Filozofia: Niektóre cytaty rozważać

filozoficzne debaty i firm.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79115
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Filozofia: Niektóre cytaty rozważać




przez Christophe » 20/04/07, 11:15

Niektóre wiadomości e-mail są znane, ale nie rozumiem ich wszystkich : Chichot: a szczególnie podoba mi się te, które pogrubiłem: ekonologia zwycięży : Mrgreen:

„Kto poświęca każdą chwilę swojego czasu swojemu rozwojowi, nie wyczekuje następnego dnia ani się go nie boi”. Seneca

„Nie oceniajcie dnia po wieczornych zbiorach, ale po nasionach, które posialiście”. RL Stevenson

„Prostota to doskonała harmonia między tym, co piękne, pożyteczne i sprawiedliwe…” Franck Lloyd Wright

„Żyj tak, jakbyś miał jutro umrzeć, ucz się, jakbyś miał żyć wiecznie”. Budda

„Szaleństwa to jedyne rzeczy, których nigdy nie żałujesz”. Oscar Wilde

„Postanowiłem być szczęśliwy, ponieważ jest to dobre dla zdrowia”. Voltaire

„Siedem wad społecznych ludzkości to polityka bez zasad, bogactwo bez pracy, przyjemność bez sumienia, wiedza bez woli, biznes bez moralności, nauka bez humanizmu i religia bez ofiar”. Gandhi

„Czas zacząć żyć życiem, o jakim marzyłeś”. Henry James

„Wszystko, co ludzie zrobili pięknie i dobrze, zbudowali ze swoich marzeń…” Bernard Moitessier

„Wadą, która uniemożliwia mężczyznom działanie, jest brak poczucia, do czego są zdolni”. Bossuet

„Mierz swoje mocne strony swoimi aspiracjami, a nie swoimi aspiracjami siłą”. Adama Mickiewicza

„Wszystko, co nie jest dane, jest stracone”. Matka Teresa

„Zaczynamy się starzeć, gdy zastępujemy marzenia żalem”. Seneca

„Musimy przejąć nasze zasady postępowania ze świata przyrody. Musimy szanować, z pokorą Mędrców, granice natury i tajemnicę, którą ukrywają, uznając, że jest coś w porządku życie, które oczywiście wykracza poza nasze kompetencje ”. Vaclav Havel

„W każdej dziedzinie doskonałość ostatecznie zostaje osiągnięta nie wtedy, gdy nie ma nic więcej do dodania, ale gdy nie ma już nic do zabrania”. Antoine de Saint-Exupéry

„Nie szukaj winy, szukaj lekarstwa”. Henry Ford

„Doświadczenie nie jest tym, co przydarza się człowiekowi, jest tym, co człowiek robi z tym, co mu się przydarza”. Aldous Huxley

„Każdy człowiek musi wymyślić własną drogę”. Jean Paul Sartre

„Nasze wątpliwości są zdrajcami i ograbiają nas z tego, co często możemy zyskać, ponieważ boimy się spróbować”. William Szekspir

„Wielbiciele podnoszą świat, a sceptycy pozwalają mu upaść”. Albert Guinon

„Byłoby coś, co uszczęśliwiłoby wielu ze szczęścia utraconego na tym świecie”. Duke of Levy

- Mówisz mi, zapominam. Uczysz mnie, pamiętam. Włączasz mnie, uczę się. Benjamin Franklin

„Jeśli pomysł nie wydaje się początkowo absurdalny, to nie ma nadziei, że stanie się czymś”. Albert Einstein

„Dla większości z nas największym niebezpieczeństwem jest niezbyt wysoki cel i nieosiągnięcie go, ale raczej posiadanie zbyt małej ambicji i osiągnięcie tego”. Michał Anioł

„Uczyń swoje życie snem, a sen rzeczywistością”. Antoine de Saint-Exupéry

„Zawsze mamy wybór. Jesteśmy nawet sumą naszych wyborów”. Joseph O'Connor

„Zawsze musisz zastrzec sobie prawo do śmiechu dzień po swoich pomysłach poprzedniego dnia”. Bonaparte

„Prawdę mówiąc, droga nie ma znaczenia, na wszystko wystarczy chęć przybycia”. Albert Camus

„Jest wiele rzeczy, które wydają się niemożliwe, dopóki ich nie wypróbujesz”. Andre Gide

„Tam, gdzie rośnie niebezpieczeństwo, rośnie to, co ratuje”. Rainer Maria Rilke
„Właściwie nie warto być nikomu użytecznym”. René Descartes

„Kiedy wierzymy, że służymy innym, służymy sobie tylko przez nich”. La Rochefoucauld

„Uważaj, czego chcesz, bo to dostaniesz”. chińskie przysłowie

"Najwyższą mądrością było mieć sny na tyle duże, żeby nie tracić ich z oczu, gdy je ścigasz." Francis Scott Fitzgerald

„Niezależnie od tego, czy myślisz, że możesz coś zrobić, czy myślisz, że nie możesz, masz absolutną rację”. Henry Ford

„Nie widzimy rzeczy takimi, jakimi są, widzimy je takimi, jakimi jesteśmy”. Anais Nin

„Podróż odkrywcza nie polega na szukaniu nowych krajobrazów, ale na postrzeganiu rzeczy w inny sposób”. Marcel Proust

- Po prostu dajmy ludziom do myślenia. Nie próbujmy przekonywać. Georges Braque

„Wszyscy po prostu żyć, aby wszyscy mogli po prostu żyć”. Gandhi

„Możesz być bohaterem bez niszczenia ziemi”. Nicolas boileau

„Dawanie przykładu nie jest jednym ze sposobów wywierania wpływu, jest jedynym sposobem”. Albert Schweitzer

"Spadające drzewo robi dużo hałasu; kiełkujący las, którego nie słychać." Gandhi

„W życiu nie ma się czego bać, wszystko należy zrozumieć”. Maria Curie

„Kształcenie to nie napełnianie naczyń, ale rozpalanie ognia”. Michel Montaigne

„Problem z wyścigiem szczurów polega na tym, że nawet jeśli wyjdziesz na szczyt, nadal jesteś szczurem”. Lily tomlin

„Nie znam żadnych innych oznak wyższości niż życzliwość”. Beethoven

„W życiu istnieją dwie kategorie jednostek: ci, którzy patrzą na świat taki, jaki jest i zastanawiają się, dlaczego. Ci, którzy wyobrażają sobie świat taki, jaki powinien być i którzy mówią sobie: dlaczego nie?”. Georges-Bernard Shaw

„Wszystko, co się nie rodzi, umiera”. George Harrison

„Najszczęśliwszy człowiek to ten, który przynosi szczęście większej liczbie innych”. Diderot

„Problemów świata nie mogą rozwiązać sceptycy czy cynicy, których horyzonty ograniczają się do oczywistych realiów. Potrzebujemy ludzi, którzy potrafią wyobrazić sobie to, co nigdy nie istniało”. John F. Kennedy

„Na ziemi wszystko ma swoją funkcję, każda choroba jest ziołem, które ją leczy, każda osoba ma misję”. Indyjska mądrość

„Sekretem życia jest mieć misję, coś, czemu dajesz z siebie wszystko… A co najważniejsze, jest to coś całkowicie poza zasięgiem”. Henri Moore

„Musisz mieć bardzo dobre pojęcie, nie o tym, co robisz, ale o tym, co możesz zrobić pewnego dnia. W przeciwnym razie nie musisz pracować”. Edgar Degas

„Być może jedynymi ograniczeniami dla ludzkiego umysłu są te, w które wierzymy” - Willis Harman

„Odwaga jest nadal najpewniejszą postawą. Rzeczy tracą przerażenie, gdy patrzy się w twarz”. Alexandra David-Neel

„O czymkolwiek marzysz, zacznij to robić. Śmiałość ma geniusz, moc, magię”. Johann Wolfgang von Goethe

- Lepiej weź resztę za rękę, zanim chwyci nas za gardło. Winston Churchill

„Nigdy nie wątp, że mała grupa świadomych i zaangażowanych osób może zmienić świat. Zawsze tak się działo”. Margaret Mead

"Czy człowiek może być mniej mądry niż ptak?" Konfucjusz

„Dowiedz się, jak odejść, bo kiedy wrócisz do pracy, Twój osąd będzie pewniejszy”. Leonardo da Vinci

„Powinniśmy być dobrzy dla innych tak naturalnie, jak galopujący koń, pszczoła robi miód lub winorośl produkuje kiście winogron, sezon po sezonie, nie myśląc o tych z poprzednich lat”. Marcus Aurelius

„Jeśli traktujesz osobę taką, jaka jest, pozostanie ona tym, czym jest. Ale jeśli będziesz traktować ją tak, jakby była tym, kim powinien i może się stać, stanie się tym, kim powinien i może być”. Johann Wolfgang von Goethe

„Nigdy nie patrz na nikogo z góry, chyba że ma to pomóc im wstać”. Obrót silnika. Jesse Jackson

„Oczekuję, że Bóg da mi pokorę, by zaakceptować to, czego nie można zmienić, odwagę, by zmienić to, co można zmienić, i mądrość, by odróżniać jedno od drugiego”. Siostra Emmanuelle

„Nie jest dobre na nic, jeśli jest dobre tylko dla ciebie”. Voltaire

„Wśród dowodów mej mądrości liczę radość”. Nietzsche

„Jeśli nastrój panuje pesymizm, w woli optymizm”. Alain

„Nie ma innej rewolucji niż próba samodoskonalenia. Jeśli wszyscy czegoś spróbują, świat będzie lepszy”. Georges Brassens

„Za pomocą naszych myśli tworzymy świat”. Budda

„Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować ani dnia w swoim życiu”. Konfucjusz

"Wesołe zawsze leczyć." François Rabelais

„Powinniśmy starać się być szczęśliwi, choćby po to, by dawać przykład”. Jacques Prévert

„Najwyższy czas zastąpić ideał sukcesu ideałem obsługi”. Albert Einstein

„Niech sen pochłonie twoje życie, aby życie nie pochłonęło twojego snu”.
Antoine de Saint-Exupery

„Nie powinieneś próbować dodawać więcej lat do swojego życia, ale raczej staraj się dodawać życie do swoich lat”. John F. Kennedy

„Sukces nie polega na tym, aby nigdy nie popełniać błędów, chodzi o to, aby nigdy nie robić tego samego dwa razy”. George Bernard Shaw

„Lepiej zapalić świecę niż przeklinać ciemność”. Lao Tzu

„Obowiązkiem jest teraz być szczęśliwym. Jest piękniejszy program
nie mam żadnych. Ale pilne staje się rozpoczęcie nauczania w szkołach
jak to robimy. ”- Françoise Giroud

„Mężczyźni zdobywają stopnie naukowe i tracą instynkty”. Francis Picabia

„Nie ma to jak udać się na koniec świata, aby znaleźć ludzi, którzy pójdą jeszcze dalej”. Pierre Daninos

„Nie dziedziczymy Ziemi po naszych przodkach, pożyczamy ją od naszych dzieci”.
Antoine de Saint-Exupéry

„Żaden problem nie może zostać rozwiązany bez zmiany poziomu świadomości, który go zrodził”. Albert Einstein

„Problemów świata nie mogą rozwiązać sceptycy czy cynicy, których horyzonty ograniczają się do oczywistych realiów. Potrzebujemy ludzi, którzy potrafią wyobrazić sobie to, co nigdy nie istniało”. John F. Kennedy

„Możesz winić ludzi za wpadanie na siebie w ciemności lub zapalać świece. Jedynym błędem jest zdawanie sobie sprawy z problemu i rezygnacja z działania”. Paul Hawken


„Rozsądny człowiek dostosowuje się do świata, nierozsądny człowiek upiera się przy dostosowywaniu świata do siebie. Wszelki postęp zależy zatem od nierozsądnego człowieka”.
George Bernard Shaw

„Nie myśl, że wybrałeś złą ścieżkę, skoro nie zaszedł wystarczająco daleko”. Leszczyna

„Każdy człowiek ma prawo wątpić w swoje zadanie i od czasu do czasu mu się nie udać. Jedyne, czego nie może zrobić, to zapomnieć o nim”. Paulo Coelho

„Tylko dlatego, że problem nie został rozwiązany, nie oznacza, że ​​nie można go rozwiązać”.
Agatha Christie

„Dawanie przykładu nie jest sposobem na wywieranie wpływu, on jest jedyny”. Albert Schweitzer

„Pesymista widzi trudność w każdej okazji, optymista widzi okazję w każdej trudności”. Winston Churchill

„Żyj tak, jakbyś miał jutro umrzeć. Naucz się, jakbyś miał żyć wiecznie”. Gandhi

„Nigdy nie tracę z oczu faktu, że sam fakt istnienia jest przypadkiem”. Katherine hepburn

„To wyobraźnia rozszerza dla nas miarę możliwości i karmi pragnienia nadzieją ich zaspokojenia”. Jean-Jacques Rousseau

„Nie jestem imprezowiczem, ale bronię przyczyn”. Theodore Monod

„Pierwszą cechą twórcy jest odwaga. Odwaga zmierzenia się ze sceptycyzmem, konformizmem i ostatecznie zazdrością”. Claude Allègre

„Jeśli masz wątpliwości, wykonaj następujący test: pamiętaj o najbiedniejszej i najsłabszej osobie, jaką spotkałeś w swoim życiu i zadaj sobie pytanie, czy to, co zamierzasz zrobić, będzie słuszne? jakiegokolwiek użytku ”. Gandhi

„Nie dziedziczymy ziemi po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci”. Przysłowie indyjskie

„Człowiek czasami wierzy, że został stworzony, aby dominować, by przewodzić. Ale się myli. Jest tylko częścią Całości. Jego zadaniem nie jest wykorzystywanie, ale obserwowanie, bycie zarządcą”. , Iroquois Indian

„O wielki duchu, daj mi spokój, bym zaakceptował rzeczy, których nie mogę zmienić, odwagę, by zmienić rzeczy, które mogę zmienić, i mądrość, aby rozróżniać między nimi dwoma”. Modlitwa Indian Cherokee

„Wysiłek wszystkich składa się na sumę postępu”. Victor Hugo

„Nic nie jest za darmo, nic nie jest zbędne, najmniejszy owad, najmniejsza roślina są nieodzowne dla dobra ogółu. Nic nie zdradza bardziej ograniczoności niż uważanie, że coś jest bezużyteczne, ponieważ nie wydaje się być użyteczna dla człowieka. ”William Burchell

„Nikt nie ma innego prawa niż zawsze wykonywać swoje obowiązki”. Auguste Comte

„Nie odważamy się, że rzeczy są trudne, ale dlatego, że nie ośmielamy się, że są one trudne”. Seneca

„Wszystkie nasze lęki są lękami śmiertelnika.
Wszystkie nasze sny to marzenia nieśmiertelnych. „Seneca

„Nigdy nie masz pragnienia bez mocy, aby je urzeczywistnić” (Richard Bach).

„Nie ma prawdziwej rewolucji poza rewolucją w życiu codziennym” (slogan z maja 68.)

„Jedyną rzeczą niezbędną do triumfu zła jest bezczynność dobrych ludzi” (Edmond Burke.)

„Świat zostanie uratowany tylko przez buntowników” (Gide).

„Życie jest szansą, skorzystaj z niej
Życie jest pięknem, podziwiaj je
Życie jest snem, spraw, aby stało się rzeczywistością
Życie jest obowiązkiem, wypełnij go
Życie to gra, zagraj w nią
Życie jest tajemnicą, przebij ją
Życie to przygoda, odważ się
Życie to szczęście, zasługuj na to. "(Matka Teresa.)
Ostatnio edytowane przez Christophe 23 / 03 / 12, 13: 07, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 20/04/07, 18:30

doświadczenie polega na tym, że robisz głupie przypomnienie, które już zrobiłeś.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 22/04/07, 12:43

Nieźle jak na liście ...
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Windjammer
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 06/03/08, 16:45




przez Windjammer » 07/03/08, 23:07

Kiedy słowo osiąga zasadnicze znaczenie i łączy się z pięknem

reszta ... Kilowatt, dolary lub euro, poruszenie, które nie ma większego sensu niż osy w słoiku ... jeśli nie ma innego znaczenia niż ona sama - nie znajdując jednego, ludzie zabijają się nawzajem.

Szereg mędrców przybył między was, aby przynieść wam mądrość,
ale przyszedłem po ciebie, abyś dał mi trochę mądrości, którą już posiadałeś (Khalil Gibran)

- Najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku (Konfucjusz, Gorbaczow itp.)
(ale podróżowanie nie jest wędrówką)

- Wszyscy wiedzieli rzeczy niemożliwe,
ale ci niewinni tego nie wiedzieli.
Więc to zrobili. (Jean Cocteau)

obowiązkiem jest kochać się,
obowiązkiem jest być szczęśliwym,
ponieważ możemy dać innym tylko to, co mamy (Windjammer)

daj mi sześć godzin na ścięcie drzewa, a pierwsze cztery wyostrzę topór (Abraham Lincoln)

Wybrać to zrezygnować z reszty (Virginie Heriot)

„Idę… jeśli moja żona myśli, że żyję, ona wie, że chodzę… jeśli moi przyjaciele myślą, że żyję, wiedzą, że idę. Więc jestem draniem, jeśli nie… (Henri Guillaumet)
„co zrobiłem… żadna bestia by tego nie zrobiła”. (to samo)
0 x
oliburn
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 181
Rejestracja: 30/01/07, 07:59
Lokalizacja: 33 Merignac




przez oliburn » 08/03/08, 07:21

wciąż mały !!! skąd pochodzi mój podpis ...


„Nie powinniśmy wierzyć w tradycje, ponieważ były one przekazywane od czasów starożytnych,
ani nie wierzcie tylko w autorytet naszych mistrzów lub instruktorów ...
Ale możemy wprowadzić w życie pismo, doktrynę lub afirmację
kiedy potwierdzą je właściwe zrozumienie i nasze osobiste doświadczenie.

Bądź swoją własną pochodnią, swoim własnym schronieniem, swoim własnym mistrzem… ”- Budda
0 x
Bądź swoją własną pochodnią, swoim własnym schronieniem, swoim własnym panem ... "
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79115
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 08/03/08, 17:39

Windjammer napisał:Wybrać to zrezygnować z reszty (Virginie Heriot)


Uh, to nie Marcel Pagnol?

Nieźle inni, chociaż nie zrozumiałem ich wszystkich ... : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 08/03/08, 17:43

W tym samym duchu, ale nie wiem kto:

„Nie wiedzieli, że to niemożliwe, więc wiedzieliśmy”.

Czasami bardzo niezadowolę moich rozmówców, przedstawiając im pomysł, precyzując: „Absolutnie nie chcę, abyście krytykowali to, co powiem, proszę, abyście powiedzieli mi, co moglibyście zrobić, aby to umożliwić lub sprawić, by to się stało. 'ulepszać"

Kolejna, która jest jedną z podstawowych zasad programowania psycho-językowego:
Zła wiadomość: nie masz dostępu do rzeczywistości
Dobra wiadomość: możesz zmienić swój pomysł.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 08/03/08, 18:25

Słoń napisał:Absolutnie nie chcę, żebyś krytykował to, co powiem, proszę, powiedz mi, co możesz zrobić, aby to umożliwić lub poprawić

Aby przypomnieć trollerom.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 09/03/08, 17:48

Odkrywam również, głębię oczu NTM ...
(do końca ...)
Piosenkarz, rzadko honorowany
: Lol:
http://www.jp-petit.org/EVASION/poemes.htm#8_3_08
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 13/03/08, 13:38

:?
Niedawno wyznałem przyjacielowi „bliskiemu naturze”, że przez całą zimę ogrzewałem swój dom nowymi paletami ...
Uważam, że jego odpowiedź jest bardzo wzruszająca:
Powiedział "To grzech"
Nic do dodania ... ma rację ... zabawny stary ...
0 x

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : gegyx, Macro i goście 245