Cumulus ogrzewany energią słoneczną?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
leozoe
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 29/12/08, 17:58

Cumulus ogrzewany energią słoneczną?




przez leozoe » 29/12/08, 18:17

Że wydajesz się dziwny, ale nie mogę znaleźć tutaj konkretnej odpowiedzi. Dopiero zaczynam rozumieć, jak działa funkcja słoneczna, ale wciąż mam pytanie. Mam panele fotowoltaiczne 4 20wc 12v o 80w / h dla powierzchnia około 8m2 moje pytanie jest proste Chciałbym wytworzyć wystarczającą ilość energii, aby zasilić rezystancję 2600w, aby ogrzać wodę cumulusu, ile potrzebowałbym baterii i jak to obliczenie wymagało tej liczby baterii
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 29/12/08, 18:28

Mógłbyś podjąć wysiłek z pisownią stp?

Twoje liczby są niespójne. 8m² dla 4 * 20Wc to wszystko.

Rozgrzewka za pomocą elektryczności to bzdury zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne ... a tym bardziej, gdy jest to energia fotowoltaiczna ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 29/12/08, 22:17

8) Chodź, skończmy rok w zenitude. :D

Szacuje się, że produkcja fotowoltaiczna wynosi około 120W na m² (niski zakres), więc 8m² powinien wytwarzać 960W, zaokrąglając do 1000W ...

Szacuje się, że powierzchnia fotowoltaiczna wynosi 1000 €, 8000 €

W tej cenie (pełna instalacja wymagana przez proffessionnel, przed dopłatami i odliczeniami podatkowymi) w energii słonecznej masz panele 4m² (mini), które wytwarzają więcej niż 1000W na m² :zaszokować: być więcej niż 4000W (o 5kw)
Cena ta zwykle obejmuje super izolowany balon litrowy 300, który pozwoli na kilka dni autonomii w przypadku braku słońca.

Podsumowując;
W energii słonecznej:
więcej niż 1000W na m² i około 500 € / m² łącznie z piłką
Wydajność jest większa niż 80%. 8)


W fotowoltaice:
mniej niż 150W na m² i około 1000 € / m², bez balonu (około 300 € dla średniego zakresu). Wydajność jest mniejsza niż 15%


Mam nadzieję, że te postacie oświetlą twoją latarnię. :?

Słońce naturalnie daje nam ciepło. Przechwytywanie go w celu przeniesienia do zasobnika ciepłej wody zawsze będzie bardziej wydajne niż przekształcanie energii słonecznej w energię elektryczną, a następnie energii elektrycznej w ciepło ...

Fotowoltaika i najmniej wydajne rozwiązanie wykorzystujące energię słoneczną, ponieważ przekształca światło tylko w energię ...
Czujniki termiczne sprzężone z silnikiem Stirlinga pracującym z generatorem elektrycznym pozwalają już na podwójną wydajność w stosunku do najlepszych paneli fotowoltaicznych ...
:?
0 x
leozoe
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 29/12/08, 17:58

korekta




przez leozoe » 30/12/08, 08:30

Pierwsze podziękowania dla Christophe'a i tyle samo dla mnie za pisanie szczęśliwego nowego roku i tak we Francji, mogłem użyć klawiatury azerty
korekta moich danych Mam panel 4 0.19 m2, więc mniej niż 120w. problem polega na tym, że mamy dom we Włoszech i oczywiście duży problem z elektrycznością, więc myślę, że używam tych paneli 4 z kontrolerem słonecznym, konwerterem, baterią słoneczna, ale nie wiem, ile baterii powinienem mieć do codziennego użytku, wiedząc, że jeśli nie mylę się z oporem 2300w, potrzebowałbym 10A z dwiema bateriami 5Ah, powinienem się z tego wydostać, tak myślisz, albo tak zostawiam spada i inwestuję w czujniki termiczne? Szczęśliwego nowego roku citro i dziękuję i tysiąc wymówek, ale Brytyjczyk, który pisze francuski nie jest łatwy
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: korekta




przez Dirk Pitt » 30/12/08, 08:48

leozoe napisał:Problem polega na tym, że mamy dom we Włoszech i oczywiście duży problem z elektrycznością


Nie rozumiem, jakie problemy występują we Włoszech z elektrycznością?
są cięcia?

dzięki 4x20Wc nie zrobisz dużej ilości ciepłej wody, podczas gdy nadal będzie ona zasilać niektóre lampy LED.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

Re: korekta




przez I Citro » 30/12/08, 09:26

leozoe napisał:korekta moich danych Mam panel 4 0.19 m2, więc mniej niż 120w. problem polega na tym, że mamy dom we Włoszech i oczywiście duży problem z elektrycznością, więc myślę, że używam tych paneli 4 z kontrolerem słonecznym, konwerterem, baterią słoneczna, ale nie wiem, ile baterii powinienem mieć do codziennego użytku, wiedząc, że jeśli nie mylę się z oporem 2300w, potrzebowałbym 10A z dwiema bateriami 5Ah, powinienem się z tego wydostać, tak myślisz, albo tak zostawiam spada i inwestuję w czujniki termiczne? Szczęśliwego nowego roku citro i dziękuję i tysiąc wymówek, ale Brytyjczyk, który pisze francuski nie jest łatwy

:? Houla, mieszasz wszystko, wzmacniacze, waty i zapominasz o woltach ... (waty = wolty x wzmacniacze)
Panele na pewno działają w 12V, może w 24V, zależy to od montażu (szeregowego lub równoległego), modelu regulatora słonecznego i konwertera.
Jeśli masz równolegle baterie 2 12V, otrzymujesz 5 Volty 12Ah to 10W ... To wystarczy, aby zapobiec zamarznięciu wody, ale się nie nagrzeje ... Również twoje baterie będą puste w mniej niż 120 minut ...
Akumulatory 5Ah to tanie baterie systemu alarmowego, zabawki lub roweru elektrycznego. :?

Twój materiał służy tylko do oświetlenia lamp diodowych i radia na wieczór. :?
Jaki jest twój dom, domek w odosobnionym miejscu? :?
W takim przypadku możesz być ogrzewany drewnem, odzysk ciepła w kominku lub na piecu może być prostszym wyborem, ekonomiczny i skuteczny. :?

Podgrzewanie wody za pomocą paneli fotowoltaicznych jest jak ciągnięcie przyczepy kempingowej rowerami ... zajmuje dużo czasu, jest skomplikowane i nie idzie szybko ... Zmień zdanie. :? :|

Mój przyjaciel zbudował drewniany domek (zamieszkany przez cały rok), jego turbina wiatrowa (300W) i panel 60W ładują kilka akumulatorów 12V o łącznej pojemności około 200Ah, co daje mu kilka dni autonomii za oświetlenie i mały audiowizualny program 12V.
Jego ogrzewaniem jest drewno, gorąca woda z butlą gazową (na razie).
0 x
leozoe
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 29/12/08, 17:58

dziękuję




przez leozoe » 30/12/08, 19:18

przepraszam za p = u * i citro Myślę, że zatrzymam panele dla kilku ledów w ogrodzie i zamierzam zainteresować mnie w pobliżu słonecznego podgrzewacza wody mamy pole 4 tysięcy m2 Myślę, że znajdę je miejsce dla uprawnień 10w Mógłbym użyć przynajmniej 10 dziękuję i przepraszam, że nie opanowałem tematu wciąż dobrego końca roku wakacyjnego
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 30/12/08, 19:50

: Arrowu: Nie musisz żałować leozoe. : Wink:

Niewiedza nie jest wadą, ja też uczę się każdego dnia, a im więcej się uczę, tym bardziej widzę swoją ignorancję. :?

Jeśli masz dużo miejsca, pomyśl, że zjawisko termosyfonu jest interesującym składnikiem słonecznego systemu termicznego ... Jeśli możesz uniknąć zamontowania cyrkulatora ... 8)
0 x
Olivier22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 178
Rejestracja: 06/11/08, 16:41
Lokalizacja: 35 / 22
x 6




przez Olivier22 » 30/12/08, 23:43

Cześć Ach, pojawia się pytanie, które niepokoi mnie od dłuższego czasu!
Christophe napisał:Rozgrzewanie elektrycznością to bzdury tak ekologiczne, jak i ekonomiczne

Często czytam to przemówienie; ale czy możesz mi powiedzieć dlaczego?
Rozumiem ekonomicznie, że spalanie drewna na ogrzewanie może być tańsze niż wytwarzanie tej samej mocy poprzez efekt dżuli.
Ale ekologicznie? Tak, ogrzewanie wymaga dużo energii, ale jeśli ta energia jest czysta ... dlaczego nie? Wolałbym ogrzewać się turbiną wiatrową o mocy 10 kW niż kotłem gazowym lub olejowym o tej samej mocy.

Jeśli nie, co sugerujesz facetowi, który chce odrzucić 0g od CO2 (w użyciu) z ogrzewaniem, ciepłą wodą, oświetleniem itp.?

Podczas gdy drewno (na przykład) jest odnawialne OK, ale istnieje wartość dodana, która zanieczyszcza (transport, cięcie), a my niekoniecznie kontrolujemy sposób wykorzystania jego lasu pochodzenia (posadzone drzewo 1 dla drzewa 1 cięcie jest dobre, ale mniej niż drzewo 1 posadzone dla drzewa 0)

Krótko mówiąc, dlaczego tak bardzo nienawidzą energii elektrycznej do ogrzewania i ciepłej wody? Oczywiście na rachunku są duże liczby, ale tego właśnie chce ogrzewanie! To jedzenie ...
Rzucając dużo energii, dlaczego ta energia nie może być elektryczna?
Dziękuję za oświecenie mojej latarni : Mrgreen: )
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 31/12/08, 01:30

Olivier22 napisał:Krótko mówiąc, dlaczego tak bardzo nienawidzą energii elektrycznej do ogrzewania i ciepłej wody? Oczywiście na rachunku są duże liczby, ale tego właśnie chce ogrzewanie! To jedzenie ...

Rzucając dużo energii, dlaczego ta energia nie może być elektryczna?
Dziękuję za oświecenie mojej latarni : Mrgreen: )


Jest to ogólne obliczenie wydajności, które pokazuje zmniejszenie zużycia elektrycznego ogrzewania i pomp ciepła powietrze-powietrze ... ponieważ rzadko mają one COPA (roczny COP) przekraczający 2.58.

Pkoi 2.58? Ponieważ we Francji potrzebujesz 2.58 kWh energii pierwotnej, aby 1 electric kWh był przydatny do ogrzewania (ten współczynnik jest raczej niski i obejmuje zapory hydroelektryczne: jest to średnia) ... W porównaniu do oleju jest to 1.10 1.15 kWh EP ... ale DPE nie biorą tej ostatniej poprawki.

Elektryczne za dodatkowe nie jestem przeciwny (mam obliczenia na ogień), ale 100% to aberracja (ale to oczywiście odpowiada sprzedawcy kWh) ... teraz oczywiście może się pojawić ekonomiczne, a zatem ekonologiczne, do budowy ...

Energia elektryczna jest bardziej szlachetną energią niż ciepło ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 131