VAE doświadczenie praktyczne elektryczny rower z przyczepą

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

VAE doświadczenie praktyczne elektryczny rower z przyczepą




przez Christophe » 13/07/09, 18:14

Nasz rower elektryczny (pomoc) z funkcjonalną przyczepą.

Obiecałem wam, oto temat, który przedstawia nasze doświadczenia z rowerem elektrycznym z zaczepem opartym na rowerze elektrycznym z przyczepą (bez przyczepy, ciężko przewieźć coś na tym rowerze, na pewno dodamy bagażnik) , Wkrótce zostanie zamontowany z ładunkiem słonecznym: więc 100% niezależny, aby powiedzieć milionom euro do jądra € i p € trol €!

Prosty pomysł, ale naprawdę skuteczny!

Obraz

Jeśli policzę, to ma koła 4, więc to prawie samochód elektryczny! : Mrgreen:

Budżet: 390 € za rower, 120 € za przyczepę = łącznie 510 €.

Osiągi pojazdu:

- Akumulator litowo-jonowy: 24 V / 8 Ah = 192 Wh

- Żywotność (podana przy 70% pojemności resztkowej): cykle 600

- Autonomia: 30 do 40 km po zboczu (aby udoskonalić, powiem ci później)

- Przybliżone zużycie energii elektrycznej (akumulator do koła): 192 / 35 = 5.5 Wh / km = (0.0055 kWh / km ...)

- Przybliżona żywotność akumulatora przy 70% pojemności: 600 * 35 = 21 000 km (kilka rowerów ma tyle terminali ...)

W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że wspomaganie podwaja średnią prędkość i pozwala „niedzielnym sportowcom” bez większych trudności pokonywać nierówności lub obciążenia trakcyjne (patrz poniżej) ...

Dokonaliśmy już dostawy paczek na pocztę belgijską, ale tutaj moje wyjście 1ere na parc à conteners (cofferdam)! No tak, liczymy, w miarę możliwości używaj tego pojazdu jako funkcjonalnego transportu!

Zjazd do parku kontenerowego rowerem elektrycznym: mój pierwszy „rower zrzutowy” : Chichot:

Ładowanie roweru, czy wróci, czy nie?
Obraz

Przy odrobinie cierpliwości ... i organizacji wydaje się, że mija!
Obraz

Butelki dobrze klinujemy odpadowymi „amortyzatorami” (brak amortyzatora na wózku):
Obraz

Gówno nadmiar optymizmu, mam problem ...
Obraz

... ale ze starym dobrym napinaczem ... zamyka się:
Obraz

Ach tchórz, początek jest trudny:
Obraz

Wózek jest ograniczony do obciążenia 25 kg, ale myślę, że jest szeroko ...

1er zatrzymuje się u sąsiada, 200 dalej :D

Obraz

Jesteśmy już prawie na miejscu, zobacz niewyraźny znak wskazujący na park:
Obraz
(park jest na 4 lub 5 km, do tej pory niezbyt daleko ...)

Tak, przybył:
Obraz

Trwa rozładunek:
Obraz

Dyskretny, nie?
Obraz
(zdjęcie zrobione również, aby pokazać rodzaj plastikowych butelek według koloru / rodzaju plastiku)

Tak, jest pusto, możemy wrócić do domu!
Obraz

Rzeczy 2 podczas mojej wizyty w parku:

a) facet chciał przynieść faliste płyty z Eternit, odmówił im kierownik parku! (Azbest)

b) inny facet rzucił meble 4 w idealnym stanie ...

Tyle o prezentacji 1ere. To naprawdę tani i skuteczny pomysł ... w ogóle zobaczyć rzeczywiste życie ...

Przyjmując (bardzo) niskie oszacowanie rzeczywistego kosztu użytkowania samochodu na poziomie 0.2 EUR / km (koszt elektryczny VAE wyniósłby 0.012 EUR / km, we Francji 0.006 EUR / km, więc zaniedbuję obliczenia. ..), musielibyśmy zrobić 500 / 0.2 = 2500 km, aby wszystko było opłacalne (zrobiliśmy już ponad 200)… i znacznie mniej, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko „dodatkowy koszt” elektryfikacja ... ale która zostanie w ogóle "anulowana" przez "solaryzację" ...

Rzeczywiście, w najbliższych dniach zamierzam stworzyć małą słoneczną stację ładowania przy użyciu paneli 2 5W, które zamontowałem dla chińskiego skutera ...

Na razie przejdę przez akumulator buforowy + mały falownik 230V, aby użyć ładowarki roweru litowo-jonowego z rowerem, gdy będzie tego potrzebować, w przeciwnym razie może uruchomić akumulator ... Zajmę 50% pojemności więcej baterii niż baterii na pokładzie.

Następujące w tym temacie!
Ostatnio edytowane przez Christophe 11 / 10 / 10, 10: 05, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 13/07/09, 19:09

Sprzęt jest gotowy na nadejście Baby ...

Dzięki takiej przyczepie kierowcy muszą zwolnić, myśląc, że jest tam dziecko.
---
Trudno jest pedałować z załadowaną przyczepą? Silnik 250W pokazałby swoją różnicę?

Widzę, że odbywacie całą podróż inicjacji, ewolucji.
Ponieważ zabrać bazar na wysypisko, wygodniejszy byłby płaskowyż.
Możesz odtworzyć niezbędne elementy swojego pięknego wózka, aby stworzyć przyczepę bagażową.
Wyzwaniem będzie uczynienie go tak lekkim, jak to możliwe. Może stać się nowym tematem pomysłów.
Dlaczego po tym nie wkładasz większej pojemności akumulatora do przyczepy?

A później możesz pojechać na południowy zachód z rowerami i przyczepami bagażowymi 2, z całym sprzętem kempingowym ...
:D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 13/07/09, 19:23

Co za dziecko? Już przedtem jest duży tata ... : Mrgreen:

No cóż z ładunkiem, który miałem (powiedziałbym od 35 do 40 kg w przyczepie ... ale ciii) po prostu nie byłbym w stanie wspiąć się (lub bardzo z trudem) na „małą” górkę, na której się znajduje ścieżka...

Nie jestem pewien, czy na „otwartej” przyczepie jest to bardziej praktyczne: jest dużo odpadów, które mogą odlecieć, wiesz i są mniej widoczne i prawdopodobnie bardziej niebezpieczne (z powodu, który podajesz ... .) ... nie wspominając o braku homologacji ...

Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, aby przynajmniej częściowo „odczepić” polepszenie wydajności ...

W przeciwnym razie nie zapominajmy, że materiał prawie zawsze będzie lżejszy niż inny materiał! Dlatego ten „zwiastun” jest naprawdę interesujący… Myślę…
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 13/07/09, 23:09

Christophe napisał:W przeciwnym razie nie zapominajmy, że materiał prawie zawsze będzie lżejszy niż inny materiał! Dlatego ten „zwiastun” jest naprawdę interesujący… Myślę…
+ 1. : Mrgreen:
Użyłem już tego modelu przyczepy i jest w porządku, ponieważ LEKKI.
:P
0 x
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 14/07/09, 00:18

Super ten temat!

Jak by to wyglądało z poważnymi szansami?

W krwawieniu, w którym mieszkam, idzie w dół ... wraca tak samo i nie widziałem nikogo w tej okolicy!

Dobre pedałowanie i @ +

PS: Czy ktoś ma jakieś informacje na temat skutera elektrycznego / Stirlinga Deana Kamena? Zalety, produkcja, cena ...?
0 x
Frederic
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 14/07/09, 01:53

dobry wieczór

postęp jest jeszcze do osiągnięcia poziomu ładowania

Obraz

w każdym razie jest to bardzo interesujące i dobre osiągnięcie.

Jeff
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 14/07/09, 09:43

gegyx napisał:A później możesz pojechać na południowy zachód z rowerami i przyczepami bagażowymi 2, z całym sprzętem kempingowym ...
:D


Jednym z powodów zakupu tego VAE jest to, że jest on składany i przechowywany w torbie ad hoc, zalicza się do kategorii „bagaż” w SNCF. Dlatego wszystkie pociągi są dostępne.

W przypadku przyczepy należy sprawdzić, czy można ją zdemontować, ale nawet jeśli jest, może to być trochę skomplikowane dla jednej osoby (mało czasu na zatrzymanie pociągu i ryzyko kradzieży)
0 x
jessle
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 27/10/07, 23:08




przez jessle » 14/07/09, 10:11

Dla Christine Train jest to kwestia organizacji, ale jest to wykonalne.

w moim przypadku są dwa argumenty przemawiające na wysypisku na rowerze
z przyczepą

1 nie bałagan, patrz, nie rujnuj swojego samochodu

2 możesz przewozić przed każdym chwytem za pomocą przyczepy rowerowej;
więc kiedy przyjeżdżamy samochodem, X podróżuje z samochodu do każdego wiadra
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 14/07/09, 10:19

fthanron napisał:Jak by to wyglądało z poważnymi szansami?


Cóż, wciąż jesteśmy w belgijskich Ardenach, więc jest tam sporo wzniesień ... "poważnych", nawet jeśli nie jest to podjazd na Alpe D'Huez ...

W naszej okolicy widzimy bardzo mało „funkcjonalnych” rowerów, z wyjątkiem „sportowych niedzielnych” klasyków (Belgia lubi rowery)… to może to wyjaśnia?

Poczekaj, spróbuję zmierzyć (w%), który zamontowałem wczoraj ...

Cieszę się, że ci się podoba :)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 14/07/09, 10:39

Właśnie zmierzyłem w przybliżeniu pod Google Earth:

- różnica wysokości: 422 - 384 m = 38 m
- długość: 840 m

Nachylenie wynosi: 38 / 840 = 4.5%

Skorzystałem z okazji, aby zmierzyć kolejny stok, który spędziliśmy z tym rowerem i motocyklem:

- różnica wysokości: 395 - 367 = 28 m
- długość: 380 m

Nachylenie: 28 / 380 = 7.4%

Bez pomocy, ten musiałby pchać (i bez ładowania).
.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 341