Społeczne sieci Web: wolność? Obchodzenie? Głupota?

filozoficzne debaty i firm.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059

Społeczne sieci Web: wolność? Obchodzenie? Głupota?




przez Christophe » 20/05/11, 02:54

Temat w mediach społecznościowych wydzielony z: https://www.econologie.com/forums/tunisie-cr ... 10417.html
konkretnie w odpowiedzi na: https://www.econologie.com/forums/post202450.html#202450

Obamot napisał:Obraz


Portale społecznościowe są przede wszystkim zagrożeniem dla refleksji, rozumowania, inteligencji, pamięci... i jakości informacji w sieci! W przypadku braku ilości informacji, które tam są!

Od kilku dni chodzi mi po głowie: wydaje mi się, że od 2-3 lat internet staje się coraz bardziej bezużyteczny... najprawdopodobniej z powodu portali społecznościowych, każdy chce "dawać i mieć" jak najwięcej... por. społeczeństwo narcyzów. ..

W końcu to, co jest dawane i otrzymywane, staje się coraz bardziej daremne (lub powtarzane)… jest za dużo informacji, nie zachowujemy już tego, co najważniejsze, koncentrujemy się na szczegółach, nie wiemy już, jak myśleć, mamy więcej pamięci...

To również nie jest specyficzne dla sieci: wczoraj w wiadomościach FR2 dostaliśmy informacje o posiłkach DSK!!! Nie ale? Kogo obchodzi, co zjadł? Z pewnością bardzo ważna informacja przekazana też przez twittera czy facebooka...

Bliżej nas: wystarczy spojrzeć na te wszystkie „pseudo-zielone” strony (bardzo piękny design, żałosna treść...), które surfują po zielonej fali od 2008 roku i są bardzo przyzwyczajone do sieci społecznościowych (przejdź do germaine, wejdź na moją zieloną stronę! ) i praniem greenwashingu na pierdoły i informacje na 2 bale...

Założę się, że wśród tych stron nie ma ani jednego webmastera, który wykorzystuje energię słoneczną lub napoje w domu, a tym bardziej kto wie, jak to dokładnie działa...

Co więcej, większość z nich znajduje się w Paryżu intra muros... oczywiście znanym z termicznych i ekologicznych właściwości zakwaterowania! HA HA!! Dobrze, przepraszam, to była tyrada 3h minus 10!

Wszystko po to, aby powiedzieć: strzeżcie się „daremności, deedukacji i manipulacji” za pośrednictwem sieci… bo mam wrażenie, że wszyscy postępują…

Opinia podzielana przez niektórych z Was czy nie?
Ostatnio edytowane przez Christophe 20 / 05 / 11, 11: 05, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 20/05/11, 03:52

No to powinieneś założyć nowy wątek:

„Sieci internetowe: wolność czy niebezpieczeństwo?”

Ponieważ prawdopodobnie potrzebne będą dziesiątki postów, aby się obejść Obraz

o mój Boże, jest późno... Roll:

Dobranoc! : Chichot: uh mam na myśli Sallam Alley Kum
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 20/05/11, 12:31

0 x
Aumicron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 387
Rejestracja: 16/09/09, 16:43
Lokalizacja: bordeaux




przez Aumicron » 20/05/11, 14:50

Christophe napisał:Wszystko po to, aby powiedzieć: strzeżcie się „daremności, deedukacji i manipulacji” za pośrednictwem sieci

Moim zdaniem dobry przykład:

https://www.econologie.com/forums/l-affaire- ... 10789.html

Bardzo mały związek z ekonologią, bardzo mały związek z tytułem, ale 150 interwencji w 5 dni...

Daremność powiadasz?
0 x
Argumentować.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 20/05/11, 14:55

Oczywiście, ekonologia nie jest wyjątkiem od reguły... CQDF!...

O nowościach trzeba "trochę" pogadać i dlatego jest to dobry praktyczny przykład spadku jakości poziomu informacji... w tym ekonologicznej!! :( : Mrgreen:

A poważniej: merytoryczna debata nt konsekwencje polityczne (PS i UMP na kolanach?) i bardziej ogólnie na temat moralności w polityce czy to ciekawe! To główny powód, dla którego założyłem ten wątek! (patrz tytuł...)

Po „medialnym podglądaniu” nie sposób nie zajrzeć…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 20/05/11, 15:40

Aumicron, wiem, że widzisz rzeczy w nieskończenie małych [żart w środku] : Chichot:
...ale nie strzelaj do małej karetki, : Chichot:

W przeciwnym razie „Tophe: Waham się między 50/50, wyborem publiczności lub wezwaniem do gorącego królika Obraz z Nowego Jorku.

Cóż, czuję, że nadal będę "surowy z odlewni" ^^.

Pierwsze spostrzeżenia na temat „ogólnych stanów” sieci społecznościowych: język

Nowy język pojazdów, który przejmują sieci społecznościowe, jest archetypem:
— co społeczne, co zanika na rzecz konsumpcji, wydajności itp.
— firma ostrzelać i udostępniać(moje wiadomości, moje zdjęcia, moje filmy, moje doświadczenia konsumpcyjne)
— towarzystwo kocham cię biorę cię, kocham cię bardziej rzucam cię szybko... (cześć DSK...)
— Zanglikanizowane i minimalistyczne pismo (i mózgi tej samej wielkości...^^)
— nadejście społeczeństwa, w którym „władza jest dzielona” bez robienia prawie czegokolwiek i bez większego wysiłku.
— społeczeństwo WSZYSTKIEGO i TERAZ koi... takawaar...
— musisz (przez) BYĆ "w miejscu" to pipolisizacja tego chce (dobrze) ...
— szczytem jest bycie VIP-em bez żadnego szczególnego talentu (dziś loftowcy biorą to za swoją rangę… hi, hi, hi)
...etc... Wkrótce będą musieli odebrać dyplom przed rozpoczęciem zajęć! : Mrgreen:

...zobacz reklamy, w tym reklamy Free (crétin.fr) „Pepsi”, „Zalando”, które odpowiadają reklamom Heinnekena i kilku innych… Rozśmieszają mnie, ale są doskonałymi wskaźnikami. Nigdy więcej wiadomość w tle...!

Kiedyś, gdy chciałeś zabiegać o względy, potrzebowałeś skarbów pomysłowości, dziś w trzech kliknięciach robisz z siebie „impreza szybkich randek”, a jako mózg dziwimy się, że mamy puste muszle : Mrgreen:

To życie w trybie natychmiastowym i „łatwym modus operandi” głęboko zmieniło sposób, w jaki młodsze pokolenia wyrażają siebie (tak, tak… zobacz też zachowania…)

Czy zauważyłeś ostatnio (~ 5 lat) użycie prawie w litanii w mowie najbardziej bezmózgiego dwóch następujących fraz alibi.

- "Tam" (używane we wszystkich sosach i aby utorować drogę do jakiegokolwiek odbicia: ci, którzy go używają, powiedzmy „tam idzie, bla, bla, bla”i postawić wszystkich przed semantycznym faktem dokonanym, jest to nieomylna sztuczka, aby założyć kaganiec rozmówcy.)

- "to tylko to" (używane do usprawiedliwiania się jeszcze przed zakwestionowaniem, więc ci, którzy go używają, myślą o ucieczce od merytorycznej debaty).

Ale pierwszy przykład jest najbardziej uderzający! Co mnie denerwuje... Spróbuj zwrócić na to uwagę w telewizji, zwłaszcza podczas wywiadów... a zobaczysz...

Tu znów knajpa informuje nas o owych „ogólnych stanach”, na przykład genialne „bo jestem tego warta(co sprowadza kobietę do "Założenie" i "całkowity" własnego utowarowienia...) Oczywiście, mówię "Wspaniały" myśląc o obserwacji faktów ujawnionych w scenariuszu reklamy (a nie w jej społecznym wyrazie...)

Internet jest w „konsumpcji wiedzy”, a nie w społeczeństwie wiedzy: to jest to (cholera, chyba jestem zanieczyszczony... to jest to ^^)

To było dla "język" (od „rewolucja edukacyjna” ha, ha, ha) to dobry początek wątku, nie? : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 26/05/11, 14:05

Wejdź na Twittera https://www.econologie.com/forums/econologie ... t8188.html
: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Nie, serio, moglibyśmy zrobić "Listę" członków ekonologii... jest nas trzech (znanych): Maloche, Pascal Ham i ja : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 23/11/11, 13:07

23 listopada 2011

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE – 6 stopni separacji między dwojgiem ludzi spada do 4,74 stopnia

To wyrażenie literackie, eksperyment z nauk społecznych, popularna gra z udziałem aktora Kevina Bacona i wspólna idea, mniej lub bardziej niejasna: wszyscy jesteśmy powiązani w taki czy inny sposób łańcuchem relacji społecznych średnio pięciu osób. Są to słynne „sześć stopni separacji”, które mogą pozwolić ci, za pośrednictwem przyjaciela przyjaciela znajomego…, nawiązać kontakt z kimkolwiek na tej planecie. Naukowcy z firmy Facebook i Uniwersytetu w Mediolanie opublikowali w poniedziałek nową ocenę naszych różnic społecznych: dokładnie 4,74 stopnia.

(...)


http://bigbrowser.blog.lemonde.fr/2011/ ... 474-degres
0 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Internetowe sieci społecznościowe: wolność? Obsługiwanie? Głupota?




przez thibr » 15/11/20, 13:25


Sieci społecznościowe, prywatność i manipulacja: demokratyczny skandal? Maksym Dumenil (UMONS)

Na początku było to stare marzenie: połączyć ludzi, znieść odległości, utkać globalną sieć ludzkości! Czy dziś ta utopia zamieniłaby się całkowicie w koszmar? Czy w świecie, w którym często mamy wrażenie, że jesteśmy cyfrowo szpiegowani, nieustannie podsłuchiwani, ponieważ ukierunkowana reklama jest tak skuteczna, nadal mamy swobodę wyboru? Wszystko, co publikujemy w sieciach społecznościowych, jest pobierane, przetwarzane w czasie rzeczywistym i dołączane do naszej tożsamości. Mówimy o profilowaniu cyfrowym… a to narzędzie może nawet wpłynąć na wybory prezydenckie!
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059

Re: Internetowe sieci społecznościowe: wolność? Obsługiwanie? Głupota?




przez Christophe » 15/11/20, 13:31

Waaaw to niezłe odkopanie!! DZIĘKI

W czasie mentalny napad i ultrakrepidarianizm (krowa mam problem z zapamiętaniem tego słowa)!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 281