Ceramiczny piekarnik i system Pantone?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
FILDET
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 02/01/20, 21:23

Ceramiczny piekarnik i system Pantone?




przez FILDET » 02/01/20, 21:49

Witam,
ceramika to bardzo stara i ekscytująca działalność, ALE ... duży odbiorca energii (gotowanie).
Szukam sposobu, aby uczynić tę działalność znacznie mniej zanieczyszczającą, stosując H2O jako dodatek (lub zamiennik) do gazu lub paliwa.
Ponadto nabyłem spawarkę Multiplaz 75, która wykorzystuje wodę i elektryczność, aby zapewnić doskonałą jakość cięcia / spawania stali i wiele innych materiałów. To pozwala mi myśleć, że musimy być w stanie zaprojektować palnik gazowy lub olej napędowy, z dodatkiem przetworzonej / popękanej / odparowanej wody (nie wiem, którego terminu użyć, ponieważ jaką technologię zastosować).
Czy ktoś ma pomysł lub lepsze doświadczenie dotyczące tego wyzwania?
Aby przeczytać, kto by go zainteresował.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: piec ceramiczny i system pantone




przez GuyGadebois » 02/01/20, 22:41

Oto schemat tego, co mam w samochodzie:
Obraz
Aby zrekompensować fakt, że piekarnik, w przeciwieństwie do samochodu, nie zasysa powietrza w ten sam sposób, wystarczy postawić nad nim zbiornik na wodę, aby uzyskać efekt grawitacyjny (połączony z kurkiem do regulacji przepływu), który pozwoliłby wodzie podgrzać się w miedzianej cewce umieszczonej na wylocie wspomnianego piekarnika, a następnie ponownie wstrzyknąć wszystko na wlocie powietrza, aby uzyskać pożądany efekt (nie wiem jeśli mam jasność).
W tym celu konieczne byłoby przebicie spalin z jednej strony (wtrysk wody), a następnie z drugiej (poziomo) w celu wydechu zmikronizowanej pary, wszystkie połączone rurkami silikonowymi o wysokiej temperaturze.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: piec ceramiczny i system pantone




przez Flytox » 03/01/20, 00:01

Witaj Fildeter.

FILDETER napisał:Witam,
ceramika to bardzo stara i ekscytująca działalność, ALE ... duży odbiorca energii (gotowanie).
Szukam sposobu, aby uczynić tę działalność znacznie mniej zanieczyszczającą, stosując H2O jako dodatek (lub zamiennik) do gazu lub paliwa.
Ponadto nabyłem spawarkę Multiplaz 75, która wykorzystuje wodę i elektryczność, aby zapewnić doskonałą jakość cięcia / spawania stali i wiele innych materiałów. To pozwala mi myśleć, że musimy być w stanie zaprojektować palnik gazowy lub olej napędowy, z dodatkiem przetworzonej / popękanej / odparowanej wody (nie wiem, którego terminu użyć, ponieważ jaką technologię zastosować).
Czy ktoś ma pomysł lub lepsze doświadczenie dotyczące tego wyzwania?
Aby przeczytać, kto by go zainteresował.


Woda nie zastąpi gazu ani paliwa, jej dodanie pozwoli po prostu na pełniejsze spalanie (z pewnością na paliwie) i mniejsze zanieczyszczenie.
Piekarnik będzie używany „w sposób ciągły”, bez ciągłych zmian mocy, jak w pojeździe. Powinno to znacznie uprościć ostrość.
Chai bardziej lub jest ogniwem, ale są ciężkie palniki na olej opałowy lub dodatek wody w paliwie pozwala uzyskać lepszą wydajność, mniej zanieczyszczeń ... i znacznie krótszy płomień. Musisz więc przestudiować konsekwencje / zgodność z piekarnikiem.
AMHA Gaz spala się nieźle, oczekiwane zyski nie będą bardzo spektakularne.

Dla GuyGadebois twój pomysł jest atrakcyjny, może być również konieczne powiązanie wysokości wody w zbiorniku z przepływem pary / flotą. (spróbuj wykonać regulowaną, ale stałą produkcję).
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: piec ceramiczny i system pantone




przez GuyGadebois » 03/01/20, 13:08

Flytox napisał:Dla GuyGadebois twój pomysł jest atrakcyjny, może być również konieczne powiązanie wysokości wody w zbiorniku z przepływem pary / flotą. (spróbuj wykonać regulowaną, ale stałą produkcję).

Pomyślałem o założeniu zaworu lub kranu, a nawet dysz do nawadniania „kroplowego” (niektóre mają różne natężenia przepływu) w celu regulacji.
https://www.pompes-direct.com/arrosage/ ... index.html
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
FILDET
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 02/01/20, 21:23

Re: piec ceramiczny i system pantone




przez FILDET » 03/01/20, 20:15

Dziękuję obojgu za rozważenie i udzielenie odpowiedzi na moje pytanie.
Uspokaja mnie to, że pomysł nie wydaje ci się absurdalny, ale raczej możliwy do zrealizowania.
Więc zamierzam szukać w danym kierunku.
Wylot z piekarnika jest ogólnie kominem, a jego wlot, palnikiem, bez względu na użyte paliwo (z wyjątkiem drewna, w którym to przypadku jest to alandier). Nie mam jeszcze tego piekarnika, ale myślę o jego budowie. To samo dotyczy przyjaciela.
Czytałem w starych książkach, że zaleca się zraszanie wodą w piecach ceramicznych opalanych węglem. Ale w wysokiej temperaturze (> 1000 ° C).
Dużą różnicą w przypadku silnika cieplnego jest dostępność znacznego ciepła w kominie. Ale także, że temperatury w grze są bardzo wysokie, dlatego znaczące ryzyko korozji, nawet stapiania, jeśli użyty zostanie metal ...
W każdym razie dziękuję jeszcze raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: piec ceramiczny i system pantone




przez GuyGadebois » 03/01/20, 21:55

FILDETER napisał: Ale w wysokiej temperaturze (> 1000 ° C).
Dużą różnicą w przypadku silnika cieplnego jest dostępność znacznego ciepła w kominie. Ale także, że temperatury w grze są bardzo wysokie, dlatego znaczące ryzyko korozji, nawet stapiania, jeśli użyty zostanie metal ...
W każdym razie dziękuję jeszcze raz.

Stąd tak ważne jest prawidłowe umieszczenie miedzianej „cewki”. Po tym, jak masz środki, cewka może być platynowa ... Żartuję.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 166