PV: belgijski podatek prosumencki to oszustwo finansowe i polityczne?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

PV: belgijski podatek prosumencki to oszustwo finansowe i polityczne?




przez Christophe » 06/02/21, 19:33

Temat dzieli od słoneczna fotowoltaiczna / all-to-co-to-bierze-know-o-the-fotowoltaicznej-en-France-t7302-520.html

sicetaitsimple napisał:Ceny (w € / kW rocznie) są tam

Obraz


Ta tabela to tylko zestaw PODATKU, ABY MIEĆ PRAWO do posiadania instalacji PV... Musimy dodać wszelkie przekroczenia (nigdy nie masz 0 kwh ani wtrysku, zużycia <produkcja, ani startu, konsumpcji> produkcji ....) ...Napisałem powyżej .xls, wydaje mi się, że w przeciwnym razie tym razem wróci w pełnym rozmiarze!

KALKULATOR SYMULACJI PODATKU PROSUMENCKIEGO

https://www.econologie.com/calcul-taxe- ... -de-tarif/

Jeśli masz ujemny wynik, nadal płacisz stałą stawkę, nawet jeśli wstrzykujesz 2000 kWh ... „za darmo” ...

2 przykłady, dzięki którym lepiej zrozumiesz oszustwo podatkowe PROSUMENTÓW, które zostało stworzone przez zorganizowany gang oszustów:

a) Produkuję więcej niż konsumuję

Mam 2.9 kWp, produkuję 2630 kWh, zużyłem 1830 kWh ...Wtryskuję 800 kWh „za darmo” i płacę ... 275 € ... za łaskawe wtryskiwanie tych 800 kWh ...Te 800 kWh oczywiście zostanie odsprzedane moim sąsiadom ... za około 264 euro (tutaj kWh, all inclusive, kosztuje 0.33 euro) ... W związku z tym istnieje PODWÓJNE fakturowanie od dostawcy energii i kradzież i ukrycie kWh przez GRD ponieważ nie zapłacili producentowi energii kWh (mnie)!

Vol_taxeprosumer.png
Vol_taxeprosumer.png (91.2 KiB) Obejrzane 9550 razy


b) Konsumuję więcej niż produkuję

Mam 2.9 kWp, produkuję 2630 kWh, zużyłem 3630 kWh, ponieważ miałem awarię kotła i już nie ogrzewam prądem przez 5 tygodni ... biorę 1 kWh i płacę ...Podatek w wysokości 433 € za te 1000 kWh ... więc płacę 0.43 € / kWh ... co jest DROŻSZE za każdą faktycznie zużytą kWh niż ktoś, kto NIE dokonał inwestycji w PV ... czy to tylko dla tego, kto zainwestował kilka tysięcy euro na produkcję niskoemisyjnej zielonej energii ???

Vol_taxeprosumer_levement.png
Vol_taxeprosumer_prelevement.png (91.66 KiB) Oglądane 9550 razy


Najgorsze jest to, że jeśli te Po dwóch latach nowy licznik nie bierze pod uwagę 2 kWh wtłoczonych bezpłatnie, ponieważ nowy wskaźnik zużycia to ten odjęty od wtrysku

ROZUMIESZ, DLACZEGO MÓWĘ O SCAMSIE TERAZ?

Odpowiedz, grając mądrze, mówiąc, że we Francji jest tak samo i dajesz klapsa!

c) Przypomnij mi, gdzie powiedziałem, że moja instalacja kosztowała mnie 8000 € ??? :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Kosztowało mnie to trochę mniej 4000 € za 2.9 kWp lub nieco mniej niż 1.4 € / Wp (nie jest zintegrowany) ... musiałem zarabiać w mniej niż 5 lat i NIE OTRZYMAŁEM ŻADNEJ POMOCY ani przy instalacji, ani przy użytkowaniu !!!

Jak widać powyżej, będę podlegał opodatkowaniu w wysokości 275 € rocznie ZA zużyte 0 kWh ...

Ten podatek od profucker stanowi ponad 60% mojego rachunku PRZED ROI, więc matematycznie potroi mój zwrot z inwestycji, który wyniesie od 13 do 15 lat ... a jeśli UPS ulegnie awarii wcześniej lub wystąpi inny problem, nie będzie NIGDY nie opłaca się!

Z tym podatkiem (obietnice polityczne i medialne mówiły o zwolnieniu w warunkach mojej instalacji !!), zatrzymałbym 4000 € na zakup samochodu ... Tutaj jesteśmy, gdy jesteśmy prowadzeni przez oszustów, którzy tego nie robią. nie obchodzi mnie klimat i przyszłe pokolenia ... To przestępcy!

Proszę, zachowaj swoją lekcję moralności i kalkulacji dla kogoś innego, ponieważ w tym przypadku jesteś palantem, który nawet nie zrozumiał podstawy opodatkowania ...
załączniki
Simulator-prosumer.xlsx
(5.24 mln) Pobrane razy 987
2 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez Christophe » 06/02/21, 19:39

Ach i nie używaj gównianego argumentu, że ten podatek ma zrekompensować różnice w produkcji / konsumpcji ...

Dlaczego to gówniany argument?

Ponieważ nie posiadacze paneli fotowoltaicznych nie są opodatkowani od zmienności zużycia !! W imię jakiej sztuczki prosumenci, którzy zainwestowali tysiące euro? !
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez Christophe » 06/02/21, 19:50

sicetaitsimple napisał:jednakże mieszanie wszystkich liczb nieuczciwie szkodzi twojej argumentacji ...
Ponieważ jeśli mówisz o swojej instalacji 3 kWp, uważam, które wróciło do Ciebie po około 8000 €, to nie 1500 €, które będziesz musiał zapłacić, ale mniej niż 300 € / rok.
Nawet największe instalacje kwalifikujące się do „licznika działającego wstecz”, 10 kWp, zapłaci mniej niż 1000 € rocznie.


3 zdania, 3 bzdury i trochę zniesławienia ...

JESTEŚ TOCARD

Chodź, pośmiejmy się trochę: 10 kWp (lub 9100 kWh wyprodukowanych i wstrzykniętych) na 3000 kWh zużytych dodatkowo (łącznie 12100 kWh zużytych), co daje to:

3000kwh.png
3000kwh.png (57 KiB) Oglądane 9610 razy


Albo kWh pobrana po rzeczywistej cenie 1382/3000 = 0.46 € / kWh BEZ ROZMOWY O amortyzacji INSTALACJI (co może podwoić tę cenę !!) Lub cena za kWh bliska 8 razy więcej niż we FRANCJI BEZ PV !!

TAK TOCARD

To WALBANIE !! : Chichot: : Chichot: : Chichot:
1 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez thibr » 06/02/21, 21:06

fajnie ... oddychamy :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16175
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez Remundo » 07/02/21, 08:22

nie, ale powinieneś to wiedzieć Mr Complicated ma sztukę wkurzania ludzi pod pozorem protekcjonalnej uprzejmości z sosem „Wiem wszystko”.

A Christophe jest czasami trochę na krawędzi, więc proszę bardzo ...

Odpoczywamy eh ... Roll:
1 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Odp: Wszystko, co musisz wiedzieć o fotowoltaiki we Francji




przez Christophe » 08/02/21, 11:11

Remundo napisał:A Christophe jest czasami trochę na krawędzi, więc proszę bardzo ...


0a06b41543b73bb767d76456609e84c2.jpg
0a06b41543b73bb767d76456609e84c2.jpg (41.94 KiB) Oglądano 9492 razy
1 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Photovoltaic: belgijski podatek prosumencki to oszustwo finansowe i polityczne!




przez ENERC » 08/02/21, 13:00

Mając nadzieję, że nie przedstawię mnie jako kretyna, porównuję do przypadku francuskiego:
- We Francji przychodzące i wychodzące przepływy są liczone osobno.
- weźmy typowy przypadek sprzedaży nadwyżkowej z ceną zakupu 10 euro centów
- Wyceniłem Twoją skrzynkę na 10 kW, ale we Francji maksymalny limit to 6 kW

Rocznie produkuję 10 MWh i zużywam 13 MWh. Ale mój wskaźnik konsumpcji własnej wynosi powiedzmy 35%.
Bilans:
- 3500 kWh jest „darmowe” (zużycie własne)
- 7500 kWh jest sprzedawanych w nadmiarze, czyli 750 €
- Kupuję 7500 kWh + 3000 kWh lub 10,5 MWh po 18 ct, czyli 1890 €
kosztuje mnie 1890-750 -> 1190 €
Jest więc mniej więcej tak samo, jak w Belgii.

W Belgii, gdy 7500 kWh nie zostało zużyte, co powoduje, że w południe latem licznik przewraca się do góry nogami, zimą używa się go do pionizacji. To trochę normalne, że płacisz za elektrownie, które dostarczają ci sok zimą, prawda?

Narzekasz, ale taka jest francuska cena. Sposobem na obniżenie tego podatku prosumenckiego jest zwiększenie wskaźnika zużycia własnego (np. Bateriami lub sterowaną CWU)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Photovoltaic: belgijski podatek prosumencki to oszustwo finansowe i polityczne!




przez Christophe » 08/02/21, 13:19

ENERC napisał:Rocznie produkuję 10 MWh i zużywam 13 MWh. Ale mój wskaźnik konsumpcji własnej wynosi powiedzmy 35%.
Bilans:
- 3500 kWh jest „darmowe” (zużycie własne)
- 7500 kWh jest sprzedawanych w nadmiarze, czyli 750 €
- Kupuję 7500 kWh + 3000 kWh lub 10,5 MWh po 18 ct, czyli 1890 €
kosztuje mnie 1890-750 -> 1190 €
Jest więc mniej więcej tak samo, jak w Belgii.


Było dobrze wypróbowane, poza tym ...

Twoje rozumowanie jest całkowicie błędne !!!

We Francji z 2 licznikami, jeden do produkcji, jeden do konsumpcji ... 100% produkcji PV jest sprzedawane EDF i fakturowane przez prosumenta do EDF według stawki (wciąż) sponsorowanej okresowo (raz w roku).

Uważam, że ten kurs jest około 2 razy wyższy od ceny rynkowej !! Kilka lat temu było to 5 razy!


La pojęcie konsumpcji własnej nie jest brane pod uwagę we Francji (nawet jeśli fizycznie istnieje część elektronów, która zużywa się na własne potrzeby!)

Tak więc we Francji, jeśli wyprodukujesz 10 MWh PV, otrzymasz w przybliżeniu równowartość 20 MWh po cenie rynkowej! Zapytaj więc Remundo, czy straci pieniądze dzięki swoim 2 instalacjom fotowoltaicznym !!

Więc jeśli faktycznie zużyjesz 13 MWh, nadal masz premię należną od EDF w wysokości 20-13 = 7 MWh cena rynkowa (18 centów wydaje mi się wysokie, myślałem, że to 15? Więc 7000 * 0.15 = 1050 euro zapłacone przez EDF AU PROSUMER, ponieważ EDF było mu winne 0.3 * 10 = 000 euro i zużyło 3000 * 0.15 = 13 euro !).

Więc nie kosztuje Cię to francuskiego prosumenta i nadal zarabiasz!

W tym przykładzie zużycie w sieci musi być PODWÓJNIE większe niż produkcja PV, aby prosument zaczął płacić EDF! W każdym razie francuski prosument szaleje, jeśli jest w równowadze (zużyte 0 kWh) lub jeśli wstrzykuje więcej niż zużywa !!


Mówię podwójnie, ponieważ przyjąłem przybliżony współczynnik 2, ale możesz powtórzyć wszystkie te obliczenia z rzeczywistym współczynnikiem (uważam, że jest to 0.25 € / kWh PV w nowych kontraktach ... ale nie wiem, czy to jest HT, czy z VAT ... w skrócie trzeba trochę dopracować w każdym razie to nie jest RAKIETA!)

ENERC napisał:W Belgii, gdy 7500 kWh nie zostało zużyte, co powoduje, że w południe latem licznik przewraca się do góry nogami, zimą używa się go do pionizacji. To trochę normalne, że płacisz za elektrownie, które dostarczają ci sok zimą, prawda?


Tak, absolutnie, ale nie sumą haraczy, która to reprezentuje 60% faktury PRZED PV a nie wkład, który reprezentuje na kWh faktycznie zużyto WIĘCEJ niż te bez PV i kto ma wolał zmieniony samochód niż zakładanie PV !!

Nie, ale hipokryzja klimatyczna wystarczy!

Muszę powiedzieć, jak?

Więc tak, ok za kilkadziesiąt euro rocznej składki bez żadnych zmartwień! Ale na pewno nie setki euro nieściśliwego podatku mafijnego, który zwielokrotnia mój zwrot z inwestycji przez 3 i na pewno unieważnia rentowność instalacji!

ENERC napisał:Narzekasz, ale taka jest francuska cena. Sposobem na obniżenie tego podatku prosumenckiego jest zwiększenie wskaźnika zużycia własnego (np. Bateriami lub sterowaną CWU)


Fałsz, przyszedłem, aby zdemontować twoje całkowicie stronnicze rozumowanie!
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Photovoltaic: belgijski podatek prosumencki to oszustwo finansowe i polityczne!




przez ENERC » 08/02/21, 13:38

Opierasz się na starych liczbach:
taryfy.png
taryfys.png (47.71 KiB) Obejrzane 9383 razy


Pojęcie konsumpcji własnej nie jest brane pod uwagę we Francji (nawet jeśli fizycznie część elektronów trafia do konsumpcji własnej!)

Tak tak. Linky liczy w tę i z powrotem w czasie rzeczywistym. Produkujesz, włączasz piekarnik, przekracza on produkcję i i tak płacisz, nawet jeśli 15 minut później znowu masz nadwyżkę.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Photovoltaic: belgijski podatek prosumencki to oszustwo finansowe i polityczne!




przez Christophe » 08/02/21, 13:45

Ok źródło, żeby zacząć?

Więc jest mniej interesujący, ok (jest bardzo świeży), ale co to zmienia ???

Nie dlatego, że jest to mniej interesujące, że jest to wymuszanie haraczy, kradzież i ukrywanie się, jak w Belgii!

Zmienia się tylko to, że NOWE instalacje PV spadną, ponieważ cena zakupionej kWh jest niższa od ceny rynkowej! Więc nie jest to już soczyste miejsce (a tym lepiej, że pęknięć już tam nie będzie!) ...

Więc nawet z tymi liczbami z 2021 roku:

a) Francuski prosument, który ma 0 kWh, nie płaci w Belgii NIC PRZECIWKO 275 € rocznie !!

Jeśli trochę zużyje, płaci cenę za kWh nieprosumenta: nie ma z tym problemu!

Promuje fakt zachowania równowagi!

Ale nie ma mowy o „korzystaniu z sieci” przy wstrzykiwaniu !!

b) Francuski prosument, który wstrzykuje w sieci 800 kWh (aby użyć powyższego przykładu) tymi nowymi taryfami otrzyma 80 € VS 275 € do zapłacenia w Belgii !! Przewaga we Francji: 355 € rocznie!

c) Wreszcie, te nowe taryfy NIE SĄ ZWROTNE (jak sądzę?) w przeciwieństwie do belgijskiego podatku prosumenckiego !! Ostateczne oszustwo stanowe, które są podatkami wstecznymi !!

Więc moje stare dane nadal obowiązują dla ogromnej większości instalacji fotowoltaicznych we Francji ... i to pozostanie normą, ponieważ liczba nie powinna już tak naprawdę rosnąć (i szkoda ... ale to nie jest debata ... )

Więc zapytaj Remundo !! Myślę, że to 0.65 € za kWh odkupiony PV!

Więc nie, to naprawdę nie to samo, co w Belgii !!! : Evil:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44 i goście 214