Konstrukcja mini pieca tunelowego

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Wiledy'ego
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 04/01/20, 10:23
x 1

Konstrukcja mini pieca tunelowego




przez Wiledy'ego » 06/01/20, 07:53

Witam,
Dawno nie myślałem o zainstalowaniu cegielni w Ndżamenie-Czadzie.
Chodzi o to, aby wyprodukować wysokiej jakości wypiekaną cegłę po przystępnej cenie, aby zaspokoić wysokie zapotrzebowanie, jakie stawia czoła rzemieślniczej produkcji.
Początkowo całą swoją energię skoncentrowałem na koncepcji piekarnika Hoffmana, ale pod koniec zdałem sobie sprawę, że piec tunelowy ma taki sam proces gotowania jak piec Hoffmana. Proces gotowania jest również mniej bolesny dla pracowników.
Obecnie mam do czynienia z wymiarami pieca tunelowego. Jak długo zoptymalizować wypalanie cegieł i jak szybko wagony muszą się poruszać.
Planuję użyć palnika na paliwo stałe (koks naftowy dostępny na miejscu)
1 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Projekt mini-tunelu




przez GuyGadebois » 06/01/20, 12:53

W tych krajach musi być wykonana surowa cegła *, a nie tradycyjna cegła.

* https://www.argilus.fr/produit/btc-argitech/
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Projekt mini-tunelu




przez GuyGadebois » 06/01/20, 13:29

Surowa ziemia: 4 techniki odkrywania na nowo:
Rozwiązanie 1: Adobe
Rozwiązanie nr 2: Adobe (cegła z terakoty)
Rozwiązanie nr 3: Skrajnia
Rozwiązanie nr 4: Kolba
https://www.batirama.com/article/169-te ... uvrir.html
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Wiledy'ego
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 04/01/20, 10:23
x 1

Re: Projekt mini-tunelu




przez Wiledy'ego » 07/01/20, 06:58

GuyGadebois napisał:W tych krajach musi być wykonana surowa cegła *, a nie tradycyjna cegła.

* https://www.argilus.fr/produit/btc-argitech/

Surowa cegła używana jest do dziś. Ale obecnym trendem jest budowa bloków z żużla lub wypalanej cegły. Chodzi o to, aby wyprodukować dobrej jakości wypiekaną cegłę. A najlepszym sposobem na to jest zmiana rodzaju obecnie używanego pieca (piec pionowy) na piec tunelowy, który zmniejsza objętość paliwa
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Projekt mini-tunelu




przez GuyGadebois » 07/01/20, 13:10

Ach, jeśli obecny trend w Afryce polega na porzucaniu tradycyjnych materiałów, aby uczynić je energochłonnymi i zanieczyszczającymi środowisko, jest to naprawdę święty postęp!
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Wiledy'ego
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 04/01/20, 10:23
x 1

Re: Projekt mini-tunelu




przez Wiledy'ego » 07/01/20, 21:20

[quote = "GuyGadebois"] Ach, ba, jeśli obecny trend w Afryce polega na rezygnacji z tradycyjnych materiałów do produkcji energochłonnych i zanieczyszczających środowisko, to naprawdę jest to ogromny postęp!
Wszystkie tak zwane rozwinięte kontynenty zniszczyły tradycyjne materiały, aby uczynić je energochłonnymi i zanieczyszczającymi środowisko, a Afryka nie jest wyjątkiem. Najlepszym sposobem jest ich wspieranie, dbając o zaspokojenie popytu przy użyciu mniej zanieczyszczających i energooszczędnych materiałów.
Dziękujemy za zainteresowanie tematem
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Projekt mini-tunelu




przez GuyGadebois » 07/01/20, 21:23

Wiledy napisał:Wszystkie tak zwane rozwinięte kontynenty zniszczyły tradycyjne materiały, aby uczynić je energochłonnymi i zanieczyszczającymi środowisko, a Afryka nie jest wyjątkiem.

I widzimy, dokąd to doprowadziło. Dziękujemy za utrzymanie tempa, który prowadzi nas prosto w ścianę.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 167