:42

Christophe napisał:Z drugiej strony nigdy nie zdałem z tego LL (lenistwo, zapominalstwo...)... Przypominam, żeby to robić zimą!


Znalazłem czas żeby to zrobić wcześniej... więc moja pralka jest teraz na ECS.

Fajnie jest wywieszać gorące pranie, nie jestem do tego przyzwyczajony! :zaszokować:
0 x
olivierdu33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/09/23, 17:30
x 2

Re: Zmywarka na ciepłą wodę słoneczną (albo gaz, olej?)?




przez olivierdu33 » 13/10/23, 11:01

To prawda, skoro już o tym wspomniałeś, to od tak dawna mam ciepłą wodę na LV i LL, że nawet nie zwracałem już uwagi na ten szczegół.

Pranie jest gorące, ponieważ z ECS wypływa woda do płukania....
i zobaczysz, ile zaoszczędzisz na energii elektrycznej, nie wspominając o stronie ekologicznej, robi się cieplej na sercu! : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Zmywarka na ciepłą wodę słoneczną (albo gaz, olej?)?




przez Christophe » 13/10/23, 11:09

Wyobrażam sobie, że w rezultacie pranie schnie szybciej?
0 x
olivierdu33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/09/23, 17:30
x 2

Re: Zmywarka na ciepłą wodę słoneczną (albo gaz, olej?)?




przez olivierdu33 » 13/10/23, 11:17

szczerze mówiąc, nie wiem od dawna....
obecnie jest 30° (13 października :zaszokować: ), a potem jak już będzie chłodno, pranie schnie w środku w pralni z podgrzewaną podłogą...ale wrażeniami podzielicie się z nami.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 505

Re: Zmywarka na ciepłą wodę słoneczną (albo gaz, olej?)?




przez phil59 » 13/10/23, 21:25

LV istnieje już od dawna, ale nie LL.

Moja żona boi się, że zapomni włączyć mikser, a mycie będzie za gorące...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
olivierdu33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/09/23, 17:30
x 2

Re: Zmywarka na ciepłą wodę słoneczną (albo gaz, olej?)?




przez olivierdu33 » 14/10/23, 09:45

Aby móc kontrolować temperaturę na wlocie, zainstalowałem mieszacz 40° dla sieci NN i LL.
Nie piorę w 30.....ani zimnej, a opór włącza się do prania w 60 lub wyjątkowo w 90.
Ale 90% maszyn jest produkowanych w wieku 40 lat.
Żadnych żmudnych zmian ustawień.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102