Etienne Klein: „Inżynierowie, szczerze mówiąc, nie słyszymy ich zbyt często”

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Etienne Klein: „Inżynierowie, szczerze mówiąc, nie słyszymy ich zbyt często”




przez thibr » 11/11/20, 08:30



Szczerze mówiąc, niewiele słyszymy od inżynierów. Jest ich bardzo dużo, dużo więcej niż ekonomistów. Dużo piszą, dużo czytają. Piszą raporty dla swoich firm, ale bardzo mało wypowiadają się w mediach....

chodźcie, Christophe i inni : Wink:
2 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Odp .: Etienne Klein: „Inżynierowie, szczerze mówiąc, nie słyszymy ich zbyt często”




przez Christophe » 11/11/20, 15:06

Dobry temat, przypomina mi to stary temat, który mówił o bardzo niskiej reprezentacji zawodów technicznych w legislaturze!!
Spróbuję go znaleźć.

Cóż, nauczyłem się już słowa: technolatter! (nie pojawia się już w korektorze mojej przeglądarki! :D )

Kilka chłodnych uwag:

- Jest jeszcze kilku inżynierów, którzy to otwierają: Jancovici, Musk...
społeczeństwo-i-filozofia/klimat-co2-covid-energie-gospodarka-i-wzrost-by-jm-jancovici-le-choc-covid-t16580.html

- Etienne Klein nie odwiedza ekonologii lub nie wystarcza jej : Chichot:
Ponieważ tutaj są tacy, którzy je otwierają...nawet trochę za bardzo Roll: : Lol:

- Strona internetowa https://www.nosdeputes.fr/ jest bardzo dobrze zrobione, oprócz archiwum wszystkiego, co dzieje się w sejmie, wskazuje życiorys i wstępne przeszkolenie każdego posła.

Nie wiem, czy można filtrować posłów według zawodu... ale tego rodzaju statystyki trzeba szukać gdzie indziej.

Jeśli jest napisane "bez zawodu" to nie jest to żart, to nie jest tak, że poseł nie ma zawodu (ups), to po prostu to, że nie ma wstępnego dyplomu...

Przykłady: https://www.nosdeputes.fr/jean-luc-warsmann

- Jestem inżynierem, głosuj na mnie! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Odp .: Etienne Klein: „Inżynierowie, szczerze mówiąc, nie słyszymy ich zbyt często”




przez thibr » 15/11/20, 09:47

ale za dużo słyszymy tych, którzy nic o tym nie wiedzą : Mrgreen:


Mówienie z przekonaniem o rzeczach, których nie znasz, to ultrakrepidarianizm. Wyjaśnienia z filozofem i fizykiem Étienne Kleinem.
1 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Odp .: Etienne Klein: „Inżynierowie, szczerze mówiąc, nie słyszymy ich zbyt często”




przez Janic » 15/11/20, 10:00

ale za dużo słyszymy tych, którzy nic o tym nie wiedzą
ci, którzy znają temat, nie muszą o nim rozmawiać dokładnie, w gronie koneserów lub tego ultrakrepidarianizmu, charakterystycznego dla ignorantów, którzy chcą takimi pozostać! :?
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Odp .: Etienne Klein: „Inżynierowie, szczerze mówiąc, nie słyszymy ich zbyt często”




przez Exnihiloest » 15/11/20, 12:05

thibr napisał:ale za dużo słyszymy tych, którzy nic o tym nie wiedzą : Mrgreen:


Mówienie z przekonaniem o rzeczach, których nie znasz, to ultrakrepidarianizm. Wyjaśnienia z filozofem i fizykiem Étienne Kleinem.

Étienne Klein ma całkowitą rację. Ultrakrepidarianizm – cenne słowo, które warto znać, ponieważ podsumowuje powszechną dziś chorobę, jaką jest gnicie społeczeństwa. Po co ? Bo od momentu, gdy w działaniu, zwłaszcza w polityce, nie używa się już kompetencji i racjonalnych argumentów, lecz przekonania, dygresje od faktów czy wiedzy, fabrykacje generowane przez popularyzację słabo rozumianej nauki, wrażenia i afekty całkowicie oderwane od technicznych realiów, my popaść w arbitralność.
Jako godne uwagi obszary, w których wypowiadamy się z ignorancją i arbitralnością, Étienne Klein wymienia GMO, energię jądrową i oczywiście Covid. Kiedy wchodzimy w arbitralność, wkraczamy w dyktaturę i wyraźnie widać to w przypadku Covid-XNUMX. Spacery samochodem, wyprawy do lasów czy niezatłoczonych terenów nadmorskich nie stanowią dla nikogo zagrożenia dla zdrowia. Ale obecnie jest zakazany we Francji. Zakazany dlaczego? Ponieważ w tych miejscach nie można nas kontrolować. Nie ograniczając się do działań opartych na wiedzy technicznej i naukowej, rzeczywiście weszliśmy w dyktaturę.

Ponieważ istnieją konsekwencje ultrakrepidarianizmu, o których Étienne Klein nie mówił. Kiedy w społeczeństwie stało się powszechne, wręcz normalne, że wszyscy mówią o tym, czego nie znają, potępiają fakty, które mimo wszystko mają dobre powody, „wykrzykują swoją złość” lub tyradują o wszystkim i o wszystkim. Co i żądać środki zmierzające w kierunku jego niekompetentnej podmiotowości, najmądrzejsi, którzy chcą Tobą manipulować, świadomie małpują tę postawę, przede wszystkim politycy. W psychologii bowiem wiadomo, że jednym z najlepszych sposobów komunikowania się, a właściwie manipulacji, jest mimikra. W ten sposób niekompetentni, tkwiący w swoim Dunningu-Krugerze, widzą swoją własną postawę wśród decydentów politycznych grających na afektach w imię zdrowia, których elementy techniczne są wybierane stronniczo, a te wykraczające poza zdrowie są ignorowane. Rozpoznają się w tym i bez wahania akceptują swoje żądania w imię zdrowia, takie jak konieczność opuszczenia domu przez Ausweisa.

Niestety, to nie ich wina, że ​​inżynierów nie słychać. Wyrażają się dobrze, ale technicznie i naukowo. A jeśli to spopularyzują, będzie to prawie gorsze od zła, bo wszyscy niekompetentni ludzie będą wtedy uważać, że opanowali ten temat.
Aby zrozumieć inżynierów i ogólnie techniki, trzeba włożyć wiele wysiłku w szkolenia i analizy, spędzić dużo czasu na studiowaniu tematów, a to nie jest w zasięgu każdego. Zwykle właśnie to powinni zrobić decydenci i ich doradcy: znaleźć miejsce, w którym znajdują się kompetencje, pozyskać je od tych, którzy je posiadają, i oprzeć na nich działania.
Dziś jesteśmy od tego dalecy: niekompetencja naukowa i techniczna polityków i decydentów jest taka, że ​​często nie wiedzą nawet na kim się wzorować, a ich wypaczenie jest takie, że nawet jeśli dobrze skierują kompetencje, będą manipulować w celu lepszego ustalenia sprawowania przez nich władzy. Typowa dla tego stanu rzeczy jest infantylizacja i kontrola współczesnych obywateli poprzez zarządzanie Covid-XNUMX.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Odp .: Etienne Klein: „Inżynierowie, szczerze mówiąc, nie słyszymy ich zbyt często”




przez Christophe » 15/11/20, 12:48

thibr napisał:Mówienie z przekonaniem o rzeczach, których nie znasz, to ultrakrepidarianizm. Wyjaśnienia z filozofem i fizykiem Étienne Kleinem.


ultrakrepidarianizm... waaw! Kolejne nowe słowo w mojej głowie!

Słowo roku 2020?



Czy najgorsi ultracrepidarianiści nie są obecnie dziennikarzami? Ilu wykładało naukowców od początku kryzysu covidowego? Zwłaszcza w odniesieniu do Raoulta!

Potem możemy nauczyć się przedmiotu, którego nie znaliśmy. Ale niektórzy uczą się lepiej niż inni.

Jeśli spojrzę na Christophe’a sprzed roku, to on był myszołów w biologii i kryzysie zdrowotnym.

Ale nauczyłem się i nigdy nie otworzyłem ust bez wyuczonych podstaw naukowych, ponieważ liczne publikacje, które przeczytałem od tego czasu i dyskusje, które odbyliśmy na ten temat, forum dobrze mnie wyszkolił!

Na przykład rok temu nie mogłem sobie wyobrazić, że pewnego dnia będę w stanie narysować krzywą hamowania wirusa, a mimo to… zdrowie-zapobieganie zanieczyszczeniom / virus-covid19-the-thermal-dezynfekcja-maska-t16392.html
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Odp .: Etienne Klein: „Inżynierowie, szczerze mówiąc, nie słyszymy ich zbyt często”




przez Christophe » 16/11/20, 17:12

Kolejny film z „międzyporodowego” odosobnienia od Kleina:

0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Odp .: Etienne Klein: „Inżynierowie, szczerze mówiąc, nie słyszymy ich zbyt często”




przez Exnihiloest » 16/11/20, 18:22

Doskonała interwencja Kleina, rozsądne rozróżnienie między nauką a badaniami.
Niepewność naukowa istnieje w przypadku leków, ale także klimatu, ponieważ klimat nie jest nauką o ustalonej pozycji, ale początkiem, badania są w toku.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Odp .: Etienne Klein: „Inżynierowie, szczerze mówiąc, nie słyszymy ich zbyt często”




przez Janic » 17/11/20, 12:50

Rzadko, a nawet wyjątkowo, zgadzam się z excmachinem, ale tutaj całkowicie zgadzam się ze wszystkim, co wyraził, aż do przecinka!

Étienne Klein ma całkowitą rację. Ultrakrepidarianizm – cenne słowo, które warto poznać, ponieważ podsumowuje powszechną dziś chorobę, jaką jest gnicie społeczeństwa. Po co ? Bo od momentu, w którym do działania, zwłaszcza w polityce, wykorzystuje się już nie kompetencje i racjonalne argumenty, ale przekonania, dygresje od faktów czy wiedzy, fabrykacje powstałe na skutek popularyzacji słabo rozumianej nauki, wrażenia i afekty całkowicie oderwane od realiów technicznych, wkraczamy w arbitralność.(...)

z wyjątkiem oczywiście dotyczących osób, które jego zdaniem powinien obrać za cel.
To tak, jakby ktoś patrzył na krajobraz ze szczytu góry i porównywał go z tym samym krajobrazem, który widzi inna osoba na równinie.
Bezsprzecznie jest to to samo, a jednak nie są do siebie podobni, na tyle, aby wątpić, że rzeczywiście są tacy sami. dopiero zejście z góry i wejście z równiny pozwala nabrać przekonania, że ​​to rzeczywiście to samo.
Ten przykład to oczywiście porównanie H i A!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Odp .: Etienne Klein: „Inżynierowie, szczerze mówiąc, nie słyszymy ich zbyt często”




przez Exnihiloest » 17/11/20, 18:32

Janic napisał:Rzadko, a nawet wyjątkowo, zgadzam się z excmachinem, ale tutaj całkowicie zgadzam się ze wszystkim, co wyraził, aż do przecinka!

Cóż, ja też całkowicie zgadzam się z tym, co pisze jaunice, pod warunkiem, że jest krótkie (usunąłem niepotrzebne) i nie wyraża własnych tyrad, ale podejmuje myśli najlepszych.
0 x

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 137