Gazelle, francuski minimalistyczny samochód elektryczny „2 cv” (Bordeaux)

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Gazelle, francuski minimalistyczny samochód elektryczny „2 cv” (Bordeaux)




przez Christophe » 16/02/22, 13:07



Powiązany artykuł:

Motoryzacja: wprowadza na rynek „2 CV” XXI wieku, zaawansowany technologicznie i bardzo energooszczędny samochód elektryczny

Jest samorodkiem urodzonym w Bordeaux w Gironde. Gazela jest produkowana z materiału kompozytowego w mikrofabrykach w mgnieniu oka. Bardzo lekki, zużywa prawie o połowę mniej niż jego konkurenci. Jej projektant chce wprowadzić na rynek nowy model przemysłowy.

Czy Gaël Lavaud jest wizjonerem? Od lat myśli o zmianie metod produkcji w branży motoryzacyjnej. Jest teraz bardzo blisko celu.

Domowy samochód
Były członek prestiżowej Ecole Centrale de Lyon, ex-kierownik rozwoju grupy Renault, jest przekonany, że przyszłość będzie w „low tech” w dokładnym przeciwieństwie do high-tech.

Albo technologia oparta na prostocie, trwałości, wykonana lokalnie i w sposób rzemieślniczy, a nie przemysłowy.

Opracowanie tego modelu zajęło mu osiem lat.

Mikrofabryki

W poniedziałek rano wita nas w pierwszej zaprojektowanej przez siebie „fabryce”, zainstalowanej na terenie inkubatora startupów Bordeaux Technowest w Blanquefort, w metropolii Bordeaux.

Cztery pojemniki są połączone, bez dużej maszyny, bez robota w środku...

„To naprawdę bardzo proste z trzema pojemnikami przeznaczonymi do montażu i jednym na dole do przechowywania części zamiennych. Masz koncepcję w logice low tech, w której zamierzamy maksymalnie ułatwić montaż i konserwację pojazdu. .

W rzeczy samej. Podwozie Gazeli składa się w godzinę, jak lego. I nie bez powodu: do złożenia jest tylko 10 elementów w porównaniu do około 300 w przypadku klasycznego samochodu.

Tajemnica ? To jest użyty materiał. Bez stali, bez drogiego sprzętu.

„To technologia podwozia wykonana w całości z materiału kompozytowego. Z włóknem szklanym powiązanym z innymi niedrogimi materiałami, które pozwalają na nadzwyczajne zachowanie mechaniczne pod względem pochłaniania energii i sztywności”, wyjaśnia Gaël Lavaud, który uzyskał maksymalny wynik w testach zderzeniowych.

Jego technologia jest opatentowana i zazdrośnie strzeżona tajemnicą.

Ultra lekki, super ekonomiczny
Oprócz łatwego montażu materiał kompozytowy sprawia, że ​​samochód jest znacznie lżejszy.

„Waży około 900 kg, nadal możemy spaść do 800” zapewnia konstruktor Girondin. Podczas gdy klasyczny samochód miejski waży co najmniej 1,2 tony.

„Lekkość oznacza mniejsze zużycie paliwa, ponieważ trzy czwarte zużycia paliwa pojazdu to jego waga”.

„A potem jednym z głównych kosztów pojazdu elektrycznego jest jego akumulator. Tam, zmniejszając akumulator, uzyskujemy taką samą autonomię jak inne. To dzięki temu udaje nam się mieć pojazd konkurencyjny cenowo. wyjdzie około 20 000 euro”.

Akumulator może przejechać 180 kilometrów. Ładuje się w 4 godziny ze standardowego gniazdka elektrycznego. „To samochód, który nie przekracza 100 km/h. Chodzi o to, aby naprawdę mieć prosty i wydajny pojazd do wszystkich codziennych podróży, to trochę jak 2 CV XXI wieku” – wyjaśnia Gael.

Wyposażanie społeczności i firm
Jej pierwszym celem jest wyposażenie władz lokalnych i firm, które w najbliższych latach będą musiały przestawić swoje floty pojazdów na całkowicie elektryczne.

Ale szybko to właśnie te mikrofabryki chce wprowadzić na rynek. Sprzedawaj je, sprzedawaj części zamienne i szkolenia dealerom lub innym.

„Zapewnią montaż oprócz sprzedaży i konserwacji. Kosztuje ich to bardzo niewiele w początkowej inwestycji. Mikrofabryka kosztuje około 250 000 euro”.

Gaël Lavaud dąży zatem do tworzenia aktywności we wszystkich częściach terytorium.

Przed zobaczeniem toczącej się „Gazeli” należy wykonać ważny krok: uzyskanie oficjalnej homologacji. Planowany jest na jesień 2022 roku.


https://france3-regions.francetvinfo.fr ... 57796.html

Koncepcja mikrofabryk „pod klucz” niejasno przypomina mi kogoś i coś...nie skończyło się zbyt dobrze... : Mrgreen:

Życzę im powodzenia w zdaniu certyfikatu... w filmie mówią o jesieni, ale nie mówią w którym roku! : Lol:
2 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Gazelle, francuski minimalistyczny samochód elektryczny „2 cv” (Bordeaux)




przez phil59 » 16/02/22, 14:30

Jeśli ładuje się w 4 godziny na normalnym gniazdku, to około 8 kWh baterii.

Na zielonym gnieździe musi być 14-15 kWh baterii.

Jon, C0, Imiev ważą około 1250 kg, wszystkie na miejscu, z baterią we Francji 14.5 lub 16 kWh.

Początkowo ogłoszono 140-160 km autonomii.

W rzeczywistości było to naprawdę dobre 100 km.

10 lat później kona jest znacznie bardziej "oszczędna", z większą masą, a ja przechodzę z 65 KM do 204 KM....

20 000 €, może być trochę drogo, aby zobaczyć, czy uwzględnia pomoc w wysokości 6000 €, czy nie, ale dojeżdżamy do ceny wiosny...

Interesujące może być sprawdzenie, czy jest to „open source”, czy wszystko jest zablokowane. Przynajmniej odblokowany byłby rzeczywiście trwały.

Nie obejrzałem jeszcze wszystkiego, ale to też musi się podobać i w tym problem.

Dla mnie „sztuczka”, aby móc uwieść większość, polegałaby na tym, aby koszt własny był wyraźnie mój i wynosił 10 000 euro.

Bonus w wysokości 6000 € zwykle nie wystarczy.

Mój pierwszy VE, miałem w sumie 10 000 euro pomocy, drugi 8000-8500, wydaje mi się, a ostatni, 9500 euro „dzięki covidowi”, w przeciwnym razie było to 6000 euro.

Mam nadzieję, że postawili system szybkiego ładowania, np. Niecałą godzinę, aby pokonywać dłuższą trasę, na wypadek, gdyby szaleni ludzie, tacy jak ja, zdecydowali się zrobić dużo więcej km niż autonomia. Zrobiłem już 400 km dziennie z jonem (100 km autonomii i kilka planów ładowania B).

Teraz, aby zobaczyć, czy model się rozwinie, rzeczywisty koszt, czy istnieje szał na ten EV.

L'Ami, za mniej niż 7000 euro, nie odniosło oczekiwanego sukcesu, chociaż było to bardzo dobre dla miasta. Ale zawsze wraca do tego samego pb, kiedy jesteś w mieście, niekoniecznie masz gniazdko do ładowania. Jest największy pb.
Jeśli powiem bez bzdur kolego np. lewe i prawe drzwi są takie same, przednie i tylne praktycznie. Mniej różnych zapasów części...
Pb który jest częściowo kasowany przy dużych bateriach, ale przyznam, że Kona ładuje się w domu ponad 320 dni w roku!

Pb gniazdka jest tym, co sprawia, że ​​na wsi mamy więcej pojazdów elektrycznych niż w mieście!
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6524
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641

Re: Gazelle, francuski minimalistyczny samochód elektryczny „2 cv” (Bordeaux)




przez Macro » 16/02/22, 14:47

phil59 napisał:
Jon, C0, Imiev ważą około 1250 kg, wszystkie na miejscu, z baterią we Francji 14.5 lub 16 kWh.

Początkowo ogłoszono 140-160 km autonomii.

W rzeczywistości było to naprawdę dobre 100 km.



Nigdy nie udało się zrobić więcej niż 90 bez pójścia do domu ze wszystkimi migającymi... : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Gazelle, francuski minimalistyczny samochód elektryczny „2 cv” (Bordeaux)




przez phil59 » 16/02/22, 14:54

Rzecz z 2018 roku o gazeli

https://www.cargo.rent/blog/gazelle-tec ... francaise/

Ale tym, o czym również zapominamy, jest MIA.

Tutaj koncepcja byłaby taka, że ​​to już nie „robotnik” idzie do fabryki, ale fabryka przychodzi do robotnika.

Wyobraź sobie, że zatrudnisz 4 osoby w małej wiosce, w której bez problemu będziesz pracować na piechotę!

Trochę zapominamy o przechowywaniu wyprodukowanych samochodów, ale można to zrobić dość łatwo.

Aby zobaczyć „szczęście”, które może wygenerować.

Oszczędności na piechotę do pracy w jego wiosce.

Jeśli dobrze widziałem, do zrobienia auta potrzeba 2 osób. Możesz prawie wykonać pracę a la carte, pod warunkiem, że „umówisz się” ze swoim kolegą!

W dzisiejszych czasach, gdy wiele osób zostało zamkniętych, jest to dodatkowy atut.

Pozostają koszty przechowywania części do rzeczywistej produkcji i ich dostawy wszędzie...
1 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 167