Na śmierć, śmierć, wkrótce nieśmiertelność? (Laurent Alexandre)

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Na śmierć, śmierć, wkrótce nieśmiertelność? (Laurent Alexandre)




przez Flytox » 01/02/13, 23:07

0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 02/02/13, 08:20

:zaszokować: Ups!
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 02/02/13, 09:07

To totalna bzdura.

25 lat średniej długości życia w 1700 roku : Chichot:

Ludwika 14, zmarł w...
Ramzes II,...

DNA nie powiela się w kółko. Brakuje końcówek.

Lepiej byłoby mówić o higienie życia.
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 02/02/13, 10:23

Odpowiedź jest tutaj, tego samego dnia, jak sądzę:
http://www.youtube.com/watch?v=HyNinbbzGuE
Plasmanu, jeśli chodzi o oczekiwaną długość życia, mówimy o przeciętnych, a nie rzadkich przypadkach.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 02/02/13, 12:24

Oczywiście, wystarczy kilka rzeczy, aby zmienić oczekiwaną długość życia.

Moja ciotka zmarła w 1939 roku... na anginę. Jej siostra (moja matka) zmarła w 2009 roku w wieku 92,5 lat. Samo pojawienie się leków skutecznych na pospolite dolegliwości całkowicie zmienia obraz statystyczny.

Nie mylić przeciętności z biologiczną możliwością dojścia do podeszłego wieku, jeśli nie spotkało się tramwaju, zaburzeń krążenia itp....
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 02/02/13, 13:25

Dziwka,

LOL

poza tym co tu gadać....lepiej się z tego śmiać niż płakać jak to się mówi....

Kto zatem przeżyje 1000 lat, kraje uprzemysłowione czy wszyscy?

żyć 1000 lat po co??? zużywa ???

Jesteśmy więc oczyszczeni ze wszystkiego, więc możemy traktować nasze ciała jak gówno, skoro nie zależy nam na „technologii”, aby to naprawić… :) lol

Oto piękna prezentacja przygotowana przez społeczeństwo konsumpcyjne i dla konsumentów, którzy wbili sobie do głowy, że umieranie jest złe :) ...

Więc jedno, zanim powiemy, jak możemy nie umrzeć, gdybyśmy zastanawiali się, jak możemy zrobić, aby „żyć” (jeśli jesteś w formie życia;)… ale nikt nie może tego udowodnić, jeśli rozumiesz, co mam na myśli…)

1000 lat picia coli, oglądania gwiazdy AC i chodzenia do pracy, aby przetrwać w społecznej dżungli?

Przypomina mi to niedawny film, w którym każdy jest wieczny, ale od chwili masz licznik życia, który się uruchamia i już nie pieniądze są panem świata, ale czas życia (licencja ma sens życia ...)

I labirynt większej odwagi dla wszystkich, którzy pójdą ścieżką....

tak, zamierzałem zapomnieć, jeśli chodzi o wzrost długości życia, to dziwne, ale zasugerowałem sobie, że przypadki raka u małych dzieci stają się coraz częstsze, wśród młodych 30-latków też, nasze rodziny mają wszystko, co myślę, że miało lub będzie miało przynajmniej jeden przypadek śmiertelnego raka (osobiście mam już 3 lata, z których dwoje zmarło przed 70 rokiem życia, plus 1-letni przyjaciel, który miał już dwa nawroty)… .
Ale skoro wygląda na to, że średnia długość życia się wydłuża, to wmawiam sobie, że nasza rodzina chyba nie ma szczęścia... ;)
Ale hej, fajnie, będziemy mieć w naszych ciałach nanoboty, które nas naprawią… to jedyne pytanie, kiedy już weźmiesz niebieską lub czerwoną pigułkę, czy na pewno nadal jesteś sobą? (wiedząc, że na początku nikt tak naprawdę się nie zna) więc przed zażyciem jakichkolwiek tabletek czy usiadłem i zrobiłem ZAZEN, tak tylko żeby zobaczyć ;) ....

LOL
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 02/02/13, 14:25

Obejrzałem pierwszą minutę i już jest niezła semantyczna bzdura, kiedy mówi, że kiedy masz 1 rok teraz, co to jest 1 miesięcy w rzeczywistości...ponieważ oczekiwana długość życia jest dla wszystkich ustalona i podana (a raczej zaplanowana) w roku urodzenia.

To jest definicja oczekiwanej długości życia, kropka! Nie mylić ze średnim wiekiem śmierci, który jest znacznie niższy (między 45 a 55 rokiem życia w naszym kraju i prawdopodobnie nie więcej niż 35 lat na świecie...)

Zobacz także te tematy na ten temat:

Zdrowotnej zapobieganie zanieczyszczeniom / the-mystery-of-old-how na żywo-plus-letni t10885.html

media/bio-nanotechnologia-towards-life-eternal-envoye-special-t7153.html

a także: nauka-i-technologia/nbic-mózg-świadomość-i-poznawcze-fakty-i-tajemnice-t11261.html

Przez resztę filmu jest to dość przekonujące… dla ludzi takich jak ja, którzy w ogóle nie interesują się badaniami medycznymi… więc weź to z przymrużeniem oka…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 02/02/13, 15:09

Christophe napisał: oczekiwana długość życia jest ustalona dla wszystkich i podawana (a raczej przewidywana) w roku urodzenia.
To prawda w obecnym stanie naszego DNA. Te prognozy zmienią się, gdy nauczymy się modyfikować genetycznie samych siebie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 02/02/13, 15:23

Nie w obecnej definicji, ponieważ jest to dane statystyczne.

Kiedy medycyna się rozwija, to długość życia w przyszłych latach wzrasta, a nie twoja...

Dziecko urodzone w 2010 roku ma dłuższą oczekiwaną długość życia niż dziecko urodzone w 1980 roku, ale oba są ustalone na całe życie. Nie rozwijają się już podczas życia dziecka!

Następnie kwestia definicji.

Wolimy mówić o oczekiwanej długości życia niż o średnim wieku śmierci... to mniej przerażające!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 182