+ Słonecznego wiatru (związek pytanie)

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
mATX
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 23/10/08, 17:44

+ Słonecznego wiatru (związek pytanie)




przez mATX » 23/10/08, 19:05

Bonjour.

Unikalny forum wydaje się być wypełniony kompetentnymi ludźmi, więc właśnie się zarejestrowałem i przychodzę zadawać moje pytania, mając nadzieję na wyjaśnienie.

Pytanie 1
Mam panele słoneczne 5 z bateriami / falownikiem i chciałbym postawić turbinę wiatrową, aby móc wytwarzać energię w nocy i / lub przy złej pogodzie. Moje pytanie brzmi: jak podłączyć turbinę wiatrową do moich akumulatorów? Ile potrzeba regulatora? Czy potrzebny jest regulator dla paneli i inny dla turbiny wiatrowej, czy też możemy połączyć te dwa źródła energii jednocześnie czas i na tym samym regulatorze? Widziałem modele regulatorów słonecznych MPPT, które oszczędzają jeszcze kilka watów, czy można łączyć panele i turbinę wiatrową w modelach takich jak te prezentowane na tej stronie? http://www.enr-boutique.com/boutique/li ... =34&num=16

Pytanie 2
Mam tylko panele 5 i chciałbym dodać kilka.
Czy mogę dodać instalację paneli słonecznych markowych lub o różnej intensywności. Czy należy umieścić inny regulator dla każdej baterii paneli

Dziękuję za uwagę
mATX


Powodzenia i dziękuję wszystkim za to piękne forum(Administrator, modo, członek). :D
Ostatnio edytowane przez mATX 23 / 10 / 08, 19: 31, 1 edytowany raz.
0 x
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 23/10/08, 19:30

Cześć Matx

cytat
„Chciałbym postawić turbinę wiatrową, aby móc wytwarzać energię w nocy i/lub przy złej pogodzie”

Z pewnością miałeś na myśli „kiedy jest wietrznie” : Mrgreen:

Jeśli słoń przejdzie obok lub inny, odpowie ci

Moim zdaniem jest to technicznie możliwe (ekonomicznie to inna bajka)

Potem powiedzmy, że mam 5 paneli, to ilościowo… ale tyle m2 i ile szczytowej produkcji energii elektrycznej

Trzeba kopać trochę głębiej

Chociaż tak naprawdę nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, jeśli lepiej zdefiniujesz swoją prośbę, być może otrzymasz odpowiedź od jednego z członków. 8)

Ciao
0 x
PIF PAF POUM
mATX
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 23/10/08, 17:44




przez mATX » 23/10/08, 20:07

Dziękuję za szybką odpowiedź bpval :)

Jest 5 dim paneli: 1.28m/67cm po 100w każdy, ale nie znam mocy szczytowej: s.
Chyba pytasz mnie o to żeby wiedzieć czy regulator przejmie zasilanie obu układów, nie znam numerów ale regulator który mam w tej chwili wygląda bardziej na zabawkę niż "biorący" regulator. 30A/24V.

Mam nadzieję, że dzięki temu uzyskam odpowiedź jednego z członków;)
mATX
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 23/10/08, 22:26

Cześć Matx

Czujniki fotowoltaiczne lub turbinę wiatrową możemy porównać do generatora o nominalnym napięciu wyjściowym i skończonej mocy.
Nazywa się to Peak Watts dla PV i maksymalną mocą dla generatora typu turbiny wiatrowej.
Generatory te można łączyć równolegle, o ile ich napięcie znamionowe jest zbliżone. (12V?)
Regulator jest konieczny tylko wtedy, gdy prąd ładowania przekracza 10% pojemności AH akumulatorów.
Prawdopodobieństwo, że w bardzo słoneczny dzień będzie dużo wiatru, zmusza do obliczenia maksymalnej mocy chwilowej, a co za tym idzie maksymalnego natężenia obciążenia, jakie można było zaobserwować tego dnia.
Dlatego odpowiednio zwymiaruj zapas baterii lub wybierz odpowiedni regulator.
Gdy akumulatory są już naładowane, lepiej unikać przepięcia (> 14 V), tu też rolę odgrywa regulator, w przeciwnym razie KWh trzeba będzie „zużyć” na świeżo.

Jest takie rozwiązanie, które wydaje mi się naprawdę fajne (bo nie wymaga baterii), jest to inwerter podłączony do sieci domowej, którego chwilowa produkcja dochodzi do „zmniejszenia” zużycia odnotowywanego na liczniku EDF.

A+
0 x
mATX
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 23/10/08, 17:44




przez mATX » 27/10/08, 20:47

Dziękuję za odpowiedź Looping :)

Nie wiem jak zrobić takie wyliczenie, ale w zasadzie regulatory powinny automatycznie odcinać zasilanie w przypadku problemu z przepięciem lub pod napięciem, prawda?

Jest to model turbiny wiatrowej, taki jak ten, który chciałbym zainstalować:
http://www.enr-boutique.com/boutique/fi ... g=1&num=14 którzy mają własny regulator

a mam 6 paneli 100w (SCHOTT Solar ASE-100-GT-FT) wydaje mi się że są 12v. + akumulator (12*2v) i falownik.

Jak połączyć je równolegle i wykonać te obliczenia? :|
I czy akumulatory mogą być ładowane w TYM SAMYM czasie z 2 różnych źródeł?
dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 27/10/08, 21:58

Cześć Matx

Jeśli napięcie na wyjściu regulatora jest niewystarczające, nic się nie dzieje, ponieważ konieczne jest co najmniej osiągnięcie napięcia akumulatorów, aby rozpocząć ich ładowanie.
Jeśli napięcie przekroczy 14 V, część prądu jest kierowana do rezystora, który „rozproszy” ten nadmiar energii w postaci ciepła. Nie trzeba dodawać, że to, co przekracza możliwości regulatora, przepada.
Regulator ma chronić akumulatory przed przeładowaniem, ale lepiej wybrać dużą pojemność, która nie będzie obawiać się przepięć, a więc i przetężeń.

Jeśli wezmę jako przykład moją eksperymentalną instalację, mam równolegle 4 akumulatory 12 V 75 Ah, co odpowiada pojedynczemu akumulatorowi 12 V 300 Ah, więc mogę wstrzyknąć do niego 30 A bez ryzyka jego degradacji.

Turbina wiatrowa nigdy nie może pracować na pusto, w przeciwnym razie przekroczy prędkość i grozi zniszczeniem wirnika. Proponowany hamulec to zwarcie 3 faz, które tworzy silny hamulec elektromagnetyczny.

Twoje 6 paneli słonecznych 12 V połączonych równolegle może wytworzyć 600 W lub 50 A szczytowo.
Montowane w postaci 3 szeregowych par równolegle, napięcie wyjściowe wynosiłoby 24 V, ale natężenie byłoby ograniczone do 25 A.
Bardziej logiczna byłaby praca na 24V ze względu na napięcie wyjściowe turbiny wiatrowej.
Ale połączenie 2 zestawów wymagałoby wyposażenia się w duży, nawet bardzo duży regulator!

Oto bezpośredni link do producenta sprzętu wymienionego w Twojej wiadomości (cena jest jeszcze bardziej przystępna)

http://www.futurenergy.co.uk/turbine.html

Jeśli jesteś zainteresowany opiniami, zajrzyj na tę stronę, która jasno wyjaśnia działanie z falownikiem w sieci domowej, wzór, który istnieje również dla PV.

http://www.chaleurterre.com/forum/viewsujet.php?t=7901$

A+
0 x
Terra Eco
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 05/11/08, 12:30




przez Terra Eco » 05/11/08, 18:13

Witaj Matt,


Na pytanie 1
Jeśli nie masz regulatora „hybrydowego”, potrzebujesz 2 regulatorów, jednego dla turbiny wiatrowej, drugiego dla pola paneli połączonych równolegle na tym samym banku akumulatorów
Możesz pobrać instrukcje instalacji dla danej turbiny wiatrowej z sieci, która może określać schemat połączeń „hybrydowych” (na przykład przejdź do SouthWest)
Możemy wysłać Ci to powiadomienie, jeśli nie możesz go znaleźć.
Ostatnio edytowane przez Terra Eco 05 / 11 / 08, 21: 44, 2 edytowany raz.
0 x
Cordialement
Terra Eco
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 05/11/08, 21:23

Przepraszam, dam ci fachową odpowiedź:

Istnieją falowniki (nie będę cytować marki), które radzą sobie z nadejściem prądu w górę i obciążeniem w dół.
Alternatywnie, umieszczamy je równolegle.
Powinny istnieć modele, które robią to w sposób ciągły.
Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ładować różne grupy akumulatorów i zamieniać je miejscami.
To powiedziawszy, nie jestem fanem wyspiarstwa, z wyjątkiem miejsc wysokogórskich i odizolowanych atoli. wydajność nie jest świetna.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 05/11/08, 21:48

: Arrow: Istnieją regulatory z 2 wejściami;
- 1 wejście na panel fotowoltaiczny
- 1 wejście wiatrowe.

Twój regulator 30A 24V pobiera zatem 720W

Przypominam sobie rolę regulatora, aby zapobiegać przeładowaniu akumulatorów, które mogłoby je zniszczyć... Ale także zapobiegać ich zbyt głębokiemu rozładowaniu, które jest równie destrukcyjne...
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 06/11/08, 06:33

Halo

Przypominam sobie rolę regulatora, aby zapobiegać przeładowaniu akumulatorów, które mogłoby je zniszczyć... Ale także zapobiegać ich zbyt głębokiemu rozładowaniu, które jest równie destrukcyjne...



Aby uniknąć przeładowania, regulator rozprasza nadmiar mocy na odbiorniku elektrycznym typu rezystora, gdy tylko napięcie na zaciskach akumulatora przekroczy określony próg (zwykle 14 V) lub prąd ładowania przekroczy określoną wartość.
Myślę, że w przypadku ładowania akumulatora maksymalne napięcie i prąd są ze sobą powiązane. (jeśli nie przekroczymy 14V nie ma ryzyka przekroczenia maksymalnego natężenia 10% pojemności akumulatora)
Istnieją regulatory ładowania, które „przesyłają” tę nadprodukcję do obwodu równoległego do akumulatorów, do którego zostanie podłączone urządzenie „konsumpcyjne” typu zasobnik CWU...

Natomiast do kontroli rozładowania myślę że tylko regulator/ładowarka podłączona do sieci ma możliwość przełączenia w tryb "ładowania" po osiągnięciu dolnego progu (około 11.5 V)

Bardziej powszechne jest znajdowanie urządzenia alarmowego lub bezpieczeństwa na przetwornicy DC / AC (falownik), która wyzwala się na progu rozładowania.

Jeśli masz informacje na temat innego rodzaju materiału, o innych funkcjach, jesteśmy zainteresowani.

A+
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 274