Przepływ słoneczny

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
falcon1208
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 04/09/17, 00:42

Przepływ słoneczny




przez falcon1208 » 02/08/18, 21:56

Witam,

Czy ktoś ma jakieś pomysły dotyczące następującego pytania:

Mieszkam w domu mieszkalnym 100, który nadaje się do zamieszkania z ogrzewaniem podłogowym w Bretanii. Pompa ciepła powietrze-woda Altherma Daikin,
który ma teraz dziewięć lat, jest wyłączony i nie chcę go naprawiać. Mam kominek na parterze, ona
Podałem mi ostatnie dwie zimy, żeby mnie rozgrzać. Byłem zasilany bezpośrednio prądem, bez przechodzenia przez kocioł,
jego zbiornik ciepłej wody, więc mogłem też mieć gorącą wodę.

Chciałbym teraz przejść do energii słonecznej (wykorzystanie podgrzewanej podłogi) z boosterem, używając kominka do ogrzewania
i elektryczny wzmacniacz dla ciepłej wody użytkowej.

Jak postępować? Z kim porozmawiać? Jaka pomoc ze strony państwa jest możliwa?

Z góry dziękuję za pomoc.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Przełącznik słoneczny




przez Did67 » 03/08/18, 08:53

Słońce ma niekorzystny wpływ na ogrzewanie: nie jest bardzo obecne, gdy jest zimno (krótkie dni, niski kąt padania, a czasami, nawet jeśli wiem, że nigdy nie pada w Bretanii, nie zachmurza!).

Jest to zatem dość kosztowne ze względu na niewielki „plon”.

Masz szczęście, że masz dobry system: ogrzewanie podłogowe, które ma bezwładność.

Zamiast kosztownego i niewystarczającego układu słonecznego sugerowałbym:

a) umieścić pieniądze w izolacji (na zewnątrz), aby zmniejszyć zużycie i wzmocnić bezwładność cieplną domu (izolacja wewnętrzna będzie miała odwrotny skutek: zmniejszenie bezwładności cieplnej)

b) aby połączyć to z piecem "wodnym" (część wyprodukowanego ciepła jest przesyłana do obiegu wody, czyli ogrzewania podłogowego): piec na drewno (z ograniczeniami - trzeba zapalić, przeładować, itp.). ..) lub piec na pellety (w pełni zautomatyzowany, z wyjątkiem uzupełniania pelet) ...

c) Słońce jest lepsze dla podgrzewacza wody, ponieważ potrzebujemy również ciepłej wody latem, kiedy słońce jest obfite; możemy zatem pokryć około 50% potrzeb; są balony z podwójną cewką, które pozwalają na połączenie ich z panelami I z kotłem (lub kuchenką wodną) na dodatek lub dni bez słońca ...

Jest to oczywiście tylko opinia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Przełącznik słoneczny




przez Adrien (były nico239) » 04/08/18, 02:49

Did67 napisał:a) umieścić pieniądze w izolacji


Odwiedzając różne typy siedlisk (ściany starego i nowego domu 60cm) zostaliśmy zwolennikami ISOLACJI.

Ogrzewamy 150M2 (zwykły plied) małym piecem na drewno z najbardziej klasycznej wysokości 900m: cons 2017-2018 5 dębowe steres, które nie jest dużo.

ALE

Dom jest dobrze ocieplony (kupiliśmy go jak jest) zimą i latem (nie zapomnij o izolacji przed ... upałem) : Mrgreen:

Od tego doświadczenia, więc przyznam, że moc dobrej izolacji ma mnie trochę klejonego, co nie przeszkadza w poszukiwaniu ekonomicznych lub ekologicznych energii.

Jednak nie wiem, porównanie kosztów izolacji (na całym), aby dodać do istniejącego domu w porównaniu do nowej instalacji słonecznej lub innej.

Ale wydaje mi się, że począwszy od izolacji jest ba-ba ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Przełącznik słoneczny




przez Did67 » 04/08/18, 06:01

nico239 napisał:
jako lato (nie zapomnij o izolacji od ... ciepła) : Mrgreen:



Absolutnie!

I wreszcie: inwestycja w ocieplenie „zostaje” w domu, co zyskuje na wartości. I coraz więcej z rankingami energii. Podczas gdy ogrzewanie to inwestycja / zużycie: stary grzejnik grozi awarią i nie jest „wart” wiele! Dotyczy to nawet energii słonecznej, nawet jeśli jest trochę mniej.
0 x
falcon1208
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 04/09/17, 00:42

Re: Przełącznik słoneczny




przez falcon1208 » 04/08/18, 07:21

Witam,

Pytanie izolacyjne, że ten dom został zbudowany w 2009 i jest w standardzie RT 2005.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Przełącznik słoneczny




przez Did67 » 04/08/18, 07:47

To jest dobre. To nie jest „durszlak”. Ale nadal jest średni! Norma nie była wtedy tak surowa ... Na zachodzie wynosi 110 kWh / m² rocznie. Klasyfikacja C. RT2012 to 50. Klasyfikacja A.

Wewnętrzna izolacja (ITI), jak sądzę, niestety? [Ponieważ przecina on bezwładność cieplną; bezwładność cieplna znajduje się w ścianach i płytach; jeśli ITI, ściany są za izolacją, na zewnątrz; nie uczestniczą w bezwładności!]

Powiedział, że w rzeczywistości mniej istotne jest myślenie o izolacji pierwszy ! Masz resztę naszych uwag!
0 x
falcon1208
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 04/09/17, 00:42

Re: Przełącznik słoneczny




przez falcon1208 » 04/08/18, 08:11

Tak, izolacja jest wewnętrzna. Ale powiedziałem sobie, być może trochę naiwnie, że mogłem zwiększyć bezwładność cieplną za pomocą zasobnika ciepła (na przykład zbiornika wody) i, jeśli brakuje mu energii do wypełnienia pustych momentów wydawanie światła słonecznego, zwiększenie liczby paneli słonecznych.

Mogę, przynajmniej na pierwszy rzut oka (...), zwiększyć bezwładność i / lub otrzymaną moc. Po co się pozbawiać?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Przełącznik słoneczny




przez Did67 » 04/08/18, 08:34

Tak, absolutnie. W zależności od dostępnej przestrzeni.

Zwykle znaczki umieszczamy poza domem „skrzynką”: w garażu, piwnicy itp.

Ponieważ im bardziej podnosisz temperaturę bufora, a tym mniejsza jest wydajność paneli ... Łatwo jest podgrzać wodę z 20 do 25 ° przez soliare. Znacznie mniej 60 do 70 °, nawet jeśli na papierze jest ta sama liczba kalorii! W efekcie otrzymujesz bufory 5 000, do przechowywania w dość niskich temperaturach i ogrzewania z 30 lub 35 ° wody (w zależności od gęstości cewek i temperatur zewnętrznych). Jeśli masz pokój, nie ma problemu, lepiej stempel jak najwięcej. W rozsądnych granicach.

Potrzebne są również przepisy, które sobie z tym poradzą: zmechanizowany zawór torowy 3, skrzynka sterownicza / programowanie ... Nawet jeśli podgrzewane podłogi, dzięki swojej bezwładności, dają możliwość nieco żonglowania. I że wygładzają niektóre temperatury ...

Bo, poza tym, żeby się tym przejmować, to rodzi się kwestia „opłacalności”: bardzo szybko dodatkowy koszt tego sprzętu (panele i zbiorniki buforowe), które są coraz rzadziej używane (przydają się tylko w sytuacjach coraz bardziej ekstremalne - ekstremalne zimno i długi okres nieobecności słońca), nigdy nie odzyskuje się, nawet po 100 latach!

Do karykatury: w lecie można ogrzewać za pomocą paneli 0 i bufora litrów 0! W offseason, z niektórych paneli i kilkaset litrów nie obchodzi. A im bardziej warunki staną się trudne i im więcej będziesz musiał zwiększać jeden i drugi, przez coraz mniej dni!
0 x
falcon1208
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 20
Rejestracja: 04/09/17, 00:42

Re: Przełącznik słoneczny




przez falcon1208 » 04/08/18, 08:42

Patrzyłem na to, co nazywa się „bezpośrednią podłogą słoneczną”. To prosty system. Kolektory słoneczne doprowadzają chłodziwo bezpośrednio w podłogę za pomocą cyrkulatora lub nawet, należy zauważyć, termosyfonu, jeśli istnieje możliwość umieszczenia kolektorów pod ogrzewaną podłogą.

Czy wystarczy umieścić w szeregu ogrzewaną podłogę, a tym samym czujniki zbiornika (w razie potrzeby domowe ...)?

W tym przypadku koszt wydaje się dość mały.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Przełącznik słoneczny




przez Did67 » 04/08/18, 09:33

Tak, istnieje.

Ale lepiej mieć grube podłogi, masywne ... Które następnie buforują ... Nowoczesne osiągnięcia PC (podgrzewane podłogi) są raczej raczej cienkimi jastrychami (około dziesięciu cm maksimum).

Jest to sposób na przywrócenie, z rozproszeniem w kolejnych godzinach, kalorii, kiedy jest słońce. Dlatego jest bardziej postrzegany jako dodatek do ogrzewania, mający na celu „rozjaśnienie” bilansu prawdziwego systemu grzewczego. Z wyjątkiem specjalnych warunków klimatycznych.

Jedynym buforem jest płyta! W dni, kiedy słońce nie świeci lub świeci tylko częściowo, składki są zerowe lub niskie. Brak możliwości „przechowywania” kalorii zebranych poprzedniego dnia, kiedy pogoda była dobra i być może potrzeba ogrzewania była niewielka (dom również dostawał mniej lub więcej kalorii przez wykusze, jeśli jest tak dobrze zaprojektowany) .

Kiedy zanurzysz się w szybkiej równowadze termicznej „dość normalnego” domu w „bardzo lokalnym” klimacie, zobaczysz, że może to odzwierciedlać tylko część bilansu termicznego.

Jeśli chodzi o termosyfon: gdy różnica wysokości jest niewielka, a „spadki ciśnienia” (tarcie cieczy w rurach z uwzględnieniem połączeń, kolanek, długości) znaczące, skuteczność nie jest gwarantowana. Zasadniczo jest to obliczane.
0 x

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 172