Projekt dachu garażu fotowoltaicznego

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez Macro » 09/09/22, 09:08

Cześć wszystkim.

Mam garaż, którego sekcja dachu byłaby dość dobrze zorientowana, aby pomieścić panele fotowoltaiczne...

Dane problemu:

Powierzchnia skarpy: 25 m² (możliwość rozbudowy do 35, jeśli trochę posiekam przez dodanie 2m markizy)
Nachylenie dachu (nie modyfikowalne) 45% lub 24 stopnie (nie straszne)

Zbocze nie jest całkowicie odsłonięte ze względu na południe, ale raczej na południowy zachód około piętnastu stopni...

Gdybym zakrył wszystko panelem, czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jakiej produkcji mogę się spodziewać po instalacji, dla info, jest w centrum Francji 37 Indre et Loire...

Jaki rodzaj paneli byłby najbardziej odpowiedni do takiej konfiguracji?
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez Remundo » 09/09/22, 09:22

próbujesz symulacji: https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/

na pierwszy rzut oka mówię 4 kWp na 5000 kWh/rok.

rodzaj paneli, zależy to od Twojego budżetu. Monokrystaliczny ma lepszą wydajność, ale kosztuje więcej.

polikrystaliczny to bardzo dobry kompromis. Obecnie dają około 150 Wc/m²
1 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez Macro » 09/09/22, 09:31

Preferowana marka paneli? Wolę mierzyć jakość
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez Remundo » 09/09/22, 09:42

wszystkie to chinetoc, z wyjątkiem Canadian Solar, First Solar i Worldwide Energy Manufacturing (USA)

https://www.industryinsights.eu/2022/02 ... -solaires/

Niemcy zbankrutowali lub zostali wchłonięci przez gigantów.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez Macro » 09/09/22, 09:47

Cóż, są tacy, którzy twierdzą, że produkują we Francji... Voltec 260 € za 385 Wc

https://www.myshop-solaire.com/index.ph ... teristique
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez Christophe » 09/09/22, 10:59

Makro napisał:Preferowana marka paneli? Wolę mierzyć jakość


Najlepsze ceny, jakie znalazłem w sieci, są w Almie: https://www.alma-solarshop.fr/235-panneaux-solaires i są regularne promocje...

400 W, 218 €
450 W, 249 €
...

Niektóre mają 30-letnią gwarancję na produkcję... czy to wystarczająca jakość?

Pokaż kilka zdjęć, co masz na okładkę? Czy masz maski?

Również system mocowania musi być uwzględniony w budżecie (akcesoria, szyny kablowe itp. W zależności od złożoności i odległości może to być od 20 do 30% całości + falownik + odbiór placu budowy...)

A koszty wysyłki rzadko są darmowe, ponieważ to 1 lub 2 palety... To też trzeba brać pod uwagę...
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez phil59 » 09/09/22, 11:08

I nie masz już bębnów na 106 lub saksofon, nie jestem pewien?

Wystarczy trochę pomóc przy wszelkich cięciach....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez Christophe » 09/09/22, 11:34

Makro napisał:Cóż, są tacy, którzy twierdzą, że produkują we Francji... Voltec 260 € za 385 Wc


Ostatnia fabryka PV we Francji została zamknięta około dziesięć lat temu, ale najwyraźniej niektóre pojawiły się ponownie?

Podobno tak, jak Voltec jest z Alzacji... https://www.lesechos.fr/pme-regions/gra ... on-1405092

I podobno też tworzą własne komórki:

Firma Dinsheim-sur-Bruche (Bas-Rhin) wyposaży się w nową linię produkcyjną, wykorzystującą technologie heterozłączowe, czyli proces produkcyjny pozwalający na zwiększenie uzysku energetycznego ogniw dzięki lepszej czystości krzemu kryształy.

Czytałem wiele lat temu, że europejscy „producenci” nie wytwarzali ogniw, które w całości są azjatyckie… robili tylko montaż…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez Macro » 09/09/22, 11:46

Christophe napisał:
Pokaż kilka zdjęć, co masz na okładkę? Czy masz maski? Ponieważ musisz uwzględnić system montażowy w budżecie (akcesoria, szyny kablowe itp., W zależności od złożoności i odległości może to być od 20 do 30% całości, w tym falownik...)



Obecnie pokryty blachą falistą ocynkowaną... W październiku remont (blacha stalowa w kolorze łupkowym)

Umieściłbym zrzuty ekranu ze zdjęć satelitarnych... Ale obawiam się niektórych ludzi, którzy nazywają mnie pokręconym i prawdopodobnie są bardziej pokręconym niż ja, którzy czerpią złośliwą przyjemność z ujawniania prywatnego życia innych ludzi...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez Christophe » 09/09/22, 11:56

Ech? Co to za fotorelacja satelitarna?*

Jeśli musisz przerobić dach, zrób to bezpośrednio za pomocą paneli fotowoltaicznych! Miła weranda lub pergola solarna...

Dostępne są półprzezroczyste panele, które rozświetlą Twój garaż światłem dziennym.

Minuty sprawią, że hydroizolacja… będzie piękniejsza i prawdopodobnie tańsza niż 2 place budowy razem!

* ok edytowałeś... Ben właśnie umieścił zdjęcia instalacji! OSEF z twojego adresu!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 180