Fotowoltaiczne stanowisko testowe do odbicia lustrzanego lub koncentracji słonecznej w celu optymalizacji produkcji energii elektrycznej

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79329
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Fotowoltaiczne stanowisko testowe do odbicia lustrzanego lub koncentracji słonecznej w celu optymalizacji produkcji energii elektrycznej




przez Christophe » 23/11/21, 13:11

Właśnie zmontowałem ten „mały” ciąg fotowoltaiczny elastycznych paneli fotowoltaicznych o jednostce 7 * 100 Wp ...

string_pv_souple.jpg


Chciałabym go wykorzystać do wykonania testów koncentracji/odbicia światła słonecznego, aby zobaczyć, w jakim stopniu możemy zwiększyć produkcję, zwłaszcza zimą…

Panele są elastyczne, ewentualnie mogę je wygiąć (trochę).

Kto ma pomysł jak zrobić zwierciadło "optymalizator" stałego promieniowania (nie chcę w nim elektroniki... w mgnieniu oka cotygodniowa regulacja... ale nie więcej...) z taką samą powierzchnią odbijającą jak możliwe i najmniej kosztowne (mam pomysły, ale czekam na Twój start...)

Zrobiłem kilka testów z lustrem mojego piekarnika ulog Solar-termiczny / solar-kuchenka-ulog-build-a-performance-t10753.html ale na 1 do 2 panelach nie ma nic naprawdę mierzalnego...

Mieszkanie ? Paraboliczny? Hiperboliczny? A jakie wymiary w stosunku do paneli?

Przypominam specyfikacje, które są proste:

a) Najpotężniejszy/największy
b) Najtańsze (a więc zrównoważone minimum)

Do twoich kopii! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637

Re: Stanowisko do testów fotowoltaicznych do odbicia lustrzanego lub koncentracji słonecznej w celu optymalizacji produkcji energii elektrycznej




przez Macro » 23/11/21, 13:21

Widziałem na obozie „koczowników” (ale nomadów smażonych) system składanych paneli, zamontowany na przyczepie, która podążała za słońcem w ciągu dnia…

Ale z lustrami ... Aby skoncentrować to w jednym punkcie ... Będziesz potrzebować paraboli na ziemi i wspiąć się po panelach na szczycie masztu ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9805
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Stanowisko do testów fotowoltaicznych do odbicia lustrzanego lub koncentracji słonecznej w celu optymalizacji produkcji energii elektrycznej




przez sicetaitsimple » 23/11/21, 13:46

Christophe napisał:
Kto ma pomysł jak zrobić zwierciadło "optymalizator" stałego promieniowania (nie chcę w nim elektroniki... w mgnieniu oka cotygodniowa regulacja... ale nie więcej...) z taką samą powierzchnią odbijającą jak możliwe i najmniej kosztowne (mam pomysły, ale czekam na Twój start...)



Uh, oddaję kotu język za „lusterko optymalizujące”… Z drugiej strony warstwa bardzo białego wapienia żwiru przed twoimi panelami, na pewno może iść w dobrym kierunku (mówiłeś bez elektroniki, Nie obchodzi mnie to. Trzymaj się specyfikacji!).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79329
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Stanowisko do testów fotowoltaicznych do odbicia lustrzanego lub koncentracji słonecznej w celu optymalizacji produkcji energii elektrycznej




przez Christophe » 23/11/21, 16:03

Makro napisał:Widziałem na obozie „koczowników” (ale nomadów smażonych) system składanych paneli, zamontowany na przyczepie, która podążała za słońcem w ciągu dnia…

Ale z lustrami ... Aby skoncentrować to w jednym punkcie ... Będziesz potrzebować paraboli na ziemi i wspiąć się po panelach na szczycie masztu ...


Parabola (okrągła) ma tylko jeden punkt ogniskowy, nie jest to w tym przypadku potrzebne, konieczne jest rzutowanie 2 lub 3 słońc* (zimą) na całą powierzchnię paneli… aby mieć odpowiednik letnie słońce...

Przypomina mi się temat domów Flytox „podwójne południe” (stare, ale mam dobrą pamięć…): ogrzewanie izolacja / dom-double-wschód t7157.html

* współcz. udoskonalić...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79329
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Stanowisko do testów fotowoltaicznych do odbicia lustrzanego lub koncentracji słonecznej w celu optymalizacji produkcji energii elektrycznej




przez Christophe » 23/11/21, 16:08

sicetaitsimple napisał:Z drugiej strony warstwa bardzo białego żwiru wapiennego przed panelami, która z pewnością może iść w dobrym kierunku (powiedziałeś, że bez elektroniki trzymam się specyfikacji!).


Nie głupie, na pewno na tyle, żeby zyskać 10% (?), ale nieistotne dla tego testu... (sznurek jest mobilny, a żwir ciężki...) z drugiej strony blacha nierdzewna lub aluminiowa są możliwe ale to kosztuje ramię (i nerka) ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79329
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Stanowisko do testów fotowoltaicznych do odbicia lustrzanego lub koncentracji słonecznej w celu optymalizacji produkcji energii elektrycznej




przez Christophe » 23/11/21, 16:11

GuyGadeboisLeRetour napisał:https://www.ecohabitation.com/guides/3232/un-miroir-peut-il-augmenter-la-performance-des-panneaux-solaires-pv/


Interesujące, ale fałszywe:

Model został przetestowany w rzeczywistych warunkach w Kingston w stanie Ontario, co dało imponujące wyniki: wydajność wzrosła o 45% w przypadku paneli słabo nachylonych, o 18% w przypadku paneli idealnie nachylonych. Według Pearce'a wydajność powinna wzrosnąć do 30% przy lepszych reflektorach.

Bo przypuszczam, że mówimy o poprawie znormalizowanego promieniowania 1000W/m2...

Dobrze zaprojektowane lustro może zatem wzrosnąć o wiele więcej niż 30% w połowie sezonu i zimą ... gdzie promieniowanie słoneczne jest bardzo słabe i właśnie tam potrzebny jest prąd ... na przykład, aby włączyć pompę ciepła zamontowaną na basenie stary zbiornik CWU : Mrgreen:

Cóż, jest więcej do przeczytania w badaniu: https://www.academia.edu/16836963/Photo ... ides/3232/

Koniecznie trzeba się zarejestrować, żeby się wkurzyli... "lustro" to by było najmniej !!!
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Stanowisko do testów fotowoltaicznych do odbicia lustrzanego lub koncentracji słonecznej w celu optymalizacji produkcji energii elektrycznej




przez phil59 » 23/11/21, 21:53

Masz też panele dwustronne, o 2% droższe, ale „odkładając biel” na ziemię, zwiększamy produkcję.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423

Re: Stanowisko do testów fotowoltaicznych do odbicia lustrzanego lub koncentracji słonecznej w celu optymalizacji produkcji energii elektrycznej




przez jean.caissepas » 24/11/21, 00:23

phil59 napisał:Masz też panele dwustronne, o 2% droższe, ale „odkładając biel” na ziemię, zwiększamy produkcję.


Jest to szczególnie ważne w pergoli solarnej, jeśli masz taras z białym lub bardzo jasnym podłożem.
W takim przypadku możemy spodziewać się nawet +30% produkcji.

W przeciwnym razie musisz użyć kryształowej kuli : Mrgreen: :
Obraz

Link: https://www.out-the-box.fr/innovation-b ... rpuissant/
0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,
ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13702
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1518
Kontakt :

Re: Stanowisko do testów fotowoltaicznych do odbicia lustrzanego lub koncentracji słonecznej w celu optymalizacji produkcji energii elektrycznej




przez izentrop » 24/11/21, 00:55

Christophe napisał:Cóż, jest więcej do przeczytania w badaniu: https://www.academia.edu/16836963/Photo ... idy / 3232 /
Koniecznie trzeba się zarejestrować, żeby się wkurzyli... "lustro" to by było najmniej !!!
Można go znaleźć gdzie indziej https://www.researchgate.net/publicatio ... d_Modeling

Rozumiem, że nie zadziałało: odbłyśnik większy niż panel w kształcie miseczki... Nie mówię Wam w tej chwili o codziennym czyszczeniu liści, dodatkowym trzymaniu na ziemi.
Widzimy, że zimą konieczne byłoby skierowanie „V” w sposób niepraktyczny, może z wyjątkiem równika, ale z przegrzaniem, które zniweluje wzmocnienie. 8) :zmarszczyć brwi:

odbłyśnik.gif
reflecteur.gif (95.95 KiB) Obejrzano 8458 razy
1 x

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 183