Solar: Jean Luc Perrier, produkcja wodoru słoneczna

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Solar: Jean Luc Perrier, produkcja wodoru słoneczna




przez Christophe » 10/02/06, 15:08

Ostatnio edytowane przez Christophe 13 / 08 / 08, 21: 32, 7 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 10/02/06, 15:32

Najwyraźniej nie wyglądałem dobrze, oto kilka interesujących (i świeżych wiadomości z 2004):

Obraz

http://m.you.free.fr/perrier.html

Dla tych, którzy sprawiają, że technika się uśmiecha (styl nie wystarcza słońca w domu), wiedz, że Ziemia otrzymuje każdego dnia równowartość 40 000 razy potrzeby energetyczne ludzkości ... więc wystarczy wykorzystanie 1 / 40 000 to 0.0025%, aby zaspokoić nasze potrzeby ... Pozostawia marzyciela nie?

Ale tutaj jest, słoneczna nie przynosi pieniędzy ... : Evil:

Zobacz projekt Desertec
Ostatnio edytowane przez Christophe 13 / 08 / 08, 21: 24, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 10/02/06, 15:51

Co za odkrycie te artykuły!

To prawda, że ​​wojna i powojenna pozwoliła na eksperymentowanie z czystymi i tanimi technikami.

Ciężarówka między 1945 i 51 + simca 1000 (znałem ten samochód) wyposażona w wodór „słoneczny”, to naprawdę niesamowite, że nikt nie byłby tym zainteresowany.

Nie bylibyśmy dzisiaj w miejscu, w którym się ocieplamy.

Ale nawiasem mówiąc, czy wiemy, jak umarł ten Jean-Luc Perrier? może „niektórzy” interesowali się nim, nie żyjąc zbyt długo. : Evil:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 10/02/06, 16:56

Jest też trochę informacji
http://m.you.free.fr/perrier.html

W tym czasie mogło być rewolucyjne, ale dziś wydaje się normalne. I są plany, aby wieże słoneczne wytwarzały energię elektryczną w Hiszpanii, a jeden w budownictwie w Australii (chociaż wykorzystują powietrze zamiast pary wodnej)

Z drugiej strony przypomina mi to pytanie. Dlaczego pojazdy napędzane wodorem są oparte na akumulatorach (co nie jest jeszcze dobrze zarządzane), a nie konwencjonalne pojazdy wybuchowe, takie jak LPG. Pb zwrotów wyobrażam sobie lub wykonalność.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 10/02/06, 17:43

Chodziła z klasycznym silnikiem wybuchowym: tym Simca 1000 na tej samej zasadzie, co z lpg

Piec słoneczny Jean-Luca Perriera (50 kw) może przekształcić energię słoneczną w wodór poprzez elektrolizę wody. Piec ogrzewał wodę w centrum uwagi, a para pod ciśnieniem wytwarzała generator elektryczny potrzebny do procesu. Pojazd zmodyfikowany zgodnie z zasadą wyposażenia LPG mógłby więc skręcić, odrzucając tylko parę wodną. Brak kalaminy w cylindrach silnika, dłuższa żywotnośćczy może zainteresować kogo w tym czasie? Budowniczowie, firmy naftowe, więc idź!


TEN ZAGUBIONY CZAS!

całkowicie przypomina LPG ze zbiornikiem, ale LPG w postaci płynnej można łatwo uzyskać bez większego ciśnienia, co może nie mieć miejsca w przypadku tlenu?

Oprócz tego, że pozostawia tylko parę u wylotu; silniki pracujące na LPG są również bardzo czyste. : Mrgreen:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 10/02/06, 17:46

Aby zdobyć książkę, może być konieczne ustalenie, kto utworzył tę stronę, i zaadresowanie jej.

zainteresowałoby mnie to również.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 10/02/06, 18:05

jean63 napisał:to naprawdę niesamowite, że nikt się tym nie interesował.


Najwyraźniej są tacy, którzy są zainteresowani ... ale najwyraźniej nie rozwijają go! Tak, to niesamowite ... wciąż napędzamy olejem! : Chichot:

jean63 napisał:Ale nawiasem mówiąc, czy wiemy, jak umarł ten Jean-Luc Perrier? może „niektórzy” interesowali się nim, nie żyjąc zbyt długo. : Evil:


Według „legendy” jest to wypadek samochodowy ... lub dziwne, że to ten sam dzień, dzień przed lub jutro (nikt nie wie dokładnie) o publikacji jego książki. ...

nonoLeRobot napisał:Jest też trochę informacji
http://m.you.free.fr/perrier.html

W tym czasie mogło być rewolucyjne, ale dziś wydaje się normalne. Plany budowy wież słonecznych na energię elektryczną istniały już w Hiszpanii, a jedna w budowie w Australii (chociaż wykorzystują one raczej powietrze niż parę wodną).


Nic nie zmienia się zasadniczo (parowanie lub wytwarzanie ciągu i elektryczności za pomocą słońca) w elektrowni słoneczno-parowej, z wyjątkiem 1, KTÓRE EMMERDE BCP nasz lider: ponieważ projekty wieży są gigantyczne, dlatego niedostępne dla osób indywidualnych ... ponieważ sprawa była bardziej dostępna dla osób fizycznych i w ten sposób zakończyła kontrolę i podatki ... i bla bla ... sabotuję twoje hamulce ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 10 / 02 / 06, 18: 09, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
vincent27
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 111
Rejestracja: 20/05/05, 19:20
Lokalizacja: Eure




przez vincent27 » 11/02/06, 10:14

Nawet bez samochodu (problem standardu, bezpieczeństwa, ...) pomysł produkcji wodoru słonecznego i możliwości jego magazynowania pomaga przezwyciężyć problem energii słonecznej, która nie jest źródłem wystarczająco stałym dla do płynnego stosowania.

Konieczne jest jednak znalezienie prostego i bezpiecznego sposobu sprężania wodoru w butelce.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79292
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 11/02/06, 12:33

Dokładnie do przechowywania.

Elektrownia słoneczna powinna również uwzględniać koszty magazynowania wodoru.

Nieoczekiwanie przechowywanie wodoru może stracić 50% jego konkurencyjności środowiskowej w porównaniu z innymi technologiami napędowymi. W szczególności magazynowanie cieczy (kriogeniczne), które jest OCZU wszystkich roztworów (ta sama benzyna silnikowa)

Zobacz tabelę na tej stronie: https://www.econologie.com/piles-combustibles/
Ostatnio edytowane przez Christophe 14 / 08 / 06, 10: 32, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1




przez pluesy » 11/02/06, 21:06

Mam książkę JL Perriera, ale mam ją dla przyjaciela, od którego straciłem z oczu parę lat.
Jeśli jest tak rzadki, że ...
Być może warto, że łamię sobie tyłek, by znaleźć przyjaciela, a tym samym książkę ...

To książka, która przygotowała mnie do ekologii

Kupiłem 1983 i po jego przeczytaniu myślałem o budowie elektrowni słonecznych pod klucz dla osoby, ale pozostało to tylko marzeniem ... szkoda ...

Nie wiedziałem, że nie żyje ten drogi jean luc ca, niech mnie diabli zastrzelić aprendre ...

Przeczytałem jego książkę co najmniej kilkanaście razy i odkąd mnie chwali, to prawda, że ​​tęsknię za tą książką ...
Zawierał tak wiele interesujących informacji o energii ...

Obiecałem, że zrobię wszystko, aby znaleźć przyjaciela, a zwłaszcza książkę, aby zeskanować najlepsze kawałki

przy okazji na stronie http://m.you.free.fr/perrier.html/ zdjęcia są w kolorze mnie w książce, którą kupiłem w 1983, wszystkie są czarno-białe, a okładka, która jest kolorowa, wszystko inne jest czarno-biała!
Więc facet, który założył witrynę, musiał mieć specjalną edycję, a więc jest bliskim przyjacielem Jeana Luca i mógł mieć oryginalne zdjęcia.
Ostatnio edytowane przez pluesy 12 / 02 / 06, 12: 11, 3 edytowany raz.
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 147