Budowanie elektryczne 2 KM

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Buga
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 24/02/05, 11:53

Budowanie elektryczne 2 KM




przez Buga » 30/09/05, 13:57

w magazynie „planéte 2cv” holenderska firma przekształciła prostego deuche w pojazd hybrydowy ...
przez dodanie małego silnika równolegle do skrzyni biegów ... iz akumulatorami w bagażniku ... ponieważ ta firma produkuje komponenty elektroniczne, wybrała elektroniczne zarządzanie systemem hybrydowym, co nie jest konieczne. ..
a ten deuche działa doskonale na benzynę i elektryczność ...
Nie znam kosztu transformacji, ale prawdopodobnie kosztuje ona mniej niż jedną dziesiątą ceny Priusa lub innego samolotu bezskrzydłowego, nowoczesnego samochodu wypełnionego elektroniką i ledwo dostępnego dla średnich dochodów ...
z widoku tego wyjątkowego samochodu przyszedł mi do głowy pomysł elektryczny deuche .... który już istnieje ... w kilku egzemplarzach ...
Podsumowując, przekształcenie konwencjonalnego deuche w samochód elektryczny nie jest bardzo skomplikowane ...
możesz usunąć całą kupkę monet, wyrzucić je do kosza ...
wystarczy znaleźć dobry silnik o mocy około 18 kW, o napięciu około 72 lub 84 V ... wielokrotność 12, jest łatwiej ...
umieścić go z przodu, przymocowany do pudełka ...
i zasilaj go stosem akumulatorów samochodowych ... przez duży reostat, który służy jako akcelerator ...
przydatna będzie również duża ładowarka ...
poza tym gdzie jest trudność ???
autoryzacje, po prostu !!!
Właśnie napisałem do ministerstwa transportu (Belgia) ... więc czekam na odpowiedź ...
zalety i zalety:
nikt nie kupuje samochodu elektrycznego, ponieważ kosztuje tyle, ile nie więcej, niż zwykły samochód ... z dużymi ograniczeniami zasięgu ...
z drugiej strony, jeśli ten samochód może być niezbyt kosztowną okazją, na pewno zostanie uznany za interesujący jako drugi samochód !!!!
cóż, teraz jestem wciąż na etapie badań;
Muszę znaleźć, aby to osiągnąć, silnik o mocy około 18 kw i około 70 / 80 woltów ....
i reostat zdolny do przepuszczenia tej mocy ...
gdzie mogę to znaleźć ?????
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 30/09/05, 15:22

W przypadku dużych mocy rehostat nie wydaje mi się odpowiedni (nagrzeje się, straci energię i będzie trudny do znalezienia), lepiej byłoby użyć rozdrabniacza, zasadą jest układ elektroniczny, który wyłącza się i włącza bardzo szybko silnik zgodnie z żądaną mocą. Ten sam problem dla takich dużych mocy, że nie wiem, gdzie je znaleźć (w przypadku robota użyliśmy kilku wzmacniaczy 42 woltaż było już ograniczone do znalezienia tego, co było potrzebne), z pewnością będziemy musieli udać się do dostawców dla profesjonalistów i może być dość drogi.
0 x
rpsantina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 175
Rejestracja: 17/12/04, 16:11
Lokalizacja: 81 - South Tarn
x 10




przez rpsantina » 30/09/05, 22:04

Teoria chopperów jest stosunkowo prosta ...

są to komponenty, które są drogie (super perf, ale niewielka ilość zakupów)
Ponadto musimy zdawać sobie sprawę, że podczas niezawodności systemu spalimy pewną liczbę
(i skleja fakturę)
0 x
RPS (Dpt Tarn Południowa 81)
I Tylko ci, którzy nic nie mają racji
ii-Wszystko jest możliwe tak długo, jak mało czasu spędziliśmy tam
miasto papierosów
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 18/09/05, 00:05




przez miasto papierosów » 01/10/05, 01:46

Witam, istnieje angielska firma, która dystrybuuje silniki trakcyjne i towarzyszącą im elektronikę. Witryna: http://www.gravitron.co.uk/html/electronic_products.htm

Do widzenia
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 24/11/05, 01:52

Witam,
samochód, którym jeździł mój przyjaciel wiele lat temu
toyota po prostu usunęła silnik benzynowy, utrzymywała skrzynię biegów i posadziła silnik wózka widłowego, a później kolejny mocniejszy, który działa w 120volts DC, dlatego też akumulatory 9 samochodu szeregowo, powodem jest podłączenie bezpośrednio sektor z prostym prostownikiem bez transformatora do obciążenia.
Teraz zacznę od zmiany prędkości, używa tylko kilku akumulatorów ze stycznikami, ponieważ fure pytamy o prędkość, którą dodajemy baterie z pedałem ma (gaz), który kontroluje przekaźniki,
Podczas hamowania, gdy tylko dotkniesz pedału hamulca, silnik generuje akumulatory używane do rozruchu akumulatorów
Jeśli naciskasz mocniej na hamulce, zaciągasz prawdziwy hamulec hydrauliczny samochodu.
Byłem zaskoczony przyspieszeniem tego pojazdu, zwłaszcza, że ​​mieliśmy wybór prędkości mechanicznej, chociaż prędkości 2 załatwiłyby sprawę. do baraudu w mieście jest idealnie, wszędzie poza domami są gniazda prądu do rozgrzania bloku silnika, ale zimą nie ma ogrzewania ani odszraniania, ponieważ to elektryczne zużywając niewiele, zwłaszcza że zimne ciasta szybko tracą pióra.
drugą wadą jest unikanie zbytniego opuszczania akumulatorów i od czasu do czasu wymieniaj akumulatory, ponieważ te używane do rozruchu są częściej używane niż te, które są używane dla maksymalnej prędkości.
Kolejną zaletą jest możliwość podłączenia akcesoriów, które działają na prąd sieciowy (nie na te, które wymagają prądu AC)
Wszystko to zostało zrobione na początku lat 70, więc żaden falownik nie ma przetwornicy częstotliwości, a duże diody są dość rzadkie, teraz, gdy mamy wszystko, co wydaje się, że brakuje woli jakiejś złotej rączki do zbudowania.
Więc dla twojego 2cv c, jest bardzo wykonalne, w zależności od dostępnego materiału, w AC c jest bardziej wyrafinowany, ale w DC jest to łatwiejsze dla złotej rączki i dla większej regeneracji, jeśli kopiesz, dobrze ciągnie materiał do tego rodzaj silnika, jeśli tylko stare spawarki obrotowe wytwarzają piękne silniki, gdy są zasilane prądem stałym, wystarczy podnieść napięcie, aby zwiększyć prędkość i ograniczyć do maksimum dozwolonego przez wirnik, aby nie wypiera się.
Silniki te mają doskonałą moc wyjściową do rozwinięcia i są bezpośrednio związane z napięciem i natężeniem, przy niskim obciążeniu zużywa prawie nic, podczas zejścia generuje się sam w akumulatorze,
Gdy silnik pracuje szybko, po prostu zmniejsz liczbę akumulatorów i oczywiście szybciej, hamując pojazd.

André
0 x
Silenus
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 01/09/05, 09:56
Lokalizacja: 06/13




przez Silenus » 24/11/05, 08:51

hi Andrew

W twoim opisie brakuje szczegółów, a ponadto jest super interesująca, to autonomia, którą miał twój przyjaciel ze swoją toyotą!
Pomysł łączy mnie bardziej do skutera, ale duży bp to czas!
0 x
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny




przez MichelM » 24/11/05, 12:40

Halo
W przypadku pojazdów elektrycznych zastanawiałem się nad tym od dłuższego czasu, ale zamiast go stworzyć i zatwierdzić, powiedziałem sobie, że biorąc pod uwagę absurdalną cenę elektrycznego (na przykład) Peugeota 106 sprzedawanego na aukcjach przez domeny (we Francji) ponieważ często w 25 000 km na liczniku albo w cenie mniejszej niż 500 euro (bez baterii oczywiście), nie warto komplikować życia ... I za tę cenę możemy nawet kupić trochę na części. Nadal są baterie do kupienia w najlepszym stosunku jakości do ceny, przy jednoczesnym zaakceptowaniu krótszej autonomii w podróżach miejskich. Następnie możemy sobie wyobrazić dodanie małej grupy (domieszkowanej wodą!) Aby zwiększyć promień działania ...
Będę musiał ponownie zapisać się do biuletynu aukcji domen jednego z tych dni!
Michel
0 x
Avatar de l'utilisateur
rezut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 191
Rejestracja: 01/12/04, 14:58
Lokalizacja: Chalon-sur-Saone
x 2




przez rezut » 24/11/05, 12:42

cześć

tutaj też o tym rozmawiamy
http://www.moteurnature.com/actu/2003/monaco_2003.php

Widziałem już na innym forum facet, który wyposażył swojego ducha w silnik elektryczny w woltach 48, ale nie mogę go znaleźć, wydaje mi się, że był na forum 2 CV, ale nie jestem absolutnie pewien

rezut
0 x
bioman14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 51
Rejestracja: 26/11/05, 01:24




przez bioman14 » 26/11/05, 02:05

fajny ten post.

Musiałem przemienić moją fiestę w „lekką” hybrydę /
-1 rozrusznik na każdym tylnym kole, 2 akumulatory w bagażniku, 1 przycisk na desce rozdzielczej. i to sprawia, że ​​tanio „stop & go”.
dobry c to majaczenie, ponieważ nie wiem, jak przymocować rozruszniki do tylnych kół. ale to był pomysł.

a potem, jak przekazać CT po ???

dobrze, jeśli są tacy, którzy mają pomysły lub porady, nie wahaj się ...

z drugiej strony dla motocykla jest znacznie prościej, pomyślę o tym.

a+
0 x
jeśli powiem, głupota, powiedz mi, ale życzliwie i uprzejmie.
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 26/11/05, 19:14

Niepokojące mnie w transformacji pojazdu do przejścia na elektryczny jest cała masa, którą trzeba ciągnąć, szczególnie w mieście lub na przedmieściach ...

Wolałbym wybrać TRike lub VAE, które są lżejsze i wymagają mniejszej mocy:

- dlatego mniejsze silniki elektryczne.
- mniej baterii.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby mały pokładowy generator (z pantone) ładował akumulatory między kursami 2 ...

Prawdą jest, że pozostaje przejście do kopalni - bezużyteczne w przypadku VAE (tj. 250W max, aktywowane przez pedałowanie, dezaktywowane przy 25km / h).
0 x

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : sicetaitsimple i goście 212