Baterie litowo-lipo + LifePo4 równolegle

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79313
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040

Baterie litowo-lipo + LifePo4 równolegle




przez Christophe » 09/11/19, 10:57

Temat dzieli od słoneczna fotowoltaiczna / asystent-my-instalacji-solar-t16166.html

Dotyczy umieszczania baterii litowych Lifepo4 i Lipo. To nie działa i oto dlaczego ...

izentrop napisał:Jeśli umieścisz pakiet 275 Ah równolegle z istniejącym pakietem 150 Ah, szybko zniszczysz pakiet o niższej pojemności.


Dokładnie, nigdy nie mieszaj różnych baterii! Czy to równolegle, czy szeregowo!

Wypróbowałem jeden z moich prototypów electro road z Lipo 12 Ah z LifePo4 10 Ah równolegle... możliwości dość blisko, więc byłem pewny, ale w rzeczywistości nie!

LifePo4 po prostu wcale się nie rozładował lub prawie nie, 99% prądu zostało pobrane na Lipo!

Nie znam dokładnego fizycznego powodu, ale z pewnością musi to być związane z ich zdolnością rozładowania, 30C dla liposów, 3C dla Lifepo4 ...

To tak, jakby sekcja „zaworu elektronowego” lipo była 10 razy większa, a elektrony lipo wpychały elektrony lifepo4 do baterii lifepo4. : Chichot:
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Odp: Pomoc w instalacji mojej baterii słonecznej




przez dede2002 » 09/11/19, 12:13

Christophe napisał:
izentrop napisał:Jeśli umieścisz pakiet 275 Ah równolegle z istniejącym pakietem 150 Ah, szybko zniszczysz pakiet o niższej pojemności.


Dokładnie, nigdy nie mieszaj różnych baterii! Czy to równolegle, czy szeregowo!

Wypróbowałem jeden z moich prototypów electro road z Lipo 12 Ah z LifePo4 10 Ah równolegle... możliwości dość blisko, więc byłem pewny, ale w rzeczywistości nie!

...


Witam,

Teoretycznie możemy umieścić równoległe akumulatory o różnych pojemnościach, o ile mają one to samo napięcie, a zatem tę samą technologię.

W praktyce, im więcej baterii, tym więcej problemów, czy to szeregowo, czy równolegle. Wadliwa bateria prowadzi do zniszczenia pozostałych.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13693
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Odp: Pomoc w instalacji mojej baterii słonecznej




przez izentrop » 09/11/19, 21:10

Christophe napisał:
izentrop napisał:Jeśli umieścisz pakiet 275 Ah równolegle z istniejącym pakietem 150 Ah, szybko zniszczysz pakiet o niższej pojemności.
Dokładnie, nigdy nie mieszaj różnych baterii! Czy to równolegle, czy szeregowo!

Wypróbowałem jeden z moich prototypów electro road z Lipo 12 Ah z LifePo4 10 Ah równolegle... możliwości dość blisko, więc byłem pewny, ale w rzeczywistości nie!
LifePo4 po prostu wcale się nie rozładował lub prawie nie, 99% prądu zostało pobrane na Lipo!

Nie znam dokładnego fizycznego powodu, ale z pewnością musi to być związane z ich zdolnością rozładowania, 30C dla liposów, 3C dla Lifepo4 ...

Nic o tym nie wiem, ale to nie są te same technologie
LIPO Napięcie nominalne 3,7V: Napięcie ładowania 4,2 V na ogniwo. http://www.ni-cd.net/accusphp/theorie/l ... charge.php
Li Fe Po 4 Nominalne napięcie ogniwa: 3,3V Napięcie ładowania: 3,6V http://www.ni-cd.net/accusphp/theorie/lifepo4/index.php

Kiedy LIPO jest rozładowywane, LIFE jest tylko częściowo rozładowywane lub nie, z drugiej strony, jeśli ładowarka jest skonfigurowana dla LIPO, LIFE jest przeładowywane ... aby uniknąć litu (ognia). Miałeś szczęście, jeśli Li Fe nie puchło. :zaszokować:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79313
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040

Odp: Pomoc w instalacji mojej baterii słonecznej




przez Christophe » 10/11/19, 00:45

Dziękuję, wiem to wszystko i oczywiście myślałem o zrównoważonych napięciach ... w przeciwnym razie jeden z akumulatorów 2 byłby gwałtownie nie do pomyślenia ...

24S w lifepo4 i 20S w lipo.

2 jest podłączony do dedykowanego i niezależnego bms

doświadczenie nie trwało długo
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79313
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040

Odp: Pomoc w instalacji mojej baterii słonecznej




przez Christophe » 10/11/19, 00:59

dede2002 napisał:
Witam,

Teoretycznie możemy umieścić równoległe akumulatory o różnych pojemnościach, o ile mają one to samo napięcie, a zatem tę samą technologię.

W praktyce, im więcej baterii, tym więcej problemów, czy to szeregowo, czy równolegle. Wadliwa bateria prowadzi do zniszczenia pozostałych.


Teoretycznie i do rozwiązywania problemów tak ... praktycznie, a do jazdy na rowerze nie jest całkowicie zalecane.

Moje mieszane bębny były przede wszystkim edukacyjne ...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13693
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Odp: Pomoc w instalacji mojej baterii słonecznej




przez izentrop » 10/11/19, 09:49

Christophe napisał:Dziękuję, wiem to wszystko i oczywiście myślałem o zrównoważonych napięciach ... w przeciwnym razie jeden z akumulatorów 2 byłby gwałtownie nie do pomyślenia ...
24S w lifepo4 i 20S w lipo.
2 jest podłączony do dedykowanego i niezależnego bms
doświadczenie nie trwało długo
20, BMS są dla mnie chińskie. Mówisz o zrównoważonych napięciach, to sprawia, że ​​myślę, że ładowanie akumulatora komputera odbywa się niezależnie przez elementy. W takim przypadku nie ma problemu z ładowaniem, ale jeśli ustawisz baterie równolegle, podczas korzystania z baterii 4,2 V, natychmiast rozładuje się w tej naładowanej w 3.7 V.
matenjo napisał:Tylko bateria 4, a może 8 od 275amp i nic więcej.
Oczywiście nowe baterie.
To prawda, że ​​żyjemy w marnotrawczym społeczeństwie :zaszokować:, ale z drugiej strony, jeśli byliby źle traktowani, nie mogliby już mieć swoich pierwotnych zdolności, a równoległe z nimi nowe również nie byłyby zrównoważone.

Ponieważ masz kilka ładowarek, możesz ładować pakiet 150 Ah niezależnie i przełączać go ręcznie, gdy inne baterie się wyczerpią. Można to również zrobić automatycznie za pomocą PLC.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79313
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040

Odp: Pomoc w instalacji mojej baterii słonecznej




przez Christophe » 10/11/19, 13:21

izentrop napisał:20, BMS są dla mnie chińskie. Mówisz o zrównoważonych napięciach, to sprawia, że ​​myślę, że ładowanie akumulatora komputera odbywa się niezależnie przez elementy. W takim przypadku nie ma problemu z ładowaniem, ale jeśli ustawisz baterie równolegle, podczas korzystania z baterii 4,2 V, natychmiast rozładuje się w tej naładowanej w 3.7 V.


Więc to jest całkowicie HS, ale odpowiem.

Są to baterie 2, które sam podłączyłem, zaczynając od każdego elementu.

a) BMS = Battery Manager System, główne funkcje 3
- to równoważy napięcie każdego elementu baterii.
- ogranicza to prądy rozładowania i ładowania.
- obniża to napięcie w celu ochrony przed przeciążeniami i przeciążeniami

b) 20 = elementy 20 w szeregu .... xs = x element w szeregu ...

BMS jest przystosowany do pracy na elementach X w szeregu.

Więc miałem:

Lipo

Napięcie nominalne: 20 * 3,7 = 74 V.
Maksymalne napięcie 20 * 4,2 = 84 V.
Minimalne napięcie (wyłączenie przez konfigurowalny BMS) 20 * 3.2 = 64 V.

LifePo4

Napięcie nominalne: 24 * 3,2 = 76,8 V (zamontowany BMS jest sprzedawany dla 72V)
Maksymalne napięcie 24 * 3,6 = 86,4 V (można przejść do 3,65V)
Min. Napięcie 24 * 2,8 = 67,2 V.

2 załadowano do 84V za pomocą tej samej ładowarki, ale nie w tym samym czasie

LifePo4 działał więc mniej samo naprężająco niż Lipo ... ale to nie tłumaczy, dlaczego w ogóle nie działało na wysypisku. To historia różnicowej siły elektromotorycznej na tym samym obwodzie! Trochę tak, jakbyśmy połączyli obwód sprężonego powietrza 1 ze sprężarką 2, 1 do szyn 10, a drugi do szyny 1 na wspólnym wyjściu: będą działać szyny 10.

Gdy odłączyłem Lipo, Lifepo4 działał.

Poza tym mam LifePo4 tajemniczy element (nie zamontowany na akumulatorze), którego napięcie oscyluje (?!?) Sprawię, że będzie to temat!
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Odp: Pomoc w instalacji mojej baterii słonecznej




przez sicetaitsimple » 10/11/19, 14:29

Christophe napisał:LifePo4 działał więc mniej samo naprężająco niż Lipo ... ale to nie tłumaczy, dlaczego w ogóle nie działało na wysypisku.


Z zastrzeżeniem wszystkich rezerw, wewnętrzna rezystancja baterii LifePo4 jest około X razy większa niż rezystancja Lipo. W przypadku instalacji równoległej nie wydaje mi się nienormalne, że LifePo10 niczego nie ładuje lub prawie jak tylko zaczniemy go kręcić.
Jeszcze raz z wszystkimi zastrzeżeniami ... Nie mam żadnych gwarancji w elektrotechnice!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79313
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040

Odp: Pomoc w instalacji mojej baterii słonecznej




przez Christophe » 10/11/19, 14:54

Tak, to jest właśnie tego rodzaju wyjaśnienie ... stąd moja analogia z zaworem wody lub ciśnieniem powietrza.

Mam ładowarkę "pro", która podaje rezystancje wewnętrzne ogniwo po ogniwie akumulatorów lipo (obliczane przez algorytm obciążenia, ponieważ oczywiście nie możemy ich zmierzyć bezpośrednio).

Niektóre, wyprane, mogą przejść do 400-500 Ohm, ale zdrowa komórka ma wewnętrzny opór na obciążenie 0 Ohm.

W absolutorium ignoruję te wartości, wyobrażam sobie, że im więcej strzelamy, tym bardziej się nagrzewa i im są wyższe.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Odp: Pomoc w instalacji mojej baterii słonecznej




przez sicetaitsimple » 10/11/19, 15:57

Christophe napisał:Tak, to jest właśnie tego rodzaju wyjaśnienie ... stąd moja analogia z zaworem wody lub ciśnieniem powietrza.


Analogią byłyby raczej dwie sprężarki pod ciśnieniem 10 barów w //, z których jedna dostarcza rurę 1/4 ", a druga rurę 3". Ale nie będziemy się spierać!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : gegyx i goście 254