Niezależny basen, panele UV pompy

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Tample
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 03/06/19, 22:44
x 1

Niezależny basen, panele UV pompy




przez Tample » 03/06/19, 23:34

Bonjour à tous

W przypadku puli 20 m3 zainstaluję pompę (55W, 12V) i lampę UV (18W, napięcie znamionowe 220 - 240 V / 50 / 60 Hz).
Szukam prostoty i chcę używać jak najmniejszej ilości sprzętu, więc nie mam baterii. Celem jest, aby pompa miała niski przepływ, gdy jest pochmurno, a maksymalny przepływ (6M3 / H), gdy jest słonecznie.

W przypadku lampy UV wyobrażam sobie, że albo jest wyłączona, albo nie działa w połowie?
W przypadku nie grilla pompa nie powinna przekraczać 1,5 razy 55W?
Jak sparować oba urządzenia, aby działały jednocześnie?
Kiedy napięcie jest zbyt niskie, aby obrócić pompę lub idzie wytworzona energia? Czy istnieje ryzyko przegrzania?

Czy uważasz, że wykonanie takiej instalacji przy zmniejszonej potrzebie jest ekologiczne?

Aby maksymalnie regulować działanie sprzętu w dzień, muszę zmniejszyć nachylenie paneli, stopnie 30
czy to dobra skłonność? Jak zdefiniować nachylenie, które pozwoli mi mieć jak najdłuższy dzień pracy w lecie?

Pompa czy lampa będzie podłączona równolegle?

Dziękuję za wasze światła. Jestem początkującym w elektryczności : Idea:
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Samodzielny basen, panele UV z pompą




przez Christophe » 05/06/19, 22:43

Dobrze dobrze ... żeby trochę wyjaśnić:

a) Nie możesz podłączyć pompy 12V i lampy 220V do tego samego obwodu, potrzebujesz 2 lub takich samych napięć ...

b) Wątpię, czy pompa 55 W robi 6 m3 / h ... użyjesz go do filtrowania również nie?

c) Jaką masz energię słoneczną? lub jaki masz budżet?

d) W dobrze zaprojektowanej instalacji nigdy nie ma za dużo energii (pomożemy ci)
0 x
Tample
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 03/06/19, 22:44
x 1

Re: Samodzielny basen, panele UV z pompą




przez Tample » 05/06/19, 23:23

Halo
Dziękuję za ten zwrot,

a) Ok, nie myślałem o tym, ale teraz wydaje się to oczywiste, więc jeśli znajdę lampę UV 12 v, pompa i UV będą działać w tym samym czasie, nawet jeśli zużywają dwie różne moce?

b) Oase Aquamax eco premium 6000 (nie wiem, czy możemy wymienić marki), tak, aby również filtrować.

c) Na razie nie mam znaków, w pobliżu nie ma drzewa i jestem w Corrèze. Budżet z pompy na lampę niższy niż 500euro ...!?

d) Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Samodzielny basen, panele UV z pompą




przez Christophe » 06/06/19, 23:46

a) tak, jeśli twoja energia słoneczna wystarcza do zasilania 2 (moc skumulowana), jeśli jest niższa, żaden z 2 nie będzie działał poprawnie ... a nawet może je uszkodzić ...

b) Nie wiedziałem, ale to zanurzona pompa stawowa
https://www.oase-livingwater.com/fr_FR/ ... 70566.html

to idzie tylko do 3,7 m. pula jest filtrowana przez filtr piaskowy ... który często przekracza utratę ładunku 10 m ...

c) Za mniej niż 500 euro znajdziesz piękny panel 300W z regulatorem

Dla mnie twój projekt wymaga małej regulacji baterii (50 €), która ochroni wszystkie elementy
0 x
Tample
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 03/06/19, 22:44
x 1

Re: Samodzielny basen, panele UV z pompą




przez Tample » 07/06/19, 11:31

Witam,

Sprawdzę straty ciśnienia, ponieważ rury mają średnicę 40mm, a długość jest bardzo mała, a filtr i filtr bakteryjny tak małe straty.

Jak ustawiłeś panele 300 W dla urządzenia 73W?

Akumulator będzie chronić elementy, unikając zbyt dużej liczby powtórzeń włączania i wyłączania, a regulator będzie je chronić, unikając zbyt niskiej lub wysokiej mocy, jeśli dobrze rozumiem?

Czy masz pojęcie o liczbie lat pracy wymaganej do tego, aby ilość zaoszczędzonej energii wyrównała energię potrzebną do wytworzenia danego układu słonecznego?

Bardzo dziękuję za pomoc, ta rada z pewnością będzie mi służyć w innych projektach.

Quentin
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Samodzielny basen, panele UV z pompą




przez Christophe » 07/06/19, 12:55

Tample napisał:Jak ustawiłeś panele 300 W dla urządzenia 73W?


W porównaniu do Twojego budżetu 500 € na początek! : Chichot:

Panel 300W będzie wytwarzał 300W tylko podczas 1 lub 2h (latem w idealnych warunkach), jeśli chcesz pompować 7 lub 8h dziennie na 73W, musisz przewymiarować energię słoneczną ... jeśli nadal możesz użyć jakiejkolwiek nadwyżki po coś innego!

Tample napisał:Akumulator będzie chronić elementy, unikając zbyt dużej liczby powtórzeń włączania i wyłączania, a regulator będzie je chronić, unikając zbyt niskiej lub wysokiej mocy, jeśli dobrze rozumiem?


Tak i łagodnie wykorzystuj energię słoneczną, a na przykład ustaw czasomierz ... tutaj pkoi zajmuje większy panel niż moc nominalna.

Tample napisał:Czy masz pojęcie o liczbie lat pracy wymaganej do tego, aby ilość zaoszczędzonej energii wyrównała energię potrzebną do wytworzenia danego układu słonecznego?


Zwrot z inwestycji w energię słoneczną wynosi od 2 do 3 lat w idealnych warunkach.

Ale dlaczego to pytanie?

99% obiektów wytworzonych na świecie nie ma ROI energii ... twojego basenu, pompy, lampy UV (ale także twojego samochodu, telewizora, telefonu, komputera ... itd. Itd.) NIGDY nie wymażą swojej szarej energii ... wręcz przeciwnie: nadal konsumują! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4

Re: Samodzielny basen, panele UV z pompą




przez bleusideral » 07/06/19, 18:58

Dobry wieczór!
Polecam, dla mniej niż 500 roro, żelową baterię słoneczną 80-100 Ah, panel (y) solarne 160 200 W monokrystaliczny, regulator (wystarczy PWM)
Kilka godzin pełnego słońca wystarczy, by moim zdaniem uruchomić pompę i naładować akumulator, a godziny, o ile produkcja energii słonecznej nie będzie akumulatorem, który zrekompensuje : Idea:
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!
Tample
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 03/06/19, 22:44
x 1

Re: Samodzielny basen, panele UV z pompą




przez Tample » 07/06/19, 23:00

Z ciekawości ... Skąd też to pytanie?
Oczywiście


Dzięki za informację;)

PS : Idea: : Aby dać pomysły, basen służy również jako źródło wody do ogrodu dzięki ssaniu powierzchniowemu, które dostosowuje się do ważnych różnic poziomów
Zanurzone drewno to dobry sposób na uzyskanie płaskich ścian bez użycia betonu
0 x
Avatar de l'utilisateur
bleusideral
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 299
Rejestracja: 14/02/09, 15:35
Lokalizacja: Nîmes
x 4

Re: Samodzielny basen, panele UV z pompą




przez bleusideral » 08/06/19, 09:05

Witaj, zaopatrzenie w wodę do ogrodu? woda nie jest uzdatniana? tylko UV tej mocy, czy to wystarczy?
0 x
Gest więcej econological econological gest i jest to planeta, która będzie cierpieć więcej!
Tample
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 03/06/19, 22:44
x 1

Re: Samodzielny basen, panele UV z pompą




przez Tample » 08/06/19, 21:32

Filtr UV, różne rośliny i bakterie tak (przynajmniej 20 pierwszy cm), ale jest tylko kostka 20.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 126