Samochody elektryczne: przyszła cena (S Tesla, GM Bolt)

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Samochody elektryczne: przyszła cena (S Tesla, GM Bolt)




przez Christophe » 23/02/15, 22:37

Bonjour à tous

W ostatnim e-mailu wspomniałem o bardzo ekscytującej konferencji Tony'ego Seby na temat technologii, które powodują poważne nagłe zmiany (destrukcyjne technologie), w tym elektryfikacji transportu.

Dla tych, którzy go nie znają, jest autorem udanej książki zatytułowanej „Czyste zakłócenie energii i transportu”

http://www.amazon.com/Clean-Disruption- ... disruption

Zamówiłem tę książkę w zeszłym tygodniu, ale jeszcze jej nie otrzymałem. W międzyczasie zamierzam oglądać jego wykłady na YouTube, w tym ten, który bardzo polecam

https://www.youtube.com/watch?v=RBkND76J91k

Jak widać na slajdzie tej konferencji powyżej, ocenia ewolucję ceny samochodu elektrycznego w stylu Tesla Model S, który miałby zasięg 320 km (200 mil), od 2014 do 2030 roku. Aby uzyskać tę krzywą, obniża cenę o 16% rocznie, wspominając, że jest to spadek zaobserwowany w ciągu ostatnich czterech lat dla ceny akumulatorów, najdroższego elementu samochodu. Czyniąc to, kosztuje 22 000 USD w 2022 r., Dziś jest to cena kompaktowego samochodu na benzynę. Ponieważ cena za wypełnienie energią elektryczną jest znacznie tańsza niż w przypadku benzyny, a koszty konserwacji są również znacznie niższe, jego wniosek jest taki, że 100% nowych lekkich pojazdów sprzedawanych w 2030 r. Będzie elektrycznych ( pozostawia margines błędu).

To bardzo ekscytujące, zgodzisz się. Więc po raz drugi obejrzałem jego wykład, żeby się upewnić. Oto moja analiza.

Po pierwsze, jeśli spojrzysz na cenę samochodu elektrycznego o zasięgu 320 km na krzywej powyżej, zobaczysz, że w 2030 r. Tesla sprzedająca 75 000 USD w 2014 r. Sprzedałaby za 5 USD, co jest niemożliwe. Spojrzałem na parametry, których użył. Uważa, że ​​samochód ma akumulator o mocy 000 kWh o pojemności 50 USD za kWh w 500 r. Początkowa cena akumulatora w 2014 r. Wynosi zatem 2014 25 USD, czyli jedną trzecią ceny samochodu. Jednak stosuje roczną obniżkę kosztów akumulatorów (000%) do całej ceny samochodu, co nie ma sensu. Co więcej, najlepszym, czego możemy oczekiwać od akumulatora o mocy 16 kWh, jest przejechanie 50 km w najlepszych warunkach, a nie 300 km.

Zredagowałem więc wykres, który uwzględnia roczny spadek kosztów akumulatorów o 16%, ale o 5% w pozostałej części samochodu. Oto jest

Obraz

Widzimy, że cenę 22 000 USD osiąga się w 2030 r., A nie w 2022 r. Ale wydaje mi się, że roczny spadek samochodu o 5% minus akumulator nadal dużo, ponieważ technologie produkcyjne zostały opanowane od dłuższego czasu. Poza tym Tesla Model S to luksusowy samochód. Zrobiłem więc kolejny wykres, który zaczyna się od ceny 40 000 USD, w tym 15 000 USD za akumulator o mocy 50 kWh w 2017 r., Kiedy to wypuszczono na rynek Chevroleta Bolta zasilanego bateryjnie o zasięgu 300 km. Należy pamiętać, że stosując zmniejszenie o 16% rocznie od 2014 do 2017 r., 25 000 USD akumulatora staje się 15 000 USD w 2017 r. Ponadto zastosowałem obniżkę tylko o 3% kosztów samochodu minus bateria. Oto jak to wygląda

Obraz

Pamiętaj, że 30 000 $ ogłoszone przez GM za Bolt to cena po zastosowaniu rabatu federalnego w wysokości 7 $. Uważam, że ta ostatnia krzywa jest bliższa rzeczywistości. Widzimy, że cena spadnie do 500 21 USD w 000 roku. Wielkim pytaniem, jakie możemy sobie zadać, jest to, czy obniżenie kosztów akumulatorów będzie kontynuowane w tempie 2027% rocznie? Ale kiedy spojrzymy na budowę gigantycznej fabryki akumulatorów Tesla, która podwoi światową produkcję akumulatorów litowo-jonowych w 16 r., A na pewno pojawią się inne tego typu fabryki, byłbym skłonny powiedzieć, że 2017% należy zachować.

Doszedłem do wniosku, że Tony Seba przesadził z obniżką ceny, ale mimo wszystko jest bardzo prawdopodobne, że w 2030 r. Nie będzie powodu, aby kupować samochód na benzynę.

Era naftowa dobiegnie końca nie z powodu braku ropy, ale z powodu znacznie lepszych samochodów w niższych cenach, „paliwa” w znacznie niższych cenach oraz konserwacji przy znacznie niższych kosztach. I nie zapominajmy, że w 2030 roku stacje ładowania będą liczne i szybkie.

Zawsze mówiłem, że do 2030 r. Hybrydowe lub elektryczne samochody z przedłużaczem zasięgu są lepszym rozwiązaniem niż samochody całkowicie elektryczne z kilku powodów, w tym z ograniczonego zasięgu z kilkoma stacjami szybkiego ładowania. Ale wyczerpią się zasoby litowe, jeśli zbudujemy dwa miliardy pojazdów z dużymi akumulatorami. Biorąc jednak pod uwagę współużytkowanie samochodów i carpooling wspomagane przez pojazdy autonomiczne (bez kierowcy) oraz rosnący transport publiczny, można znacznie zmniejszyć liczbę lekkich pojazdów na drogach. W tej perspektywie samochody w pełni elektryczne z akumulatorem o autonomii od 300 km do 500 km, w zależności od potrzeb, mogą stanowić zdecydowaną większość nowych samochodów sprzedawanych w 2030 r., A być może w 2025 r.

Żyjemy w bardzo ekscytującym kluczowym okresie w historii ludzkości. Od nas zależy dokonanie właściwych wyborów i uczynienie tego korzystnym dla nas i przyszłych pokoleń.


szczerze

Pierre Langlois, Ph.D., fizyk
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 23/02/15, 23:37

jest to wizja zasadniczo techniczna, a nie ekonomiczna.
Nowy produkt może mieć nadzieję, że jego cena sprzedaży spadnie w takich proporcjach, że spadek jednostkowy zrównoważy więcej niż sprzedana dodatkowa masa.
W przypadku tego konkretnego towaru konkuruje on z już istniejącym i tańszym produktem, co sprawia, że ​​rozpoczęcie procesu jest tym trudniejsze.
Druga uwaga, niezbędny margines progresji jest bardzo wysoki, co oznacza, że ​​aby osiągnąć operacyjne obniżenie ceny sprzedaży, należy liczyć na gigantyczne wielkości produkcji, całkowicie nierealistyczne pod względem ich ekstraktywnych konsekwencji.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez moinsdewatt » 01/04/16, 19:34

Pokaz oficjalnej prezentacji modelu Tesla 3!

Obraz

Obraz

[W OBRAZACH] Tesla przedstawia swój Model 3, „Model S dla każdego”


Autor: Julien Bonnet Usine Nouvelle z 01 kwietnia 2016 r

Tesla chce wejść w nowy wymiar. Po rozpoczęciu high-endu z sedanem Model S i SUV Model X, kalifornijski producent dąży (znacznie) do większego. Kierownik tej strategii, Model 3, zaprezentowany po raz pierwszy w Kalifornii w czwartek, 31 marca wieczorem.


Myśl przewodnia trwająca około trzydziestu minut (do przejrzenia tutaj), która zgromadziła wszystkie składniki gatunku, tłum "oszalałych" fanów, dynamiczna prezentacja zaaranżowana przez szefa Elona Muska (który wydaje się coraz swobodniejszy w tym ćwiczeniu) i lekkie napięcie przed „odsłonięciem” długo oczekiwanego produktu.

Przed pojawieniem się na scenie pierwszych trzech modeli Modelu 3 Elon Musk ujawnił pierwsze informacje o tym pojeździe:

Cena wyjściowa 35 000 USD (zgodnie z oczekiwaniami, bez zachęt, takich jak premia ekologiczna), połowa ceny modelu S.

Wydajność: Podstawowy Model 3 będzie w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km / hw mniej niż 6 sekund. „W Tesli nie produkujemy wolnych samochodów” - zażartował Elon Musk.

Szacowany minimalny zasięg: 215 mil lub około 350 kilometrów na jednym ładowaniu.

W standardzie oferowany będzie półautonomiczny system jazdy „Autopilot” i ładowanie za pośrednictwem doładowań marki.

Pojazd może pomieścić 5 osób dorosłych „wygodnie siedzących”.

Dostawy rozpoczną się pod koniec przyszłego roku. „Jestem przekonany, że nam się to uda” - powiedział Elon Musk po krytyce opóźnień w sprzedaży poprzednich modeli i harmonogramu Modelu 3.


Przed zakończeniem Elon Musk powiedział, że zarejestrował już 115 000 zamówień w przedsprzedaży dla Modelu 3 w ciągu jednego dnia.

Bez precedensu w historii motoryzacji ludzie ustawiają się w kolejce przed sklepami Tesli na całym świecie, aby zarezerwować swoje pojazdy, scenę, którą zwykle widzimy przed sklepami Apple, gdy pojawia się nowy iPhone lub przed kina przy wyjściu z najbardziej oczekiwanych hitów!

http://www.usinenouvelle.com/article/en ... us.N385616
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez Janic » 02/04/16, 12:32

ciekawy ten komentarz i obliczenie naturalnego silnika:

Tesla Model 3: już ponad 232 000 klientów !!!
http://www.moteurnature.com/actu/uneact ... s_id=28310

2016-04-02 - Pełna księga zamówień do 2020 r.
Tesla Model 3 Kupowanie samochodu bez wypróbowania nie wydaje się zbyt racjonalne. Co więcej, nie widząc go ani nawet nie znając jego cech, ale właśnie to zrobiło ponad 232 000 osób na całym świecie. W ciągu zaledwie 24 godzin Tesla Motors odnotowała ponad 232 000 wcześniejszych rezerwacji nowego modelu 3. Jeśli myślisz, że Renault sprzedałoby tylko 5000 Zoé w pierwszym kwartale, sukces komercyjny należy odwrócić. Przyszłość jest zatem świetna dla Tesli, nawet jeśli zastanawiamy się, w jaki sposób młody producent poradzi sobie z tym sukcesem.

Zakładając, że w przyszłym roku wyprodukuje 25 000 modeli 3, będzie musiał podwoić produkcję w 2018 r. I ponownie w 2019 r., Ale to nie wystarczy, aby zrealizować wszystkie zamówienia w tym tygodniu. Zbuduj nową linię montażową od zera (podwozie różni się od modeli S i X), zatrudnij i przeszkol setki pracowników, ale wszystko to w drugim etapie, ponieważ według kilku źródeł rozwój auto nie jest jeszcze sfinalizowane. Samochód nie jest gotowy do produkcji. Ale wydaje się, że ten szczegół nie dotknął ponad 232 000 osób, które już dokonały rezerwacji w wysokości 1000 USD.

Nie wiemy, co myśleć, jeśli nie pogratulować kalifornijskiemu producentowi, że stworzył taki entuzjazm dla mobilności elektrycznej. Bravo Tesla i niech żyje samochód elektryczny!

POPRAWKA: pierwsza wersja tego artykułu wspomniała o liczbie zamówionych 200 000 samochodów.

Nagłówki i słowa kluczowe: dystrybucja handlu; Tesla-Motors
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez Christophe » 02/04/16, 13:16

35 000 USD w USA to dobra cena za taki samochód elektryczny!

Ale ile będzie oferowany w Europie (jeśli tak jest)?

Raczej około 45 000 €, prawda? I tutaj wchodzimy do klasy wyższej dla większości domów (jesteśmy biedniejsi w Europie niż w USA ...)

Ponadto Kalifornia od 20 lat dużo stawia na alternatywne źródła energii i ekologię: ludzie są może bardziej świadomi tego niż w Europie, gdzie jesteśmy bardziej tradycjonalistami.

Zwłaszcza we Francji: wolimy, aby sąsiad sprawdził nowości (więc zaryzykuj) przed uruchomieniem się ...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez Ahmed » 02/04/16, 16:36

Dużo mówimy o ekologii (w rzeczywistości raczej o ekologii) w Kalifornii, a jeśli chodzi o praktykę, widzę, że nagle jest to $ $ $ ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez Gaston » 18/04/16, 14:25

Christophe napisał:Raczej około 45 000 €, prawda? I tutaj wchodzimy do klasy wyższej dla większości domów (jesteśmy biedniejsi w Europie niż w USA ...)
USA ma tradycję niedrogich samochodów (i paliwa), aby ułatwić podróżowanie w swoim ogromnym kraju.
Kiedy identyczny model jest sprzedawany po obu stronach Atlantyku, cena jest prawie zawsze o 20 do 30% droższa we Francji.

Zgadzam się zatem z twoim prawdopodobnym szacunkiem na 45 000 € (być może z premią do odliczenia, jeśli nadal istnieje w momencie dostawy).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez Christophe » 18/04/16, 15:08

Ahmed napisał:Dużo mówimy o ekologii (w rzeczywistości raczej o ekologii) w Kalifornii, a jeśli chodzi o praktykę, widzę, że nagle jest to $ $ $ ...


Cios $$$ do zainwestowania lub to pewne.

Myślę, że Kalifornia ma duży udział energii odnawialnej w elektryczności (szczególnie w porównaniu z resztą USA ...), robią też świetne rzeczy w zakresie sortowania i recyklingu odpadów z gospodarstw domowych (zawsze w porównaniu z resztą z USA ...), jest też kilka pomp wodoru, Tesla jest w Kalifornii, a także Google, który jest dość zaangażowany w energię odnawialną ...

Oto, co przychodzi mi na myśl zimno ...

Z drugiej strony Kalifornia ma z pewnością jedne z najbardziej luksusowych willi na świecie, bardzo energochłonne i sporą liczbę miliarderów, którzy regularnie podróżują prywatnym odrzutowcem lub helikopterem ...

Nie wiem, czy w Kalifornii istnieje stosunek CO2 / mieszkańca, ale byłoby interesujące znaleźć tego rodzaju informacje (w porównaniu do innych stanów ... amerykańskich czy nie)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez Gaston » 19/04/16, 10:31

Christophe napisał:Nie wiem, czy w Kalifornii istnieje stosunek CO2 / mieszkańca, ale byłoby interesujące znaleźć tego rodzaju informacje (w porównaniu do innych stanów ... amerykańskich czy nie)
Tak myślę Ceci mecze.

Kalifornia ma dość dobrą pozycję w stanach amerykańskich: 3th przy 9,18 ton na mieszkańca rocznie w 2011 r. (średnia dla USA 17,28).

Co stawia go mniej więcej na poziomie Niemiec (9,40 w 2013 r.).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Samochody elektryczne: cena na przyszłość (Tesla S, GM Bolt)




przez Christophe » 19/04/16, 10:56

I tak myślałem ... państwo amerykańskie na poziomie europejskim jest nadal dobre! Nawet jeśli Niemcy nie są najlepszymi studentami w Europie ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 185