Basen Panelu Słonecznego

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Christobale33
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 27/04/18, 23:54
x 1

Basen Panelu Słonecznego




przez Christobale33 » 10/05/18, 20:24

Bonjour à tous,
Zdecydowałem się stworzyć własne panele słoneczne do podgrzewania wody w basenie (panele 4 85m) za pomocą spiralnych czarnych węży D25.
Zainstalowałem je zamiast systemu robota basenowego, więc mam niezależną pompę.
Testowałem i dobrze się nagrzewa, z tym wyjątkiem, że kiedy zatrzymuję pompę z obiegiem panelowym, główna pompa, która filtruje układ, pobiera trochę wody z obwodu panela.
Chcę również umieścić regulator temperatury, który uruchomi się, gdy woda będzie gorąca, ale obawiam się, że to nie działa, ponieważ sonda nie ma wody.
Czy masz podpowiedź?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360

Odp: BASEN PANEL SŁONECZNY




przez Forhorse » 10/05/18, 22:30

To nie jest bardzo jasne, nie możesz zrobić nam schematu instalacji?
0 x
Christobale33
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 27/04/18, 23:54
x 1

Odp: BASEN PANEL SŁONECZNY




przez Christobale33 » 11/05/18, 08:06

Witam,
Tak przepraszam, ze schematem będzie wygodniej.
schemat filtracji-piscine.jpg
schema-filtration-piscine.jpg (70.76 KIO) Dostęp do 12329 razy

CDT
1 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360

Odp: BASEN PANEL SŁONECZNY




przez Forhorse » 12/05/18, 10:49

główna pompa, która filtruje układ, pobiera trochę wody z obwodu panelu.


W jaki sposób jest do bani? jak sobie to uświadomiłeś?
Ponieważ tam, ponieważ oczywiście pompa do paneli zasysa wodę przy wypływie pompy filtrującej (nawiasem mówiąc, to dziwne jak montaż), nie widzę, jak pompa filtra zasysa wodę z paneli ...
Jest wyraźny krok. Albo twój schemat nie odpowiada rzeczywistości, albo nie powiedziałeś nam wszystkiego, albo twoje ustalenia są fałszywe.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79294
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Odp: BASEN PANEL SŁONECZNY




przez Christophe » 12/05/18, 11:33

Tak więc, radzę zobaczyć twój schemat, oto co powinieneś zrobić:

a) Nie potrzebujesz silnika 2ieme, wystarczy pompa główna.

b) Możesz ręcznie regulować przepływ, który przechodzi przez panele zaworów 2:
- jeden zamiast "silnika 2"
- drugi na przepływ powrotny do basenu

c) Idealnie, między obwodem czerwonym i niebieskim, umieść kontrolowany zawór z siłownikiem 3 na temperaturę basenu i słońca, co pozwoli uniknąć przegrzania ... i chłodzenia w panelach, gdy nie ma słońce i że pompa się obraca

d) Ponieważ jesteś w stosunkowo niskiej temperaturze (w kierunku 30 ° C), radzę ustawić panele słoneczne równolegle zamiast szeregowo. Zależy to oczywiście od wielkości każdego panelu (panele 4 szeregowo = duży panel 1), ale wydajność paneli słonecznych jest lepsza w niskiej temperaturze!

Więc lepiej wejście do każdego panelu jest tak zimne, jak to możliwe! Ponieważ jest to edycja domowa, możesz wypróbować rozwiązania 2 i zobaczyć, które z nich będzie działać najlepiej (już znam odpowiedź ...).

Ponadto w // zmniejszy straty ciśnienia, a więc większy przepływ w panelach słonecznych.

e) Twoja instalacja wysyła obecnie brudną wodę do paneli: nie jest dobrze, konieczne jest, aby wysłać wodę po filtracji, aby zobaczyć a)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79294
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Odp: BASEN PANEL SŁONECZNY




przez Christophe » 12/05/18, 11:42

Forhorse napisał:Nie widzę, jak pompa filtrująca wysysa wodę z paneli ...
Jest wyraźny krok. Albo twój schemat nie odpowiada rzeczywistości, albo nie powiedziałeś nam wszystkiego, albo twoje ustalenia są fałszywe.


Jeśli jest to możliwe dzięki efektowi Venturiego ... ale ponieważ nie ma stożka Venturiego, ssanie będzie raczej słabe ...
0 x
Christobale33
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 27/04/18, 23:54
x 1

Odp: Panel słoneczny basenu




przez Christobale33 » 12/05/18, 14:11

Bonjour Christophe,

Dziękuję bardzo za informację.
W rzeczywistości właśnie zainstalowałem zawór zwrotny przed zasysaniem silnika 2, nagle filtrowanie silnika 1 nie zasysa już mojej wody z obwodu grzewczego.

W rzeczywistości obwód jest szeregowy, ponieważ pompa jest wystarczająco mocna.
Ale trzymam pod twoimi łokciami informacje o obwodzie równolegle.

Z drugiej strony, dlaczego mówisz mi, że zwracam brudną wodę, wiedząc, że podłączyłem ją po filtracji?

Następny krok: sonda temperatury, która uruchomi silnik 2, gdy obwód będzie miał odpowiednią temperaturę.

Ps: oto zdjęcie paneli: 2 x z pleksi i 2 x bez testowania różnicy ....
I zdjęcie mojego systemu filtracji

20180512_135935 [1] .jpg

20180511_173610 [1] .jpg
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Odp: Panel słoneczny basenu




przez lilian07 » 13/05/18, 08:58

Witam,
Bardzo dobra robota, niezbędne jest równoległe podłączenie urządzenia. W tej koncepcji, w której przegrzanie może być śmiertelne, wolę czujnik betonu o niskiej bezwładności, bardziej trwały i mniej problematyczny.
Czarna cewka ma zmniejszoną długość (20 m tylko na m²), mniejsze straty ładunku, a następnie po prostu wlewamy cienką warstwę (3 4 cm) betonu, który jest pomalowany na czarno i pokryty poliwęglan. Mimo to angażuje się na bezwładność 1h, ale ta bezwładność nigdy nie jest utracona, zostanie rozładowana pod koniec dnia lub w okresach zachmurzenia.
Ten typ czujnika może przetrwać lata 20, ale duży słaby punkt, waży około 150 kg / m², należy go położyć na ziemi.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79294
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Odp: Panel słoneczny basenu




przez Christophe » 13/05/18, 11:57

Christobale33 napisał:Z drugiej strony, dlaczego mówisz mi, że zwracam brudną wodę, wiedząc, że podłączyłem ją po filtracji?


Może się tak zdarzyć, gdy główna pompa filtracyjna nie pracuje, a silnik 2 pracuje (ssanie przez dysze wylotowe). Nie wiem, czy ustawienia harmonogramu na to pozwalają, ale hydraulicznie jest to możliwe ...

Christobale33 napisał:Następny krok: sonda temperatury, która uruchomi silnik 2, gdy obwód będzie miał odpowiednią temperaturę.


Basen reguluje temperaturę wody (na przykład umieść sondę na wyjściu filtra piaskowego), a w twoim przypadku z różnicowym kolektorem słonecznym.

W rzeczywistości potrzebujesz regulacji szeregowej 2:
- temperatura w zbiorniku (priorytet), jeśli temperatura w zbiorniku jest niższa niż wartość zadana, wówczas aktywowane jest sterowanie różnicowe
- Regulacja różnicy między temperaturą basenu a mocą paneli słonecznych (aby uniknąć bieżącej wody w nocy lub gdy pada deszcz, co mogłoby ochłodzić basen ...)

Nadal nie rozumiem użyteczności silnika 2: powinien przepływać przez panele, nawet nisko, gdy główna pompa nie obraca się?

Wreszcie, ponieważ panele są zakryte i jeśli chcesz zyskać trochę więcej mocy, nie umieszczaj sąsiadujących zwojów, rozłóż je o kilka cm (3 do 4cm ... 1 razy średnica rur), oczywiście na czarnej ziemi ... dzięki tej metodzie możesz pokryć panele dachowe 2 i prawie podwoić swoją energię słoneczną ... Żaden przemysłowy kolektor słoneczny nie połączył rur ... nawet te przeznaczone do basenów:

EPDM..jpg
EPDM..jpg (137.84 Kio) Dostęp do 12236 razy


Ok, to dla ciebie wielka praca ... ale ...
0 x
Christobale33
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 27/04/18, 23:54
x 1

Odp: Panel słoneczny basenu




przez Christobale33 » 14/05/18, 11:02

Połączyłem się z silnikiem 2, który pozwala mi samodzielnie zarządzać systemem i ułatwił mi instalację.

Silnik 2 będzie działał tylko wtedy, gdy silnik filtrujący 1 działa (jest zegar dla 2) i tak, wysyła wodę pod ciśnieniem.

Z drugiej strony za każdym razem, gdy uruchamiam silnik 2, wydobywa się trochę powietrza i nie mogę zrozumieć, dlaczego?

I wysłucham twoich rad, dodam filtr do obwodu, aby zapewnić czystość.

Z drugiej strony waham się równolegle do obwodu, ponieważ instalacja szeregowa pozwala na uzyskanie jednorodnego ciepła, a nie?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 96