Instalacja początkowego ogrzewania i słonecznej ciepłej wody

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Dudule
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 30/04/08, 01:12
Lokalizacja: Bordeaux / Francja

Instalacja początkowego ogrzewania i słonecznej ciepłej wody




przez Dudule » 15/11/17, 00:14

Witam,

Jestem nowy w dziedzinie energii słonecznej i planuję zainstalować 17m2 paneli słonecznych, które mogę dostać za rozsądną cenę za ogrzewanie i ciepłą wodę. Pozwoli mi to odzyskać więcej ciepła zimą w porównaniu do 2 do 5m2 paneli.

Panele termiczne służą jako osłona chroniąca 3 okna letnie wychodzące na południe i nie mogę założyć instalacji wodno-powietrznej, ponieważ panele termiczne nie są w najniższym punkcie, w dodatku powodują hałas.
Rury idą na dach, potem na kalenicę, schodzą na dół i wchodzą do garażu do balonów.
Latem zamierzam zakryć część paneli, aby uniknąć przegrzania.
Myślę, że powinienem zatem użyć glikolu.

Co polecasz, aby uniknąć przegrzania w takiej sytuacji?
Tak jest w przypadku bardzo pięknych słonecznych dni na wiosnę, dom zamieszkany tylko w weekendy, awaria instalacji....
Nie mam basenu ani studni i nie wiem co ogrzać.

Dziękuję.
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 97