Skonfiguruj komunikację sieciową regulatora MPPT

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9

Skonfiguruj komunikację sieciową regulatora MPPT




przez darwenn » 31/12/19, 14:15

Witam wszystkich Moje pytanie może być nieco skomplikowane, ale mam regulator ładowania MPPT, chińskiej marki AMINPVT (https://www.ampinvt.com/collections/mpp ... -batteries)

Ma port COM RJ45 (RS485) i za pośrednictwem aplikacji na smartfony możemy pobrać wszystkie dane graficzne dotyczące obciążenia, mocy itp ... Więc tutaj robi się ciężko. Do komunikacji z MPPT potrzebny jest konwerter RS485-> WIFI i łączymy się z tym modułem przez WiFi za pomocą telefonu komórkowego i aplikacji. Moduł pełniący rolę pośrednika pomiędzy MPPT a aplikacją na smartfona połączoną przez WIFI.

Ten moduł (model IM-WR4) jest sprzedawany za 49 USD, ale z wysyłką za 91 USD (więc zapomnij o wszystkim). Oto wideo wyjaśniające, jak skonfigurować aplikację za pomocą modułu WIFI: http://www.inverteriot.com/file/envideo.mp4

Mam już konwerter RS485-> WIFI, model: USR-W610, ale w przeciwieństwie do modułu chińskiego, nie jest on wstępnie skonfigurowany do natychmiastowej komunikacji z MPPT. Ma tryb CLOUD, podobnie jak chiński moduł, myślę, że służy do zapamiętywania danych przed przesłaniem. Oto dokument: https://www.usriot.com/download/WIFI/US ... 0.1.01.pdf

Oczywiście wykonałem kilka testów komunikacji i konfiguracji, ale zgubiłem się i słabo rozumiem parametry sieci. Tutaj proszę o twoją pomoc. Nie mam trudności w skonfigurowaniu dostępu WIFI za pomocą SSID i hasła, mogę połączyć się z moim modułem przez telefon lub komputer w RJ45, ale nie mogę się komunikować z MPPT, nie jest rozpoznawany przez aplikację. Myślę więc, że mój moduł konwertera RS485-> Wifi jest koniecznie niepoprawnie skonfigurowany (między LAN / WLAN, CLOUD, DHCP, STA lub AP itp ...)

Kto mógłby mi pomóc?

Z góry dziękuję.
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9

Re: Skonfiguruj komunikację sieciową regulatora MPPT




przez darwenn » 31/12/19, 15:08

Mały błąd z mojej strony, zdaję sobie sprawę, że port MP com jest standardem RS-485 i nawet jeśli złącze to RJ-45, standard nie ma nic do roboty. Muszę już zacząć od określenia, które są dwa przewody RX i TX po stronie MPPT w złączu, a następnie podłącz je do mojego 2-żyłowego bloku zacisków modułu WIFI (ma 2-żyłowy blok zacisków napisany RS-485).

Pytanie: czy muszę przecinać kable RX i TX? (to Half Duplex)
Pytanie: Jak zlokalizować te 2 przewody w złączu RJ po stronie MPPT?

Planuję przeciąć kabel RJ45 z jednej strony, aby używać tylko tych 2 przewodów.
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9

Re: Skonfiguruj komunikację sieciową regulatora MPPT




przez darwenn » 31/12/19, 16:53

FYI, udało mi się podłączyć całość i mój konwerter RS485-> WIFI ma teraz wskaźnik połączenia na zielono. Musisz tylko znaleźć odpowiednie parametry do komunikacji aplikacji z MPPT.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 219