VMC DF i piętrowy dom ...

Pomoc i doradztwo dla rzeczywistej pracy w nowych lub renowacji, wewnętrzne lub zewnętrzne.
Cassiel
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 13/02/16, 19:28

VMC DF i piętrowy dom ...




przez Cassiel » 13/02/16, 19:48

Bonjour à tous,
Jestem nowy w forum i szukam porady.

Niedawno nabyłem stary dom, którego ściany mają 55 cm grubości, dom ma 3 piętra. Poprzedni właściciel zainstalował podwójne szyby na prawie wszystkich poziomach. Patrzę na izolację dachu, którą trzeba przerobić (ponad 30 lat). Dom jest obecnie wentylowany w naturalny sposób (naprawdę czuć przeciągi). Skończę montować szyby zespolone i wszystko to pomoże wzmocnić uszczelkę. Nie zamierzam ocieplać ścian, bo przeczytałem, że na tych starych domach niekoniecznie był to dobry pomysł bo „oddychają”, ponadto mogę ocieplić tylko od wewnątrz. Oto ona, chodzi o namalowanie obrazu.

Moje pytanie dotyczy wentylacji. Chciałbym zainstalować vmc o podwójnym przepływie i przeczytałem, że konieczne było usunięcie powietrza z wilgotnych pomieszczeń i odnowienie go z suchych pomieszczeń. Problem polega na tym, że nie mam mokrych pokoi na najwyższym piętrze, są tylko pokoje. Czy nadal powinienem umieścić ekstraktor na tym poziomie (na przykład w małej sali utworzonej przez przybycie schodów)? Czy obszary przejścia, takie jak schody, mają być również wentylowane i w jakim kierunku?

Z góry dziękuję za cenne porady. :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: VMC DF i dwie lub więcej kondygnacji ...




przez Did67 » 14/02/16, 12:33

Pokoje są znacznie bardziej wilgotne, niż myślisz: zważ się wieczorem i rano, zanim się wkurzysz! Zobaczysz różnicę masy, która jest równa ilości wody wydalonej / wdychanej przez noc.

Więc jeśli twój dom jest ciasny, dla mnie odpowiedź brzmi tak, musisz go wyodrębnić w sypialniach.

Zwłaszcza bez izolacji: ryzyko punktów kondensacji w najzimniejszych zakątkach! Papier, który odkleja się, a zwłaszcza pleśń - niektóre z nich mogą być uczulone (zarodniki).

Roztocza lubią także wilgotną atmosferę ...

2) W swoim hermetycznym domu musisz „wyobrazić sobie” obiegi powietrza, które zostaną utworzone pomiędzy dyszami wdmuchiwania a dyszami wyciągowymi. Upewnij się, że te przepływy "omiatają" większość pomieszczeń, jeśli to możliwe po przekątnej.

Na przykład typowo: dmuchanie do „suchego” pomieszczenia w rogu najbardziej oddalonego od drzwi po przekątnej - przejście pod drzwiami (ewentualnie przecięte, jeśli są zbyt blisko siebie) - zamiatanie jednego końca korytarza - wejście pod drzwiami pomieszczenie mokre - wyciąg w rogu po przekątnej.

Nie jestem specjalistą. To tylko opinia majsterkowicza!
0 x

Powrót do "remontu, budowy i pracy Nieruchomości: pomocy, porad i metod ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 61