Społeczeństwo jest źle: rozwiązania społeczne i idee w filmie

filozoficzne debaty i firm.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Społeczeństwo jest źle: rozwiązania społeczne i idee w filmie




przez Christophe » 16/10/11, 21:04

Dwa filmy wideo, aby przestać się pieprzyć w życiu!

Koncepcja życia „lepiej”:



Ale po co pracować?



: Chichot: : Chichot:

Edytuj patrz także: spółka-cytaty-i-slogany-in-obrazy-że-to-rozpamiętywa-t12318.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 28 / 02 / 13, 09: 38, 4 edytowany raz.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 17/10/11, 08:02

Dobre wideo.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 17/10/11, 10:53

Cieszę się, że ci się podobało :)

Dodaję 2 innym o ... dochodzie podstawowym.

Szczegółowe objaśnienia na zdjęciach z raportem 1h30:
https://www.econologie.com/societe-reve ... ommuniste/

(Lustro: http://www.kultkino.ch/kultkino/besonde ... _francaise )

Mała konferencja: https://www.econologie.com/travail-bonh ... ie-argent/

Zobacz te tematy, które również ją wywołują:

Firma i-filozofia / reforma-społeczeństwo-the-people-bardziej-Strong-as-the-banki-t10146.html

Firma i-filozofia / powinniśmy-do-pracy-gratis-the-bezrobotnych-TIG-t10136.html

+ idea społecznego podatku VAT:
ekonomia, finanse / o-lub-na-the-vat-społeczno-t10130.html

Mam zamiar zająć się tematem poświęconym dochodzie podstawowym / powszechnym, ponieważ jest on zbyt interesujący, aby pozostać „ukrytym” ...

Edytuj to zrobić: Firma i-filozofia / the-back-of-basic-or-dochód uniwersalny operacja-Debat-t11186.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 05 / 12 / 11, 11: 25, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 17/10/11, 19:07

"Ładne" świadectwo z Francji, która tonie (społeczeństwo źle się układa) ... Oczywiście jestem szczególnie zaniepokojony, ponieważ jest to blisko mojej sprawy (ale nie miałem jego cierpliwości i miałem "szansę „aby móc złożyć pudełko przed przybyciem na miejsce…).

Zupełnie nie zgadzam się z początkiem: możesz kupić dyplom szkoły biznesu (prywatny w dużej części), ale wcale nie dyplom inżyniera ...

Chociaż istnieją oczywiście „przepustki do praw”… „dobrze urodzone” dzieci ambasadorów lub polityków mają, jakby przez przypadek, większe szanse na rywalizację z X, politechniką w języku francuskim, lub kopalnie ...

Przepraszam, to trochę za długo ...

Po lub przed czytaniem możesz oglądać

: Idea:

Ja, inżynier, 10 lat doświadczenia, 1500 euro miesięcznie ...

W moim pierwszym artykule chciałem napisać moje zeznanie, aby pokazać, jak zniechęcamy ludzi, którzy chcą dziś pracować we Francji, oraz smutne konsekwencje, jakie ma to dla obecnego świata przemysłowego.

Jak daleko mi się wydaje, kiedy myślałem, że dzięki mojej pracy zarobię na życie! Nie jest to do tej pory tak naprawdę, 10 to zaledwie kilka lat, a może trochę więcej ... I w tym czasie muszę powiedzieć, że bardzo rozczarowałem możliwościami, które wciąż są oferowane we Francji. wzbogacanie, gdy ktoś jest uczciwy i pracowity, a także istnienie możliwości zbudowania czegoś dla siebie i dla siebie.


Lub istnieje, ale nie dla mnie ...

Zrobiłem wszystko, żeby się z tego wydostać

Może poznasz siebie w mojej małej biografii ...

Posiadacz naukowego Bac z wyróżnieniem, byłem jednym z najlepszych w mojej prowincji liceum i marzyłem wtedy, aby zostać inżynierem mechanikiem. Wierzyłem w cnotę pracy, ponieważ do czasu matury równość wciąż istnieje, a najlepsi dostają najlepsze oceny. Punkt. Brak nierówności. Więc ciężko pracowałem, aby zbudować lepsze życie.

Ale niestety dla mnie finansowo należałem do słynnej „czarnej strefy” klas średnich, w której jesteście trochę zbyt bogaci, aby mieć prawo do stypendium, i zbyt biedni, aby móc sfinansować zawyżony dyplom w dużej szkole ( około 15000 euro rocznie na pokrycie opłat szkolnych, mieszkania i kosztów utrzymania, a to w latach 5 wynosi łącznie 75000).

Studia inżynieryjne były nie tylko drogie, ale także dalekie od domu.

Skrzydła gwałtownie złamane od samego początku, stałem na podłodze przed drzwiami grandes écoles. Potem zobaczyłem, jak te słynne drzwi są szeroko otwarte dla znacznie mniej dobrych uczniów niż ja, i to według kryteriów czysto finansowych, które sortujemy według pochodzenia społecznego. „Możesz zapłacić, wrócisz”. „Nie możesz zapłacić, zostajesz na zewnątrz”. Kimkolwiek jesteś, to jest tak ...

Ale miałem gnaque, przekonany, że praca może wszystko ...

Co kupowali inni, postanowiłem wygrać! Od ponad dziesięciu lat uczęszczam na przemian kolejno, wykonując dziwne prace słabo opłacane, odkładając pieniądze na wyższe stopnie lub zawyżone szkolenia. Oszustwo! Pracowałem w kilku biurach projektowych, w różnych regionach, w kilku różnych dziedzinach. Oszustwo! Wspiąłem się po drabinie, pracowałem w nadgodzinach, udowodniłem swoją wartość, otrzymując promocje i zostając pośrednikiem. Oszustwo! Oszustwo! Licencjobiorca ekonomiczny podczas kryzysu 2008, rzuciłem się, by zdać Mistrza Mechaniki i wreszcie tam dotarłem: dziś mogę zdobyć trudny tytuł „Inżyniera Mechaniki”. Ponad dziesięć lat zajęło mi zdobycie tego, co syn tatusia kupił za pięć lat za pieniądze rodziców.

W końcu mi się udało!

Uzbrojony w mój cenny dyplom i całe doświadczenie zdobyte podczas tych trudnych lat, zdałem rozmowy kwalifikacyjne, podczas których zaoferowano mi roczny kontrakt ... 1500 euro netto przez miesiące! ...

Śmieszna nagroda za pracę

1500 euro netto ... Nędza ... mniej więcej 1800, ale musimy zaakceptować mobilność narodową, dla której mogę bardzo dobrze pracować tydzień w Lille, potem tydzień w Lyonie, a następnie tydzień w Marsylii, przyjmując wszystkie koszty podróży i zakwaterowania na mój koszt. Innymi słowy, oszustwo!

Nazywa się to „byciem konsultantem”.

A facet, którego miałem przed sobą, zdradziecko smutna moja, powiedział mi, że to nie jego wina i że kryzys chciał tego, że była to okazja do wykorzystania, że ​​on podejmował prawdziwy wysiłek, a pod koniec umowy, jeśli moje wyniki były zadowalające, wkrótce podniósłby moją pensję do oszałamiającego poziomu, który prawdopodobnie pozostawiłby mnie bez słowa.

Udawałem, że akceptuję kilka sekund, a potem czas trwania umowy natychmiast zmienił się z 12 na 24 miesięcy. Miałem dowód: facet był dobrym oszustem, więc odmówiłem podpisania.

Kłamał na pewno: na nadgarstku miał go, słynnego Rolexa, który udowadnia, że ​​zarządzaliśmy jego życiem! I wychodząc z budynku zauważyłem ogromny nowy luksusowy sedan zaparkowany na parkingu ozdobionym znakiem „kierunek”.

To był ostatni bukiet, ten wywiad! Moment, w którym chciałem wszystko zatrzymać, zmienić pracę i zrezygnować z działalności, nad którą tak dużo pracowałem. Ponieważ nie chciałbym, abyście uwierzyli, że nie widziałem, by nadchodziło: ten wywiad jest wynikiem długiego upadku francuskiego przemysłu, którego byłem skromnym świadkiem przez ostatnie dziesięć lat, i spróbuję ci powiedzieć.

upadek

Skondensuję to, co zobaczyłem w firmach, przez które przeszedłem, jak gdybym pozostał w tym samym przez cały czas.

Nieco ponad dziesięć lat temu, kiedy zacząłem pracować, byliśmy całym zespołem techników, a nad nami mieliśmy menedżera, który był bardziej doświadczony, kompetentny i który miał duża pensja i związane z nią obowiązki.

To było normalne, nikogo nie zszokowało. Ale z biegiem lat zauważyłem zniknięcie tej logicznej struktury, aby przejść do innego schematu organizacyjnego, którego celem nie była już sprawność techniczna.

Przede wszystkim eksterminowano kierowników działów, ponieważ byli oni bardzo kompetentni i zbyt kosztowni. Stopniowo byli oni zastępowani przez kierowników, to znaczy typy bez umiejętności i doświadczenia, rzekomo zdolne do stworzenia produkcji jogurtu i produkcji samochodu. Bigmouths wyprzedził, najczęściej nagradzany za wyniki i mierzalne wyniki według wskaźników (i niekoniecznie jakości świadczonej pracy).

Ponieważ jednak menedżerom tym brakowało określonych umiejętności w fabrykach, w których pracowali, chcieli wysokiego wynagrodzenia, ale nie związanych z tym obowiązków. Dlatego stworzyli „topliwe” pozycje pośrednie, aby chronić je w przypadku usterki. Na przykład stanowiska „kierownika ds. Bezpieczeństwa” lub „kierownika technicznego” służą jedynie ochronie szefa przed incydentem.

Ponieważ te stacje bezpieczników zostały utworzone w celu ochrony niekompetentnego kierownika wyższego szczebla, stanowiska technika zniknęły, aby zrekompensować przesunięcie listy płac na szczyt listy, do tych typów, które nic nie produkowały i obserwowały, jak pracujemy. Byli to w większości absolwenci jednej z dużych szkół, która była dla mnie niedostępna (tak często pochodzili z bogatszych rodzin niż moja), a brak specjalnych umiejętności spowodował, że ich płace zaczęły spadać na wyższy poziom zarządzania. który zawsze tęsknił za większą ilością pieniędzy.

Z naszej strony, wśród techników, poproszono nas o pracę coraz szybciej, a jednocześnie coraz mniej, pod pretekstem rosnącej komputeryzacji i międzynarodowej konkurencji.

Nadejście handlarzy niewolników

Struktura była na miejscu, musieli atakować ludzi, którzy ją skomponowali. To tutaj pojawili się „usługodawcy”.

Chodziło o to, aby stale wywierać presję na ludziach, zmuszać ich każdego dnia w życiu do zdobycia miejsca w społeczeństwie. W tym celu znane jest rozwiązanie: rozwinąć niepewność, upewnić się, że ludzie są stale zagrożeni rozwiązaniem umowy, która doprowadziłaby ich do bezrobocia.

A ci usługodawcy, którzy wzięli prowizję za pracę ludzi, nie wykonując pracy sami, w dużej mierze przyczynili się do zwiększenia różnicy w wynagrodzeniach między menedżerami a „wykonawcami”, którzy stali się wówczas pejoratywnym sposobem operatorzy ”.

Najwyraźniej ich celem było jak najszersze sprzedawanie siły roboczej przedsiębiorstwom, przy jednoczesnym płaceniu minimum zainteresowanym pracownikom. Stopniowo stawali się handlarzami niewolników, szukając za wszelką cenę maksymalnej marży na liczbach, od teraz zmuszonych przejść przez nich do pracy.

Na razie złamanie jest suche i wyraźne: z jednej strony mistrzowie, którzy radzą sobie bez wiedzy, az drugiej strony niewolnicy, którzy są posłuszni i cierpią za zarobki, które zamieniają się w szyderstwa.

Płace maleją, inne rosną

W ten sposób płace bazy wykonującej (w tym kadry kierowniczej) spadały, spadały, spadały ponownie pod presją poszukiwania maksymalnego zysku, podczas gdy zarobki kierowników odlatywały, goinfrés, że były pod wpływem wahadła zubożenie innych.

Porozmawiajmy o „liczbach”, aby nie było dwuznaczności: dwadzieścia lat temu, powiedział mi były kolega, projektant-projektant, zarabiał 20000 franków miesięcznie (3000 euro). Ale dziś ta sama pozycja zarabia tylko 1600-1800 euro netto miesięcznie. Jeśli średnia francuskich płac nadal rośnie, podobnie jak siła nabywcza, a tymczasem kwota czynszu eksplodowała, gdy wyjaśniono mi, gdzie poszły pieniądze, jeśli nie w kieszeń menedżerów i liderów?

Uczestniczyłem w tym wszystkim, byłem tego świadkiem. Widziałem, jak liczba firm dzieli się na dwie odrębne grupy: tych, którzy zamawiają za cenę złota, a którzy nie wiedzą, oraz tych, którzy znają się i są posłuszni za grosze. I w tym czasie powiedziałem sobie: „Pewnego dnia dla mnie będzie inaczej, bo zasłużę na swoje miejsce, będąc kompetentnym na stanowisku, które zajmę i że wygram. "

Ale myliłem się, jak się przekonałem.

Zniknięcie elit

Myliłem się, ponieważ szybki przegląd obecnych ram prawnych firmy wyraźnie pokazuje niemożność uzyskania czegokolwiek siłą pracy, ponieważ wśród tego kierownictwa nie ma obecnie nikogo, kto uzyskałby swoje miejsce przez mistrzostwo w dziedzinie, w której ewoluuje.

Osoba.

Menedżerowie, którzy służyli nam za przykład dziesięć lat temu, kompetentni i doświadczeni, źródła doświadczenia i know-how, już nie istnieją. Zwolniono, bo zbyt drogi. Służyły nam jako model sukcesu i dawały nam powód do pracy nad lepszą sytuacją.

Zadaj dziś swojemu szefowi pytanie techniczne, na które na pewno nie będzie w stanie odpowiedzieć, ponieważ nie ma wystarczającej wiedzy, aby to zrobić. Członek pseudo-elity, często zajmuje to miejsce poprzez realizację dowolnej sieci: rodzinnej, szkolnej, sportowej lub innej. Krótko mówiąc, istnieje w jakiś sposób dzięki swojemu pochodzeniu społecznemu, przypominając mi w ten sposób słynne „sortowanie finansowe”, które zostało przeprowadzone przy wejściu do grandes écoles.

Konieczny był zatem wniosek: aby wygrać lepszą sytuację, praca stała się niemożliwa, ale możliwa innymi metodami, ponieważ bardzo media wkrótce mi to udowodnią.

Nie ma sensu biegać, wszystko zależy od tego, gdzie idziesz.

Gdyby Jean Sarkozy został katapultowany na czele EPAD, zwymiotowałbym! To, że ten facet, który ma już wszystko, ale niczego nie wygrał, jest bezpieczny na stanowisku kierowniczym, podczas gdy nie jest nawet w stanie uzyskać prawa DEUG, wywołał u mnie mdłości, jak nigdy dotąd W życiu nie miałem. Szkoda! Naprawdę szkoda!

Brak pracy, a jednak niezła nagroda, która spada!
Zdecydowanie leczenie między nimi a nami tak naprawdę nie jest takie samo!

Ponieważ spotkanie to, poza statusem „syna do tatusia”, który pozwala ci zdobyć miejsce bez zasłużenia, dowodzi faktu, że należy pogodzić się z tym, co już napisałem powyżej: faktem, że wiele stanowisk kierowniczych dzisiaj, patrz zarządzanie, nie wymagają żadnych umiejętności ani specjalnego szkolenia. Do tego: Jean Sarkozy jest tego dowodem! Jesteśmy na skraju fikcyjnego zatrudnienia.

Przytaczam ten przykład wśród wielu innych, ponieważ jest on najbardziej znanym ze wszystkich, najbardziej rażącym, najbardziej nie do zniesienia, ale z pewnością nie jest odosobnionym przypadkiem. Ponieważ francuskie firmy są skorumpowane przez jeansarkozisme, zatrudnienie imérité lub skargę. To ich zabija i nic więcej. Ani kryzys, ani konkurencja, ani pretekst tego samego rodzaju.

Nigdy prawdziwych powodów, ale zawsze pretekstów.

W ostatnich latach słyszałem usprawiedliwienia uzasadniające obniżanie płac. Zagrożenia związane z offshoringiem, rzekomo konsekwencjami międzynarodowej konkurencji, ale w rzeczywistości miały na celu maksymalizację zysków poprzez wykorzystanie krajów o niskich płacach. I z czasem te preteksty zmieniały kozła ofiarnego w zależności od sytuacji międzynarodowej.

Najpierw wyróżniono kraje wschodnie, potem Chiny, potem kryzys finansowy, a teraz drugi kryzys finansowy. I tak płace spadały w pasmach i zaczyna być niebezpiecznie łapany przez SMIC.

Mówię o pretekstie, ponieważ nie mogą to być prawdziwe powody, o ile produkcja krajowa nadal rośnie, podobnie jak siła nabywcza, tak zwana liczba ujawniająca i nieobliczalna. Ludność tego kraju nie eksplodowała nagle, nie widzę żadnego powodu do spadku płac, jeśli nie przekleństwa, które dowodzą rosnącej chciwości niewybranych przywódców, coraz bardziej zdesperowanych. wzbogacić się jeszcze bardziej.

Nie ma żadnego uzasadnionego powodu, dla którego wprowadzana jest ta neo-monarchiczna absurdalność. Żaden.

Przeciętność i motywacja

Konsekwencje tego absurdu są dwojakie:

Z jednej strony rosnąca przeciętność liderów i kadry kierowniczej (nie wszyscy szczęśliwie, ale coraz bardziej). Wybrani spośród najbogatszych, a nie najlepszych, często nie są w stanie wspierać międzynarodowej konkurencji ludzi, którzy wyszli z mas dzięki swojej pracy i umiejętnościom, aby stać się prawdziwymi kapitanami przemysłu. Na przykład w obliczu niemieckiego przemysłu, który promuje badania i ma inteligencję, aby wejść na innowacyjne rynki, na których może narzucić swoje ceny, francuski przemysł zbyt często blednie ...

Z drugiej strony, rosnąca demotywacja wszystkich nie rządzących sił pracy (czy mogę powiedzieć „gorszy”? Termin ten może być prawie…). Jaki jest sens dalszej pracy, gdy nie jest zagrożona żadna nagroda, czy to w formie wynagrodzenia, czy awansu? Pracownicy, do których dziś należę, mają wrażenie, że biegają na bieżni lub są chomikami w okrągłej klatce, która obracałaby się coraz szybciej. Ponieważ aby „ewoluować” we Francji, nie możemy już wydostać się z masy, musimy zostać usunięci. Odebrany przez kogoś z dobrej pozycji, który wyśle ​​cię bez zasłużonej zasługi na ważną pracę.

Istnieje wiele wyjątków od spadku płac: są one również przerażające. Hydraulicy robią fortunę! Nic nie zrobili, przypadkowo na nich spadło. Wyrzuceni dziś wcześnie z systemu szkolnego królowie oliwy patrzą ze zdziwieniem, że ich sukces spadł z nieba, nie bardzo wierząc. Również tutaj raport jest oszałamiający: wychodzą z niego tylko ci, którzy nie próbowali wstać i którzy (mniej lub bardziej zmuszeni) wybrali miejsce zwykłego wykonawcy, tak jakby wszystko zostało zrobione, aby zniechęcać pretensjonalną biedną ludność, do której przyjąłby absurdalną ideę chęci rozwoju w społeczeństwie.

Czyja wina?

Więc czyją winą jest ten wrak statku?

Często obwiniany jest system szkolny, który w rzeczywistości ponosi pewną odpowiedzialność. Rzeczywiście muszę przyznać, że szkoła od dwudziestu lat wybiera najlepszych spośród biednych, aby masowo wysłać ich na bocznicę. Zamiast uporządkować, które pozwoliłyby na powstanie prawdziwej elity opartej na zasługach, a nie na środkach finansowych, francuska szkoła woli prowadzić nas masowo na uniwersytet w ruinach, w którym już nie ma oznacza nawet regularne malowanie własnych ścian. Rezultatem topienia dobrych i złych studentów pod tym samym dyplomem jest dewaluacja stopni uniwersyteckich, co sprzyja dużym prywatnym szkołom zarezerwowanym dla lepiej sytuowanych kategorii. Wybór elity za pomocą pieniędzy jest rażący.

Czy to celowa wola Enarchów, którzy nas kierują? Jest to możliwe, ponieważ nie zrobiono nic, aby poprawić sytuację.

Kolejny obecny kozioł ofiarny: „Wielki Chiński Niegrzeczny”, pojawienie się nowego mitu. Nie minie miesiąc bez pokazania nam biednych chińskich robotników, którzy pracują, a jednocześnie nie mają wystarczającej ilości środków do życia. Czy dziennikarze, którzy przekazują te raporty, nie wiedzą, że francuski pracownik-żeton nie zyskuje nic, czy też celowo zapomnieli nie dawać ulgi swoim raportom?

Chińscy studenci, którzy przyjeżdżają na studia do Francji, poznałem na uniwersytecie. Zapomnij o propagandzie telewizji: typy zostały wybrane w kampaniach, według kryterium ich możliwości, do studiowania za granicą, z których będą czerpać maksimum. A chiński rząd dał im prawdziwą szansę na zarabianie na życie i rozwój w kwitnącym chińskim społeczeństwie. Ze swojej strony Chiny tworzą zasłużoną elitę z dala od sztucznie utrzymywanej elity naszego starego kraju.

Ponieważ prawdziwym problemem francuskiego przemysłu jest, moim zdaniem, przewaga różnych sieci pod względem zasług i nagrody za pracę. To właśnie nazwałbym jeansarkozizmem, to znaczy katapultowaniem uprzywilejowanych na stanowiska, których nie powinni normalnie zdobywać, ale nadal spełniają kryteria relacyjne i rodzinne.

A ja ze swojej strony, pomimo tego, co zrobiłem, żeby się z tego wydostać, zaoferowano nam tylko 1500 euro netto miesięcznie na opłacenie czynszu w euro 700 ... Tak prawdopodobnie będę zobowiązany do zmiany pracy lub kraju, ponieważ widzę, że we Francji praca nic nie prowadzi ...


Źródło: http://www.agoravox.fr/tribune-libre/ar ... nce-102449

Chodź, będę patrzeć

http://www.dailymotion.com/video/xlkwt9_succes-et-reussite_lifestyle

w pętli przez cały wieczór ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 17/10/11, 22:29

Bardzo dobra analiza zmiany umiejętności i zarządzania hierarchią. W tym nowym systemie przybywają (Dział Zasobów Ludzkich), aby rekrutować inżynierów świeżo po studiach bez żadnego doświadczenia, aby objąć stanowisko Kierownika, aby kierować zespołami wykwalifikowanych techników zawsze bardzo młodych.

Dlatego muszą zwyciężyć. Ci młodzi ludzie są rekrutowani nie na podstawie ich ocen, ale ... ich zdolności do bycia zawsze w porządku, nawet przy użyciu wszystkich metod (bez ograniczeń), piekielnych ust, natychmiastowej zdolności do bezczelnego kłamstwa, umiejętności ignorowania faktów, dowody i ich niekompetencja do osiągnięcia celu wyznaczonego przez lidera. Potrzebują też instynktownej zdolności do pogardy dla operatorów, ignorowania wstydu, znaczenia słów zdrada i skrupuły, regulacji, kiedy im to odpowiada, aby szybko znaleźć winowajcę i sprowadzić go na dół (aby wiedzieć, jak strzelać szybciej niż jego cień) umie liże wszystkie osły potrzebne do doskonałej promocji. I istotne, mają zęby tak długie, że tworzą bruzdy 2 w podłodze przy każdym z przejść.

Ci, którzy mają ten profil, idą znacznie szybciej niż wszyscy inni i znajdują się w środkowej hierarchii. Sowa jutro będzie naszymi liderami ...

:zaszokować: : Evil: : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 18/10/11, 07:24

Oto przykład firmy, która idzie źle ...
http://www.telegraph.co.uk/news/newsvid ... China.html
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 18/10/11, 09:45

lejustemilieu napisał:Oto przykład firmy, która idzie źle ...
http://www.telegraph.co.uk/news/newsvid ... China.html


Kilka miesięcy temu w Nowym Jorku był ten sam film z osobą dorosłą ...

Inne przykłady ostatniego 48h we Francji tym razem:

http://www.20minutes.fr/ledirect/807822 ... n-obseques

http://www.rtbf.be/info/emissions/artic ... id=6935983
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 21/04/12, 10:11











0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 21/04/12, 12:24

Hi Christopher,
Widziałem pierwsze wideo, które mówi prawdę, ale kiedy atakujesz sarco (co mi się nie podoba), nie zgadzam się, ponieważ cała Europa żartuje w tej chwili.
Cóż, teraz zamierzam edytować i dodać dwa linki.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 21/04/12, 12:30

Wreszcie nie edytuję,
Pierwsze wideo, 35 minut na leśnych, które mówi o wiele więcej niż zimna fuzja, mówi o mocy ... i innych rzeczach:


Druga informacja, która pokazuje osłabienie obecnego świata:
Chińczyk sprzedaje nerkę, aby kupić iPhone'a:
http://realinfos.wordpress.com/2012/04/ ... un-iphone/
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 182