Diagnostyka paneli słonecznych

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 22/07/14, 10:52

Diagnostyka paneli słonecznych




przez Bricolo07 » 09/10/21, 09:44

Witam,
Właśnie odzyskałem 2 panele słoneczne z 2010 roku, które były używane przez pierwsze 5 lat, a następnie zdemontowane i przechowywane w szopie, ponieważ dom został sprzedany.
Testowałem je w zeszłym tygodniu przy mocno zachmurzonym niebie, więc wyników nie brałem pod uwagę, ale przy bezchmurnym niebie uzyskuję prawie to samo:
- woltomierz na panelu z obwodem otwartym: 34v -> super
- Panel podłączony do regulatora podłączony do akumulatora do ładowania: 13v i 0.4A, informacja sprawdzana na wyświetlaczu regulatora i multimetrem
- Panel bezpośrednio podłączony do wiertarki akumulatorowej 18 V, do miernika uniwersalnego: 0.6 V, 0.5 A

Zapomniałem powiedzieć, że są to dobre markowe panele 214W, mógłbym dołączyć zdjęcie płytki. Ale zanim o tym pomyślisz.
Oczywiście po 10 latach nie oczekuję pełnej mocy, może między 60 a 80%, ale jest problem, prawda?
Celem jest napełnienie zbiornika ogrodowego wodą i zarządzanie automatycznym podlewaniem
Merci de votre aide
0 x

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 85