Hybrydowe magazynowanie energii elektrycznej z PV

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Yveco
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/01/20, 23:01
x 1

Hybrydowe magazynowanie energii elektrycznej z PV




przez Yveco » 15/03/21, 00:35

Bonjour à tous,

Zastanawiam się, jaka byłaby wydajność następującej instalacji przy własnym zużyciu domowym: panele fotowoltaiczne wytwarzają prąd, który należy natychmiast zużyć. Jedną z możliwości magazynowania jest produkcja ciepłej wody użytkowej.

Inną możliwością byłoby przechowywanie grawitacyjne poprzez podniesienie masy, takiej jak bloki betonowe w systemie wież używanym przez startup. Ale gdyby zamiast betonu użyto starych, dobrych, ciężkich akumulatorów ołowiowych, byłyby one podnoszone lub ładowane w ciągu dnia i wytwarzane grawitacyjnie podczas opadania, na żądanie lub rozładowywane w nocy lub w przypadku złej pogody. Wiedząc, że wysokość byłaby ograniczona do zaledwie kilku metrów.

Do twoich kalkulatorów!
Yveco
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13699
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Hybrydowe magazynowanie energii elektrycznej z PV




przez izentrop » 15/03/21, 01:23

Yveco napisał:Panele fotowoltaiczne wytwarzają prąd, który należy natychmiast zużyć. Jedną z możliwości magazynowania jest produkcja ciepłej wody użytkowej.
Panele termiczne są w tym bardziej skuteczne.
Yveco napisał:Do twoich kalkulatorów!
To do Ciebie należy podanie nam liczb. Zobaczysz, że potencjalna energia grawitacji narzuca ogromne masy, które trudno uczynić opłacalnymi.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Hybrydowe magazynowanie energii elektrycznej z PV




przez phil59 » 04/07/21, 15:29

Do produkcji sanitarnej widziałem, że niektórzy brali cumulus elektryczny, zwijali opór drutem, panelem, niczym innym i rolowali moją kurę.

Jeśli chodzi o prawdziwe przechowywanie, jest to bardziej skomplikowane.

Dzięki turbinom wiatrowym „EDF” mógłby wytwarzać wodór… i ponownie wstrzykiwać do miejskiego gazu, najpierw słabo, a potem znacznie więcej.

THE pb, urządzenia powinny zmienić swoje palniki, ich dysze ....

Dla domu, żeby mieć EV i mieć coś wspólnego z V2H....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
OlivierD
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 11/04/06, 14:52
Lokalizacja: 78 Północna
x 11

Re: Hybrydowe magazynowanie energii elektrycznej z PV




przez OlivierD » 01/12/21, 03:58

Halo
aby wykorzystać nadwyżkę bez wstrzykiwania, są routery .... patrz na forum fotowoltaiczne, na przykład tignous ...

gdyby nie masy to w rzeczywistości E = mgh, a zatem obniżenie 100 kg z 10 metrów wysokości daje nam… 3 Wh… co sprowadza się do powiedzenia, że kiedy wchodzisz na piętro (80 kg na 3 metry), wydajesz nieco mniej niż pół Wh ...
Zrobię to i tak do testów w szybie windy, w zależności od przestrzeni, która zostanie po zamontowaniu... Na razie moja produkcja jest za mała, a router dużo nie pracuje, ale wstrzyknąłem jeszcze 10 kW od 5 czerwca ...
zestaw 700W dobrze kasuje szumy tła, rok 2022 będzie poświęcony izolacji, a ja wtedy wznowię PV...

W rzeczywistości celem byłoby obniżenie wagi na powiedzmy 5 minut i zasilenie nią mikroinwertera.


Oliwkowy
0 x
700W PV w autoconso z routerem tignous ...
Permakultury nie da się improwizować w 15 dni, posłuchajmy Arthura Kellera i nie zapomnij zagłosować na program, który najlepiej broni naszych interesów!
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Hybrydowe magazynowanie energii elektrycznej z PV




przez ABC2019 » 01/12/21, 06:50

olivierd napisał:Halo
aby wykorzystać nadwyżkę bez wstrzykiwania, są routery .... patrz na forum fotowoltaiczne, na przykład tignous ...

gdyby nie masy to w rzeczywistości E = mgh, a zatem obniżenie 100 kg z 10 metrów wysokości daje nam… 3 Wh… co sprowadza się do powiedzenia, że kiedy wchodzisz na piętro (80 kg na 3 metry), wydajesz nieco mniej niż pół Wh ...
Zrobię to i tak do testów w szybie windy, w zależności od przestrzeni, która zostanie po zamontowaniu... Na razie moja produkcja jest za mała, a router dużo nie pracuje, ale wstrzyknąłem jeszcze 10 kW od 5 czerwca ...
zestaw 700W dobrze kasuje szumy tła, rok 2022 będzie poświęcony izolacji, a ja wtedy wznowię PV...

W rzeczywistości celem byłoby obniżenie wagi na powiedzmy 5 minut i zasilenie nią mikroinwertera.


Oliwkowy

z grubsza autonomia będzie porównywalna z czasem ładowania, to znaczy na pewno niewiele.
Jedynym systemem grawitacyjnym, który działa mniej więcej dobrze, są oczyszczalnie ścieków (górskie zbiorniki wodne), w których mamy ogromne objętości.
1 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
OlivierD
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 11/04/06, 14:52
Lokalizacja: 78 Północna
x 11

Re: Hybrydowe magazynowanie energii elektrycznej z PV




przez OlivierD » 01/12/21, 23:19

dobry wieczór
Właściwie myślę (i mam nadzieję), że możemy trochę zmagazynować w masie, która idzie w górę i w dół, możemy to robić kilka razy dziennie, wystarczy zwiększyć w przypadku nadprodukcji i zejść, gdy skonsumujemy więcej np. w 2 min jak tylko zużycie będzie większe... wystarczy mieć MO który jest uruchamiany szybko.... Zrobię praktyczne testy w szybie windy (kiedy będzie zainstalowany, bo Nie wiem jaką przestrzeń będę miał, H=10 metrów....
3Wh, to 100W przez około półtorej minuty, prawda? to zawsze tak

Oliwkowy
0 x
700W PV w autoconso z routerem tignous ...
Permakultury nie da się improwizować w 15 dni, posłuchajmy Arthura Kellera i nie zapomnij zagłosować na program, który najlepiej broni naszych interesów!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 276