Twój smartfon (Google) Cię słucha: doświadczenie Aloe Vera i pétanque Dupontel

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Twój smartfon (Google) Cię słucha: doświadczenie Aloe Vera i pétanque Dupontel




przez Christophe » 12/10/19, 14:10

Około rok temu miałem dość niepokojące doświadczenie. nazywałem go doświadczenie Aloe Vera i zrozumiesz dlaczego.

Wykorzystuję zainteresowanie i obawy związane z rozpoznawaniem twarzy społeczeństwo-i-filozofia/rozpoznawanie-twarzy-we Francji-w-uslugach-publicznych-t16143.html znaleźć czas, aby podzielić się nim z Tobą.

Zaletą tego doświadczenia jest to, że może je odtworzyć KAŻDY posiadacz smartfona z systemem Android/Google… o ile jest on wystarczająco „nowoczesny”…

Oto tło eksperymentu:

- Jest lato 2018 w środku dnia
- Znajdujemy się we Francji, na północnym wschodzie
- Telefon Samsung S8 zakupiony wiosną 2018 roku stoi na stole w salonie. Dziś jest pod Androidem 9, ale S8 został wydany z Androidem 7, więc nie wiem, jakiej wersji wtedy używałem (7, 8? 9 wyszło później...)
- Sieć 4G została aktywowana i stanowi punkt dostępu Wi-Fi dla konsoli Playstation 4

Przychodzę do salonu z nowym drinkiemAloes i mówię synowi:

– Słuchaj, właśnie kupiłem drinka wAloes, chcesz kapać?”

Nalewamy sobie drinka, z pewnością powtórzę kilka razy Aloes...Uruchamiamy aplikację Youtube na PS4. PS4 było już włączone w trybie „menu” (żadna aplikacja nie została uruchomiona).

Ważne jest, aby wyjaśnić, że nie NIGDY nie testowałem Aloe Vera na tym nowym telefonie, nie mówiąc już o PS4 ani na koncie Google powiązanym z tym telefonem.

Tego dnia rozmawiałem z synem o Coluche i chciałem pokazać mu filmy „Coluche”, więc…

Logicznie rzecz biorąc, wyszukuję „Coluche” na YouTube PS4…

A w wynikach, pomiędzy 2 filmami Coluche, mam (niereklamowy) film o Aloe Vera! :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:
Powszechnie wiadomo, że tematy „Coluche” i „Aloe Vera” są sobie bliskie i że można je powiązać z drugim : Mrgreen: : Mrgreen:

Szkoda, że ​​nie miałem odruchu, żeby zrobić zrzut ekranu... ale myślę, że to był ten film:



Jakie lekcje możemy z tego wyciągnąć?

Na początek wiedz, że nigdy nie konfigurowałem ani nie aktywowałem „Ok Google”, czyli wyszukiwania głosowego w Androidzie, więc nie jest możliwe, aby wynikało to z tej funkcjonalności.

Bez większego ryzyka możemy wywnioskować, że:

- Google/YouTube podsłuchuje nas głosowo bez Twojej wiedzy (nie da się jednak powiedzieć, czy jest to 24 godziny na dobę, XNUMX dni w tygodniu, czy tylko w określonych okresach...), ponieważ istnieje duża różnica pomiędzy korzystaniem z dobrowolnego wyszukiwania tekstu a słuchaniem dyskusji

- personalizacja wyników nie jest powiązana wyłącznie z urządzeniem czy wewnętrznymi plikami cookies

- personalizacja wyników jest również powiązana z własnością intelektualną i ma charakter wieloplatformowy (wymiana między systemami/oprogramowaniem)... Może to być dość niepokojące i przynieść efekt przeciwny do zamierzonego w przypadku dużych rodzin, ponieważ dzieci mogą uzyskać reklamy powiązane z badaniami rodziców. ..i wzajemnie!

Ostatni punkt, zauważyłem go już w 2017 roku: elektryczność-elektronika-informatyka/remarketing-retargeting-amazon-wymiana-twych-informacji-z-facebook-i-google-t15158.html

Każdy może łatwo odtworzyć to doświadczenie: po prostu wspomnij głosowo o temacie, o którym rzadko wspominasz i dlatego nie ma go w Twojej najnowszej historii wyszukiwania, i zobacz, jak zachowuje się Twój telefon lub podłączone do niego urządzenia...

Zostało to potwierdzone przez kilku znajomych na inne tematy: dlatego sugeruję, abyś sam wykonał ten prosty eksperyment i zgłosił wyniki! Wybierz temat, który jest odległy lub nieznany Twoim zwykłym przedmiotom i obserwuj zachowanie swojego telefonu/PS/komputera w ciągu kolejnych minut lub godzin.

Możliwe, że będziesz musiał kilka razy nalegać na to konkretne słowo kluczowe, aby uzyskać wyniki, a system musi znajdować się w trybie „nasłuchiwania”, ale nie jestem pewien, czy będzie to działać 24/24, jak powiedziano powyżej… Chciałbym zwrócić uwagę Wreszcie nie mam Facebooka w telefonie. Facebook przyznał, że słuchał lub mógł aktywować mikrofon bez zgody użytkownika (od tego czasu niewiele się to zmieniło!!)

Krótko mówiąc, testuj, analizuj, płacz nad pogrzebem swojego życia prywatnego… : Chichot:

Kilka miesięcy temu zaalarmowałem tutaj o danych wymienianych pomiędzy GAFA: elektryczność-elektronika-informatyka/remarketing-retargeting-amazon-wymiana-twych-informacji-z-facebook-i-google-t15158.html

Wniosek: rozpoznawanie twarzy to po prostu dodatkowy i logiczny krok w tych technologiach, które już od lat w znacznym stopniu naruszają naszą prywatność...

Edytuj dodatkowo, Albert Dupontel miał to samo doświadczenie, ale z bule:




ps: Jestem dość zaskoczony, że „supergwiazdy” YouTuberów nie poruszają tego ważnego tematu… a tak, chcą zachować swoje dochody…
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: „The Aloe Vera Experience” czyli jak Twój telefon Google jest zepsuty!




przez GuyGadebois » 12/10/19, 14:18

Google (w związku z tym YouTube) szpieguje również za pośrednictwem „smart TV”. Kupiłem dekoder z Androidem do podłączenia do telewizora i za jego pośrednictwem oglądałem filmy (i nie tylko) z zewnętrznym dyskiem twardym podłączonym przez USB do wspomnianego dekodera. Pewnego dnia, kiedy przeglądałem preferencje YouTube, zobaczyłem opcję „prześlij film”, kliknąłem i tam była tam odniesienie do CAŁEJ zawartości mojego dysku USB!!! Nie ma lepszego sposobu na poznanie kogoś niż „zobaczenie” tego, co ogląda jako filmy, seriale, dokumenty, a czego słucha jako muzyki. Byłam oszołomiona, czułam się, jakby mnie molestowano. Wyniki wyścigów, reset pudełka i natychmiastowa odsprzedaż na eBay.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: „The Aloe Vera Experience” czyli jak Twój telefon Google jest zepsuty!




przez Janic » 12/10/19, 14:19

był temat o tym wielkim szpiegu gdzie wszystkie urządzenia z mikrofonem i kamerą a nawet zamknięty telefon czy komputer są "otwarte". Komentator stwierdził, że nawet jedynym lekarstwem jest zablokowanie mikrofonu i kamery kawałkiem grubej, nieprzezroczystej taśmy klejącej.
koleś, znowu mnie wyprzedziłeś na drucie! : Chichot:
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
pedrodelavega
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3791
Rejestracja: 09/03/13, 21:02
x 1311

Re: „The Aloe Vera Experience” czyli jak Twój telefon Google jest zepsuty!




przez pedrodelavega » 12/10/19, 23:21

Christophe napisał:[b]To doświadczenie może łatwo odtworzyć każdy:
Zatem to zjawisko musi być znane. Czy są jakieś źródła/artykuły na ten temat?
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: „The Aloe Vera Experience” czyli jak Twój telefon Google jest zepsuty!




przez GuyGadebois » 12/10/19, 23:22

Próbowałem, ale to nie zadziałało. Brak reklamy aloesu.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359

Re: „The Aloe Vera Experience” czyli jak Twój telefon Google jest zepsuty!




przez Forhorse » 12/10/19, 23:54

Nawet jeśli nie jest to niemożliwe, nie wydaje mi się to rzeczywistością...

Pracuję w usługach hodowli bydła, zawsze mam telefon w przedniej kieszeni z boku, więc jest to bardzo dobre miejsce do odbierania rozmów, a mimo to nigdy nie mam rekomendacji związanych z powtarzającymi się tematami moich rozmów.profesjonaliści.

Z drugiej strony nigdy nie używam wyszukiwania głosowego, może odtwarzać...

W każdym razie gdzieś telefon musi ciągle nasłuchiwać, bo żeby zareagować na słynne "ok google" trzeba podłączyć mikrofon...
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: „The Aloe Vera Experience” czyli jak Twój telefon Google jest zepsuty!




przez GuyGadebois » 12/10/19, 23:55

Forhorse napisał:Z drugiej strony nigdy nie używam wyszukiwania głosowego, może odtwarzać...

Ja też nigdy. Wolę rozmawiać ze sobą niż ze smartfonem!
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: „The Aloe Vera Experience” czyli jak Twój telefon Google jest zepsuty!




przez Grelinette » 13/10/19, 11:14

Trochę informacji: działacz z nie pamiętam jakiej organizacji pozarządowej wyjaśnił, że kiedy spotkali się „potajemnie” w celu przygotowania akcji protestacyjnej (demonstracja, posiedzenie, chwyt medialny itp.), na początku nie zwrócili uwagi i nie zrobili tego nie rozumiem, dlaczego ich projekt przeciekał, a policja była tam przed nimi!!!??? ...Na pewno jest wśród nich kret?... A potem zdali sobie sprawę, że to ich smartfony ich zdradzają, nawet gdy są wyłączone!

Teraz przed każdym spotkaniem umieszczają wyłączone smartfony w pudełku izolującym ich telefony komórkowe!

Uwaga: temat ten można porównać do tematu jean.caissepas : społeczeństwo-i-filozofia/rozpoznawanie-twarzy-we Francji-w-usługach-publicznych-t16143.html#p368917

...ale właśnie zobaczyłem, że Christophe właśnie to zrobił!!!

Ale jak daleko się zatrzymają? (Coluche)
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: „The Aloe Vera Experience” czyli jak Twój telefon Google jest zepsuty!




przez Grelinette » 13/10/19, 11:41

.. i dodam, że to moja paranoiczna strona mówiąca... teraz celowo badam wszystko i wszystko, aby zatrzeć ślady i (próbować) doprowadzić Facebooka, Google do szaleństwa i inne GAFAM! :P :P :P

Nie jestem pewien, czy to działa, ale może maksyma Nadmiar informacji zabija informację może przynieść trochę przeciw-mocy?

Swoją drogą, czy zaglądałeś do internetu: „ekonologia pochodzi od istot pozaziemskich” ?

Zobaczysz, że to zaskakujące! :zaszokować: (To tu)

(Przepraszam Christophe'a, że ​​nagle nazwał cię istotą pozaziemską z misją na Ziemi :? , Ale to w szczytnym celu! : Chichot:)
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: „The Aloe Vera Experience” czyli jak Twój telefon Google jest zepsuty!




przez Christophe » 13/10/19, 13:10

pedrodelavega napisał:Zatem to zjawisko musi być znane. Czy są jakieś źródła/artykuły na ten temat?


Nie szukałem, więc nie znalazłem (jak mówiłem, YouTuberzy zdają się to ignorować)... w każdym razie nigdy nie trafiłem na tę informację przez przypadek.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby powtórzyć eksperyment, nie mając pewności, czy zadziała za pierwszym razem, ani czy w ogóle zadziała, w zależności od konfiguracji lub po zmianach Google...
0 x

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 147