Przypowieści słoneczne autoconstruction

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
chrisleblay
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 134
Rejestracja: 16/06/07, 01:35
x 4

Przypowieści słoneczne autoconstruction




przez chrisleblay » 30/08/08, 01:34

Witam,

Tworzę ten wątek, aby udostępniać, dyskutować informacje, znajdować rozwiązania dotyczące budownictwa
naczynia słoneczne do przygotowania ciepłej wody za darmo.

Moje wyniki (więcej niż pozytywne):
http://www.actionclimatechange.com/para ... laire.html

Będę regularnie aktualizować ten link, aby śledzić moją opinię

Poszukuję rozwiązań, które pozwolą skręcić ze wschodu na zachód
Właśnie wysłałem e-mail do redrok.com, aby kupić ich system LED
aby zaoszczędzić czas Pracuję również nad zaworami termicznymi
w celu maksymalnego uproszczenia obiegu ciepłej wody.
W związku z tym zamierzam zainstalować w punkcie wyjścia
gorąca woda termozawór, który otwiera się przy temperaturze wyższej niż 50C lub wyższej
Czy ktoś wie, gdzie możemy to znaleźć?
Poszukuję też „inteligentnego” 2-drożnego termozaworu, który by się otworzył
przynieść zimną wodę do głównego zbiornika, kiedy
mój zbiornik słoneczny jest pusty. Muszę to jeszcze znaleźć, pomoc, pomysły są mile widziane.


A +
Christophe
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 30/08/08, 09:43

Witam,

Zainteresowany budową mogę podzielić się z Wami kilkoma testami.
Przede wszystkim zamiast ciężkich i nieporęcznych luster można zastosować „Reflect-a-Gro”.
Współczynnik odbicia równy lub większy niż „standardowe” lustro.
Bardzo interesująca waga, dostarczana w rolkach w cenie mniejszej niż 10 euro za metr w szerokości 1.2 lub 1.4m.
Działa z „zwykłymi” narzędziami.
(trochę google => Reflect-a-Gro daje sprzedawcom)

Jako „obrót” anteny możesz również użyć obrotowego stojaka na telewizor lub nawet akcesorium, które założyłeś na fotel samochodowy, aby pomóc wyjść (zobacz różne „ciężarówki”, które oferują ten gadżet)

Dla twojego wyszukiwania termozaworu> 50 ° C Myślę, że musisz go znaleźć na złomowanych samochodach.
O ile dobrze pamiętam, układ chłodzenia silnika „otwiera się” dopiero po osiągnięciu określonej temperatury!

Aby uzyskać informacje o „inteligentnym” zaworze termicznym, patrz z materiałem hydraulicznym do użytku domowego. Myślę, że bateria termostatyczna powinna załatwić sprawę.

Nadzieję, że czytasz

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
chrisleblay
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 134
Rejestracja: 16/06/07, 01:35
x 4




przez chrisleblay » 09/09/08, 04:49

Dziękuję Obelix, rozmawiałem o tym z moim sąsiadem, który również wydawał się sceptyczny, ale pójdę na złomowisko, aby zobaczyć te termozawory.
Właśnie ukończyłem system obrotu Wschód-Zachód i działa dobrze, można go również stosować do paneli słonecznych.
Podłączyłem zegar do systemu TM1 Plus, który umożliwia wysłanie impulsu elektrycznego o drugim minimum 1, dzięki czemu antena obraca się o kilka stopni.

Obraz

A+
Christophe
0 x
chrisleblay
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 134
Rejestracja: 16/06/07, 01:35
x 4




przez chrisleblay » 13/09/08, 04:24

Witam,

Przyjmując ponownie pomysł Bugi, badam układ z łańcuchem i kołem zębatym, aby uzyskać mocniejszy obrót tego samego typu:
Obraz

Żeby zminimalizować wysiłek, zamontowałem "patelnię" na kole, żeby nie było już więcej wysiłku na środku - jestem zadowolony z tego pomysłu bo unika się przeciwwagi

Obraz

Christophe
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 13/09/08, 07:25

Witam,
Oto inny sposób na zbudowanie anteny.
Istnieją filmy 3 do obejrzenia (część 1, 2 i 3)

0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 13/09/08, 14:11

świetna robota, ale dręczy mnie pytanie:
po co komplikować (antena satelitarna z systemem śledzenia), skoro można to zrobić (czujnik płaszczyzny stałej) do przygotowania ciepłej wody.
:? :?
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 13/09/08, 15:39

Dirk Pitt napisał:świetna robota, ale dręczy mnie pytanie:
po co komplikować (antena satelitarna z systemem śledzenia), skoro można to zrobić (czujnik płaszczyzny stałej) do przygotowania ciepłej wody.
:? :?

Dobrze widoczny, + 1 :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 13/09/08, 21:41

Dirk Pitt napisał:po co komplikować (antena satelitarna z systemem śledzenia), skoro można to zrobić (czujnik płaszczyzny stałej) do przygotowania ciepłej wody.

Płaskie kolektory są idealne do przygotowania dużej ilości ciepłej wody użytkowej w 50 °. Ale aby uzyskać + 100 ° niezbędny do gotowania żywności, konieczne jest skoncentrowanie ciepła, na przykład za pomocą urządzenia parabolicznego.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 13/09/08, 23:13

Cuicui napisał:
Dirk Pitt napisał:po co komplikować (antena satelitarna z systemem śledzenia), skoro można to zrobić (czujnik płaszczyzny stałej) do przygotowania ciepłej wody.

Płaskie kolektory są idealne do przygotowania dużej ilości ciepłej wody użytkowej w 50 °. Ale aby uzyskać + 100 ° niezbędny do gotowania żywności, konieczne jest skoncentrowanie ciepła, na przykład za pomocą urządzenia parabolicznego.

Dla przypomnienia, główna idea postu:
Tworzę ten wątek, aby udostępniać, dyskutować informacje, znajdować rozwiązania dotyczące budownictwa
naczynia słoneczne do przygotowania ciepłej wody za darmo.

Więc nie gotuj, chyba że chodzi o gotowanie ziemniaków :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
chrisleblay
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 134
Rejestracja: 16/06/07, 01:35
x 4




przez chrisleblay » 14/09/08, 14:04

Witam,

Dziękuję justmilieu za ponowne ustawienie ostrości tematu, spróbujmy zbudować tutaj rodzaj przewodnika, aby zamontować system z koncentracją paraboliczną dla pana toutlemonde.
Ostatnia rzecz: obraz jest wart tysiąca słów!
W celu omówienia ciepłej wody w porównaniu do słonecznej anteny satelitarnej należy otworzyć kolejny wątek.

Obraz

A +
Christophe
0 x

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 126