Opinia w sprawie elektrycznego wózka GOUPIL G5 z akumulatorami ołowiowymi

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Avatar de l'utilisateur
AXEAU
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 197
Rejestracja: 06/10/09, 09:04
Lokalizacja: DROME
x 7

Opinia w sprawie elektrycznego wózka GOUPIL G5 z akumulatorami ołowiowymi




przez AXEAU » 07/01/11, 21:52

Witam,
Przedstawiam wam nasz elektryczny pojazd użytkowy GOUPIL.
Używamy go do zbierania koszy w centrum miasta od dwóch miesięcy.
Nasz model jest wyposażony w akumulatory ołowiowe 320AH o wadze 500 kg.
Jego autonomia waha się od 70 do 90 km, a jego zużycie wynosi około 21 kwh / 100 km

www.goupil-industrie.com

JLG
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 07/01/11, 22:40

AXEAU napisał:Przedstawiam wam nasz elektryczny pojazd użytkowy GOUPIL.
Używamy go do zbierania koszy w centrum miasta od dwóch miesięcy.
Nasz model jest wyposażony w akumulatory ołowiowe 320AH o wadze 500 kg.
Jego autonomia waha się od 70 do 90 km, a jego zużycie wynosi około 21 kwh / 100 km
Masz zdjęcie :?
Goupil to bardzo rustykalny, by nie powiedzieć podsumowujący pojazd, przypadkowa śmierć pana FIORA, który sprzedał Diabline, konkurencyjny pojazd, który był znacznie bardziej wydajny i konkurencyjny, co pozwoliło GOUPIL na kilka lat pracy bez konkurencji ...
Pilne jest, aby GOUPIL wprowadził na rynek nowe, znacznie bardziej zaawansowane modele, takie jak hybrydowy G5 i bardziej zaawansowany G3 (zachowanie dynamiczne).
Jeśli ta firma ciężko pracuje w B + R, jej przyszłość jest pewna (inwestuje w tym kierunku).

GOUPIL ma cechy, które menedżerowie flot (firmy i społeczności) potrafią docenić bardziej niż użytkownicy (w szczególności konserwacja i budżet paliwa).
0 x
Avatar de l'utilisateur
AXEAU
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 197
Rejestracja: 06/10/09, 09:04
Lokalizacja: DROME
x 7




przez AXEAU » 07/01/11, 23:54

Przygotowałem kilka zdjęć, ale nie mogłem ich wysłać, spróbuję ponownie.
W chwili, gdy nam to odpowiada, brakuje mocy, aby pokonać niektóre podjazdy, ale kierowcy muszą się jeszcze dostosować. Podłączam go do zarezerwowanego dla niego miernika i dokonam porównania zużycia latem / zimą ,
Na razie mam bardzo małą wiedzę na temat akumulatorów elektrycznych i motoryzacji i nie będę w stanie porównać różnych technologii.
pojazd elektryczny. byłby dla mnie idealny, moja podróż do pracy domowej to tylko 8 km, które pokonuję w mniej niż 10 minut.

JLG
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 08/01/11, 00:28

AXEAU napisał:pojazd elektryczny. byłby dla mnie idealny, moja podróż do pracy domowej to tylko 8 km, które pokonuję w mniej niż 10 minut.
Jest idealny dla większości ludzi, ale oni go ignorują i staramy się trzymać ich w tej ignorancji ...

To powiedziawszy, musisz wiedzieć, jaki rodzaj trasy masz (jaka wysokość, droga miejska, droga, szybki pas itp.), Lub gdzie pojazd zostanie zaparkowany w celu naładowania, jaki budżet, ile miejsc ...
Wszystko po to, aby jak najdokładniej określić wybór pojazdu, chyba że chcesz z nim zrobić o wiele więcej (co jest również możliwe).
:P
0 x
Avatar de l'utilisateur
AXEAU
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 197
Rejestracja: 06/10/09, 09:04
Lokalizacja: DROME
x 7




przez AXEAU » 08/01/11, 09:41

Oto zdjęcia GOUPIL
Obraz
Obraz
Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79287
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11024




przez Christophe » 08/01/11, 09:50

Widziałem większy silnik!

Mamy temat z 2008 na temat pojazdów elektrycznych Goupil: https://www.econologie.com/forums/goupil-cam ... t4618.html

Możesz nadal mówić o swoich opiniach! Uzupełni to w ciekawy sposób.
0 x
Avatar de l'utilisateur
AXEAU
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 197
Rejestracja: 06/10/09, 09:04
Lokalizacja: DROME
x 7

Re: Forum samochody elektryczne i wycieczki




przez AXEAU » 19/11/17, 14:19

Cześć, minęło dużo czasu, odkąd tam byłem. Dzisiaj ogłaszam śmierć naszego Goupila, a raczej jego akumulatora kwasowo-ołowiowego. Trwały one 7 lat, a pojazd przejechał 65000 km.
To było nasze pierwsze doświadczenie z elektryką. Na rynku nie było wiele i muszę powiedzieć, że cała konstrukcja pojazdu, z wyłączeniem części elektrycznej, nie nadaje się do użytku miejskiego, wszystko jest niewymiarowe, materiały niskiej jakości.
Dziś wyjeżdżamy na Piaggio Porter, który jest dla niego prawdziwym pojazdem. Nie mogę jeszcze ocenić jego części trakcyjnej, odkryjemy, że jest w użyciu. Próbowałem oczywiście nowego, większego goupila i bardziej nowoczesnego, ale dla mnie mogą zrobić duży wysiłek na podwoziu i podwoziu, ponieważ uważam, że pozostaje zbyt blisko planowanego starzenia się.
0 x
Avatar de l'utilisateur
RV-P
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 158
Rejestracja: 27/09/12, 13:07
Lokalizacja: Sainte-Marie (Reunion)
x 10

Re: Forum samochody elektryczne i wycieczki




przez RV-P » 22/11/17, 14:24

- Dzień dobry.
- Dostrzegam „niewielki” problem i zadaję pytanie:
„Dlaczego pojazdy elektryczne są tak brzydkie i tak drogie?”
- Rzeczywiście: fotografia makro wszy lub pinezki musiała zainspirować projektantów, aby „układali” nam tak brzydkie ciała! Wygląda na to, że nie chcą sprzedawać swoich pojazdów elektrycznych, moje słowo! A cena: prawie 2 razy droższy niż pojazd termiczny średniego zasięgu w zakresie ponad połowy takim samym (400 km dla Tesli)!
- A potem ten silnik centralny ... Dlaczego nie włożyć go w koła i skorzystać z przestrzeni w ten sposób uwolnionej do przechowywania akumulatorów, wzmacniając komorę, aby nie zostały zmiażdżone podczas pierwszego wstrząsu (Zobacz projekt Pierre'a szew tutaj i porzucenie go z podtekstem politycznym było !) !? ...
- Byłby też inny pomysł: wyprodukować generator z silnikiem Stirlinga, który nie byłby zobowiązany do zmiany mocy i prędkości, ponieważ tego rodzaju silnikowi trudno jest zmieniać prędkość i moc. Korzystalibyśmy wówczas z prawie stałego momentu obrotowego tego rodzaju silnika, aby naładować akumulatory pojazdu elektrycznego, co znacznie zwiększyłoby jego autonomię i złagodziłoby problem tak rzadkich stacji ładowania!
- Ale wciąż są te lobby naftowe, które rujnują wszystko i powstrzymują pomysły ...
1 x
Łatwiej jest po prostu zrobić rzeczy skomplikowane niż komplikować proste rzeczy!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79287
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11024

Re: Forum samochody elektryczne i wycieczki




przez Christophe » 22/11/17, 17:34

Autonomia nie jest naprawdę akceptowalnym argumentem: niewiele osób robi więcej niż 200 km dziennie, z wyłączeniem czasu wolnego lub wakacji ... to znaczy, że 95% ludzi może być zadowolonych z 95% swoich podróży autonomia mniejsza niż 400km ...

Ale wtedy rozumiem bardzo dobrze, że może to stresować ludzi, że pozostało „tylko” 100 km ... szczególnie wśród kobiet (hej tak panie).

Znam byłego, który systematycznie tankował między 150 i 200km pozostając na komputerze pokładowym ... Zrobiłem to już na 20km : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Tak samo jest z drewnem czy olejem opałowym: potrzebują „rezerwy psychologicznej” (con ?? nie będę oceniać ...)

Nan, istnieją inne argumenty przeciwko samochodowi elektrycznemu bardziej irytujące niż ich względnie słaba autonomia (jak brak ogrzewania w zimie ... idź prowadzić kobietę samochodem bez ogrzewania, gdy jest -5 ° C : Chichot: )
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Forum samochody elektryczne i wycieczki




przez moinsdewatt » 22/11/17, 20:00

RV-P napisał: .....— Ale wciąż są te lobby naftowe, które rujnują wszystko i powstrzymują pomysły ...


wciąż miejskie legendy.

koncerny naftowe takie jak Total i BP inwestują w stacje ładowania samochodów elektrycznych. : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 112