Samodzielna konstrukcja panelu słonecznego

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Samodzielna konstrukcja panelu słonecznego




przez Philippe Schutt » 27/10/19, 11:17

Po wiadomości z pętli:
Pętla napisał:Halo
Producent paneli słonecznych znalazł to rozwiązanie między lampami a planami
A więc szydercy!
Nie wygląda to tak źle, ale nie czytam niemieckiego
http://www.solarfocus.at/html/cpc_technik.html
A+

Link nie jest już ważny, weź http://www.solarfocus.com/de/produkte/s ... -collector
Bawiłem się, robiąc znak w tym samym duchu, ale naprawiałem na ścianie, ponieważ nie mam dachu na południu
panel słoneczny.jpg
solar panel.jpg (166.48 KIO) Dostęp do 8037 razy

Biorąc pod uwagę cienie sąsiednich dachów, jest w słońcu od 10h30 do 17h
powierzchnia: 0,8m2 i nie jest pod próżnią ... Odbłyśniki mają oczywiście kształt, który przyjmuje promieniowanie z tuby dla słońca 35 ° do 65 °.
jest podłączony do pierwotnego płytowego wymiennika ciepła za pomocą pompy obiegowej ciepłej wody aktualnie ustawionej na 70L / h
Kolba 150L (istniejąca) jest ogrzewana termosyfonem z wtórnego płytowego wymiennika ciepła.

Na razie nie jest dobrze:
- Mogę odzyskać 0.5kwh co najwyżej dziennie
- bez czerpania wody w słoneczny tydzień 1 balon nie przekracza 34 °, panel stabilizuje się w kierunku 45 °.

Zidentyfikowałem już kilka przyczyn:
- zaparowane okno, które utworzyło depozyt w środku
Powinienem był wziąć szklankę o niskim odbiciu?
- Pomalowałem rury na czarno, lepiej je poczerniać przez obróbkę chemiczną
-instalacja w pionie jest trochę przesadzona, przy słońcu w 60 ° widoczna powierzchnia to tylko 0,4m2
-powierzchnia jest zbyt słaba
- rury są długie, w sumie w 16m, izolowane pianką o grubości 6mm. Może za mało ...

W każdym razie odkrywam wiele powodów, które prowadzą do wydajności tych rzeczy !!
2 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Samodzielna konstrukcja panelu słonecznego




przez Philippe Schutt » 05/04/20, 19:37

Udało mi się odzyskać klasyczny panel planu z eksploatacji od Saunier-Duval. Po podsumowaniu naprawy, instalacja w miejsce mojego DIY.
Więc nie ma zdjęcia, wydajność jest ogromnie wyższa. Walcząc o oczyszczenie (zajęło to + -15 milionów), dostałem parę na palcach i ładną żarówkę. Własnie zbudowany panel nigdy nie byłby tak mocowany.
Więc dlaczego
są to różnice, które moim zdaniem są przyczyną:
1. powierzchnia: 2,4 m2 lub 3x więcej. koniecznie dostajemy 3 razy więcej
2. niskie straty: na moim panelu szkło znajdowało się w temperaturze T ° wody, w rzeczywistości cały panel silnie emitował w kierunku otoczenia. Tam szkło jest prawie zimne, a woda wypływa pod kątem 60 °. :zaszokować: To pokazuje, że moje odbłyśniki nie były wystarczająco dobre, chociaż w polerowanej „lustrzanie” stali nierdzewnej. A ci sprytni faceci przykleili plastikowy arkusz (mylar?) Z tyłu szyby, który tworzy pewną izolację. Prawdopodobnie także szkło o niskiej refleksyjności.

Podsumowując, dla amatorskiego producenta układ reflektorów był złym pomysłem, lepiej natychmiast pochłonąć promieniowanie. Z drugiej strony mocowanie paneli na pionowej ścianie działa bardzo dobrze.
1 x
Avatar de l'utilisateur
wirbelwind262
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 238
Rejestracja: 29/06/05, 11:58
Lokalizacja: Fouras
x 29

Re: Samodzielna konstrukcja panelu słonecznego




przez wirbelwind262 » 05/04/20, 22:18

0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 640
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 225

Re: Samodzielna konstrukcja panelu słonecznego




przez ne 44 » 05/04/20, 22:33

Przemysłowy płaski panel niezbyt gruby:

Powłoka selektywna, izolacja termiczna dna i szkło pryzmatyczne.
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 640
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 225

Re: Samodzielna konstrukcja panelu słonecznego




przez ne 44 » 05/04/20, 22:43

Re,

To powiedziawszy, bardzo podoba mi się twoje doświadczenie w samokonstruowaniu (nawet jeśli, jak potwierdzasz, wynik często jest rozczarowujący).

Jest to zawsze pouczające i pokazuje prawdziwe pragnienie rozpoczęcia termicznego słońca.

Dobra robota.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33

Re: Samodzielna konstrukcja panelu słonecznego




przez Philippe Schutt » 06/04/20, 21:17

W rzeczywistości, koncentrując promienie paska 13 cm na rurze 14 mm, miałem nadzieję na mniejszą reemisję niż płaski panel, nawet poddany supernowoczesnej technologii. Niestety, duża reemisja następuje, zanim promienie uderzą w tubę.
Na przykład widziałem odbicie szkła na ścianie sąsiedniego budynku. już dobry pakiet energii, który nawet nie pasował do panelu.
Jednak z wizualnego punktu widzenia mój panel wydawał się czarniejszy niż SD.
Wydaje mi się, że trzykrotnie powiększając rozmiar i trochę poprawiając wszystko, a przede wszystkim szkło, osiągnęłbym dopuszczalny poziom.

w innych punktach panel przemysłowy jest wątpliwy, na przykład folia aluminiowa zgrzewana na rurkach miedzianych: przy różnych rozszerzeniach wszystko zostało dobrze zdeformowane. osobiście nie odważyłbym się ...
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 640
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 225

Re: Samodzielna konstrukcja panelu słonecznego




przez ne 44 » 07/04/20, 00:09

Różnica między klasycznym a dodatkowym białym szkłem (o niskiej zawartości żelaza).

Powłoka selektywna (niska emisyjność), czasami z niebieskawymi refleksami (nie całkowicie czarna)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 134