Y. Arthus-Bertrand i mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze

filozoficzne debaty i firm.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Y. Arthus-Bertrand i mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze




przez Christophe » 10/12/10, 15:41

Wszyscy jesteśmy pełni paradoksów… ale niektórzy bardziej niż inni…

Założę się.

W 2022 roku w Katarze nie będzie mundialu. Albo w dramatycznych warunkach.

Nie wiem, czy wiedzieliście, ale Katar, kraj naftowy par excellence, cieszył się poparciem kilku ciekawskich ambasadorów w swojej kandydaturze do organizacji mistrzostw świata w piłce nożnej za 11 lat.

Zinedine Zidane, który był w stanie zarobić 11 milionów euro. Ale także fotograf Yann Arthus-Bertrand, który od czasu swojego zaangażowania w ochronę środowiska nie jest już z wyjątkiem jednej sprzeczności.

Niegdyś oficjalny fotograf Paryż-Dakar, sponsor i obrońca nieodpowiedzialnych banków (Cortal, BNP), tutaj wspiera Katar w tych światowych rozgrywkach piłkarskich.

Cholera! Jakim semantycznym skrzywieniem Yann Arthus-Bertrand będzie mógł uzasadnić swoje poparcie dla Kataru? Oto komunikat prasowy. To arcydzieło. Antologia. Co powiedziałem? Petrologia (anthos – znaczy kwiat…)

Yann Arthus-Bertrand napisał: Ponieważ to, co zrozumiałem i co mnie zainteresowało, to to, że po raz pierwszy światowa impreza sportowa postawiła sobie za cel neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla i ponieważ zostanie to zrobione w Katarze, dokładnie w kraju, który ma dziś największy ślad ekologiczny na mieszkańca na świecie.
Cel ten zostanie osiągnięty w szczególności dzięki 3 elementom: wykorzystywana energia będzie pochodzić z paneli fotowoltaicznych, podróż samolotem widzów przybywających do Kataru będzie kompensowana emisją dwutlenku węgla, a bliskość poszczególnych stadionów ograniczy podróże; Kandydatura Kataru jest zatem korzystniejsza pod względem środowiskowym niż pozostałe kandydatury. Ale trzeba też dodać, że stadiony zaprojektowano tak, aby można je było zdejmować, aby można było je ponownie zainstalować w krajach rozwijających się, które nie korzystają z takich obiektów sportowych, i podoba mi się ten pomysł.

To, co mnie interesuje iw tym duchu działa moja fundacja GoodPlanet, to nie tylko piętnowanie sytuacji godnych krytyki, których niestety jest zbyt wiele, ale przede wszystkim informowanie o tym, co sprawia, że ​​rzeczy się rozwijają; potrzebujemy innowacji, kreatywności; i to dobre inicjatywy zmieniają umysły i praktyki.
Jednak Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbędą się po raz pierwszy w tej części świata, w której troska o środowisko nie jest najważniejsza; może to jedynie zwiększyć świadomość ekologiczną.
Właśnie dlatego poparłem ten projekt, który wydał mi się interesujący; Mam nadzieję, że się nie mylę.

*******
Na koniec, czy powinniśmy powiedzieć, że oczywiście nie otrzymałem ani grosza za wyrażenie mojego poparcia w tym filmie?
Jeśli chodzi o film „Dom”, nad którym pracowałem przez 3 lata bez żadnego wynagrodzenia, to dzięki pomocy Qatar Foundation i Al Jazeera udało się go przetłumaczyć na język arabski i rozpowszechnić we wszystkich państwach Zatoki Perskiej, dzięki czemu obejrzało go w sumie 400 milionów ludzi na świecie.

Yann Arthus-Bertrand


Suite i źródła: http://www.eco-sapiens.com/blog/yann-ar ... -le-qatar/

Dzięki temu wydarzeniu będziemy świadkami budowy pierwszych w pełni klimatyzowanych stadionów...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 10/12/10, 16:07

Właśnie usłyszałem, że stadiony będą klimatyzowane w rewolucyjny i ekologiczny sposób. Ale nie zagłębiałem się w temat...

(Nie jestem sponsorowany przez Katar) : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 10/01/11, 09:40

Demonstracja w 10 punktach: http://www.terra-economica.info/Pourquo ... 14658.html

Dlaczego mistrzostwa świata nie mogą być neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla

W Katarze lub gdzie indziej wydarzenie sportowe na skalę mistrzostw świata w piłce nożnej nieuchronnie generuje gazy cieplarniane. Demonstracja w 10 punktach.

Oto główne elementy emisji gazów cieplarnianych, przygotowań i organizacji mistrzostw świata (starałem się sklasyfikować te elementy w porządku rosnącym na podstawie mojego osobistego doświadczenia, niektórych elementów emisji może brakować):

1/ Emisje z eksploatacji stadionu w czasie trwania imprezy.

2/ Programy związane z pracą organizatorów przez sześć lat.

3/ Druki międzynarodowej prasy, która opublikuje tysiące papierowych artykułów na temat wydarzenia.

4/ Podróże sportowców, delegacji, urzędników i gości (tych ostatnich będzie z pewnością niewielu w Katarze).

5/ Energii potrzebnej do obsługi telewizorów od 1 do 2 miliardów ludzi, którzy zdalnie doświadczą wydarzenia.

6/ Produkcja oficjalnego merchandisingu, sprzedawanego przez organizatorów.

7/ Budowa stadionów, ich ewentualna demontaż i odbudowa w docelowym kraju (który prawdopodobnie będzie krajem kochającym piłkę nożną).

8/ Infrastruktura hotelowa oraz infrastruktura transportu prywatnego i publicznego, która będzie musiała zostać rozbudowana w kraju organizatora, aby wchłonąć wydarzenie.

9/ Produkcja nowych telewizorów, które będą sprzedawane nowym konsumentom (kraje wschodzące) lub zastępowane przez planowane starzenie się (kraje rozwinięte) z promocjami „Mundialowymi”.

10/ Produkcja wszystkich towarów sprzedawanych na całym świecie przez sponsorów Pucharu (od obuwia sportowego po napoje bezalkoholowe).

Jeśli jako konsumenci nie możemy działać bezpośrednio na pierwszych pozycjach, to z drugiej strony mamy realne dźwignie na ostatnich.

Z drugiej strony pewne jest to, że mistrzostwa świata w piłce nożnej NIGDY nie będą neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, ponieważ jedyne koszty zrównoważenia emisji gazów cieplarnianych wyniosłyby prawdopodobnie około miliarda euro…

Ponadto Puchar organizowany w Katarze stwarza inne problemy, jak podkreślił Bruno Rebelle w Liberation:
- Prawie nierozwiązywalne problemy z zaopatrzeniem w wodę stadionów i hoteli dla urzędników, sportowców i gości.
- Opłakane lokalne warunki zatrudnienia w budownictwie.
- Prawdopodobne wzmocnienie pracy dzieci dla produktów wytwarzanych przez sponsorów.
- Rejestracja imprezy w kraju bez „dziedzictwa”, to znaczy bez wizji tego, co przyniesie ona lokalnej ludności w dłuższej perspektywie.

Krótko mówiąc, zapomnijmy o Katarze i wróćmy przede wszystkim do poprawy naszych bezpośrednich i pośrednich emisji, w domu, w pracy, na wakacjach itp.

Fred O

PS: przeczytaj też wywiad, którego udzieliłem Terra Eco w czerwcu zeszłego roku na temat Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w RPA.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905

Re: Y. Arthus-Bertrand i Mistrzostwa Świata FIFA w Katarze




przez gegyx » 27/11/22, 22:12

Maroko wygrywa z Belgią 2:0, a mimo to...

Sceny partyzantów miejskich w centrum stolicy. / zdewastowane samochody, pożar moździerza..

Nie, oczywiście nie w Doha, ale w Brukseli. :(
2 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Y. Arthus-Bertrand i Mistrzostwa Świata FIFA w Katarze




przez Christophe » 29/11/22, 08:50

Christophe w 2010 napisał:Z tym wydarzeniem będziemy świadkami budowy pierwszych w pełni klimatyzowanych stadionów...


Waaaa! Jakim byłem wizjonerem!

Wiedziałem, że jestem „spiskowcem”, ale nie takim dobrym „spiskowcem”! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Nawet tweetowałem:

0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Y. Arthus-Bertrand i Mistrzostwa Świata FIFA w Katarze




przez Christophe » 06/12/22, 18:42

Jakie byłyby powody, dla których Maroko mogłoby wyeliminować Hiszpanię?

naprawdę zastanawiam się... : Lol: : Lol: : Lol:

Są po rzutach karnych, to już jest wielkie osiągnięcie Maroka!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Y. Arthus-Bertrand i Mistrzostwa Świata FIFA w Katarze




przez Christophe » 06/12/22, 18:52

Tutaj Marco wyeliminował Hiszpanię... czy możemy poznać wskaźnik szczepień i rodzaj szczepionki stosowanej w każdej drużynie?

Tylko mówię...

Roll: Roll: Roll: Roll:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Y. Arthus-Bertrand i Mistrzostwa Świata FIFA w Katarze




przez Christophe » 06/12/22, 18:57

Krótka odpowiedź...

https://www.wto.org/english/tratop_e/tr ... meddah.pdf

Zrzut ekranu 2022-12-06 o 18-56-02 Koronawirus (COVID-19) – Google News.png
Zrzut ekranu 2022-12-06 o 18-56-02 Coronavirus (COVID-19) – Google News.png (45.45 KiB) Wyświetlono 1727 razy


Zrzut ekranu 2022-12-06 o 18-56-33 Koronawirus (COVID-19) – Google News.png
Zrzut ekranu 2022-12-06 o 18-56-33 Coronavirus (COVID-19) – Google News.png (44.38 KiB) Wyświetlono 1727 razy
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905

Re: Y. Arthus-Bertrand i Mistrzostwa Świata FIFA w Katarze




przez gegyx » 06/12/22, 19:54

Są cholernie dobre, aby przejść w 1/2 finału ze Szwajcarią lub Portugalią.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905

Re: Y. Arthus-Bertrand i Mistrzostwa Świata FIFA w Katarze




przez gegyx » 10/12/22, 22:19

Cóż, Maroko właśnie pokonało Portugalię => wielka fiesta na polach

Francja przy odrobinie szczęścia właśnie pokonała Anglię 2-0 (Dobra robota…)

Przed nami półfinał Maroko - Francja.

Miejmy nadzieję, że półfinał nie rozpocznie się dziś wieczorem na boiskach, pomiędzy obecnymi na alei kibicami tych dwóch drużyn. : Lol:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 279