Ściana izolacyjna Ściana z kamienia mokra

Pomoc i doradztwo dla rzeczywistej pracy w nowych lub renowacji, wewnętrzne lub zewnętrzne.
Cauvin
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 09/04/18, 19:51

Ściana izolacyjna Ściana z kamienia mokra




przez Cauvin » 09/04/18, 20:19

Witaj, nowy w tej sprawie forum, Pozwalam sobie poprosić o poradę po kilku lekturach na ten temat forum.

Mój przyjaciel ma stodołę ze stodołą, więc ściana jest w połowie zakopana. Wcześniej ta kamienna ściana była ukryta przez ścianę z czerwonej cegły pokrytą tynkiem ze szczeliną powietrzną między ścianami 2.

Chcąc całkowicie wyremontować ten parter, zepsuliśmy wszystko, aby ukazać kamienną ścianę. Ściana w najbardziej zakopanej części była mokra, bez przesiąkania, a od teraz w miesiącach 2 dobrze wyschła, ale część, szczególnie jej podstawa, jest nadal mokra.

A więc teraz miejsce na remont: najpierw bardzo chciałbym, aby chronić małą kamienną ścianę, położyć wapno gobetit pokryte wapnem tynkiem Saint Astier, następnie zostawić ostrze powietrza, a następnie umieścić Przegroda Fermacel z izolacją, która nie boi się wilgoci.

Pomyślałem również, aby pozostawić tę widoczną ścianę tylko z ładnym tynkiem wapiennym, pozostała wilgoć zostanie następnie pochłonięta przez VMC domu.

Ktoś radzi mi wypełnić lukę powietrzną pucolaną z wysoką i niską kratką wentylacyjną ??? więc w tym przypadku połóż mur z cegły i już nie w Fermacelle. jak myślisz

Moje pytania 2 to:

- Mam zrobić ostrze powietrza.

- a jeśli tak, to czy powinienem odpowietrzyć tę przestrzeń powietrzną? na zewnątrz czy w środku? Z tego, co przeczytałem, nie jest to oczywiste. Rzeczywiście, tworząc napowietrzenie, całe wilgotne powietrze wewnątrz lub na zewnątrz domu zostanie osadzone na zimnej ścianie kamiennej ściany, skropli się, a tym samym pogorszy to zjawisko. Czy ktoś miał z tym do czynienia, że ​​takie rozwiązanie istnieje?

Dziękuję za radę, mam nadzieję :-)

Sébastien
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "remontu, budowy i pracy Nieruchomości: pomocy, porad i metod ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 43