Zużycie własne: jaki dobry stosunek jakości do ceny?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
xboxman4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 09/07/08, 20:04
x 2

Zużycie własne: jaki dobry stosunek jakości do ceny?




przez xboxman4 » 29/07/17, 14:07

Bonjour à tous,

Chcę rozpocząć konsumpcję własną w moim domu. Celem jest oczywiście oszczędność energii elektrycznej; mój dom jest już wyposażony w pełną diodę LED, nie mamy ogrzewania elektrycznego, a urządzenia gospodarstwa domowego są stosunkowo nowe. Planuję opuścić panele 2 250W, aby zainstalować je na ziemi (może nawet na urządzeniach mobilnych!)

Czy masz dobry sprzęt, który pozwoli mi zmierzyć stan gotowości Conso?

Czy masz jakieś dobre pomysły na zakup niedrogich paneli?
Jakiej marki UPS?
Mam suszarkę, która jest często obracana: poradził mi, aby zwiększyć liczbę paneli?

Wreszcie, co sądzisz o panelu znalezionym na LBC?

Cordialement
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Zużycie własne: jaki dobry stosunek jakości do ceny?




przez ENERC » 30/07/17, 18:37

Oficjalnie musisz podpisać CAC lub CRAE w Enedis (ex EFRR). Wreszcie nie wiemy, który z nich ma zastosowanie, ale wydaje się, że jest to wizyta CRAE w Consuel (180 €) i wynajem dodatkowego licznika za 40 € rocznie (TURPE). Niefajne.

Jeśli miernik Linky, Enedis zobaczy bieżący zastrzyk i może podjąć kroki prawne przeciwko tobie, ponieważ nie przestrzegasz umowy o czystej konsumpcji. (Liczniki kół obracają się do tyłu i do tyłu, podczas gdy białe liczniki nie cofają się, ale nie zgłaszają)

Witamy we Francji!

Aby pokonać siebie, zacznij od zmiany dostawcy energii elektrycznej. Jest to obecnie nasze jedyne rozwiązanie, aby w trwały sposób zainicjować transformację energetyczną. Głosuj petycje, skontaktuj się z zastępcą itp. .... Wejdź do ruchu oporu.!

Jeśli nadal bierzesz czerwoną pigułkę i wchodzisz do Matrycy, weź dowolne znaki 250W / 270W umieszczone na ziemi, chyba że 1m80 (brak pliku w ratuszu). Weź jeden lub mikroinwertery 2.

Nie mów nikomu, że jesteś całkowicie nielegalny. Nic o tym forums, nic nie jest powiedziane sąsiadom. Boimy się, że furgonetka podbiła Enedis. Przeżyj strach w żołądku.

Taka jest niestety rzeczywistość konsumpcji we Francji.
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: Zużycie własne: jaki dobry stosunek jakości do ceny?




przez lilian07 » 31/07/17, 09:48

Witam,
Niewiele porad na temat najlepszego stosunku jakości do ceny, biorąc małą czerwoną i niebieską pigułkę.
Obserwuj szum tła związany z konsumpcją za pomocą migania narratora (empirycznie odpowiada to około 200W).
Polecam podwoić lub potroić, aby zobaczyć moc do zainstalowania, a następnie sztuczka polega na wzięciu falownika inżektora, bez akumulatora do przechowywania z urządzeniem przekierowującym (200 euro) energii utraconej (nie zużytej) na elektryczny zbiornik ciepłej wody.
W ten sposób żadna energia nie jest wstrzykiwana do sąsiedniej sieci i brak strat dla samozużycie.
Bardzo tani i bardzo wydajny panel (250 W za mniej niż 70 euro nowość w Poitiers) na słynnej stronie sprzedaży w rogu ...
Zwrot z inwestycji będzie szybki, a instalacja bardzo prosta.
0 x
nico_85
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/08/17, 19:51

Re: Zużycie własne: jaki dobry stosunek jakości do ceny?




przez nico_85 » 01/08/17, 20:23

xboxman4 napisał:Wreszcie, co sądzisz o znakach znalezionych na LBC?


cześć, kupiłem panele 6, które były w sprzedaży na lbc w Poitiers, wziąłem model bez ramy, produkcja ramek jest raczej delikatna, radzę raczej modele z ramkami. W przeciwnym razie działają idealnie, już produkowałem o 700KW od marca 2017. Kiedy moja instalacja zostanie zoptymalizowana, wrócę, aby ją kupić.

lilian07 napisał:Polecam podwoić lub potroić, aby zobaczyć moc do zainstalowania, a następnie sztuczka polega na wzięciu falownika inżektora, bez akumulatora do przechowywania z urządzeniem przekierowującym (200 euro) energii utraconej (nie zużytej) na elektryczny zbiornik ciepłej wody.


Obecnie szukam systemu do zarządzania nadwyżką fotowoltaiczną w kierunku podgrzewacza wody, mówisz o urządzeniu do przekierowywania na 200 €, czy mógłbyś mi powiedzieć, co to jest, jestem zainteresowany.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Zużycie własne: jaki dobry stosunek jakości do ceny?




przez chatelot16 » 01/08/17, 23:15

dla mnie nie ma sensu wydawać pieniędzy na system waloryzacji energii elektrycznej rab ... fotowoltaika robi, co może, falownik wstrzykuje wszystko, a jeśli jest rab, jest to dar dla edf ... i nie ma powodu narzekać ... jeśli moc w rab była większa niż kw, może istnieć ryzyko wzrostu napięcia w przypadku skrajności linia lub trochę słaby transformator ... ale do konsumpcji własnej jest to niska moc, kilkaset watów, a zatem drwiąco niska

jeśli wybierzemy moc fotowoltaiczną równą minimalnemu zużyciu domu, nigdy nie będzie rab dla EDF ... ale to po prostu pokryje minimalne zużycie w słoneczne dni ... rozsądnie jest wybrać moc fotowoltaiki jest trochę większy, tak że średnio w słoneczne dni pokrywa już minimalne zużycie ... aw słoneczne dni albo będzie wyższe zużycie niż minimalne, albo da prezent EDF

moc fotowoltaiczna = minimalna moc domu daje maksymalną rentowność, ale zyskuje niewielką, ponieważ niska moc ... zwiększenie mocy fotowoltaicznej pozwala zyskać nieco więcej, ale zmniejsza rentowność, ponieważ im bardziej zwiększa się moc fotowoltaiczna, tym częściej się to zdarza dać rabowi za darmo edf

czy linky jest w stanie wykryć tę negatywną moc? Nie jestem nawet pewien ... ale jeśli linky jest inteligentny, powinien być w stanie odpowiednio nim zarządzać i unikać głupich kosztów obowiązujących przepisów EDF dotyczących wstrzykiwań

nie potrzebujemy inteligentnego licznika ... potrzebujemy mądrych ludzi w edf
0 x
nico_85
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/08/17, 19:51

Re: Zużycie własne: jaki dobry stosunek jakości do ceny?




przez nico_85 » 02/08/17, 10:25

na moją wycieczkę zainstalowałem 1,5kwc, myślę, że mój wskaźnik zużycia własnego nie powinien przekraczać dużo 20% ...
przy zarządzaniu nadwyżką fotowoltaiczną myślę, że mogę osiągnąć przynajmniej 75% zużycia własnego, być może więcej, zwrot z inwestycji może zostać przyspieszony ...

później nie będę umieszczał 500 ani 1000 € w zarządzaniu nadwyżkami, ponieważ nie byłoby to już opłacalne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Zużycie własne: jaki dobry stosunek jakości do ceny?




przez chatelot16 » 02/08/17, 13:02

1.5 kwc to zbyt wiele do konsumpcji własnej! nigdy nieopłacalne, chyba że dostarczysz nie prosty dom, ale fabrykę!

fotowoltaika ma tę zaletę, że można ją wykonać przy dowolnej mocy! najprostszym jest zacząć od zbyt małego, zmierzyć i obliczyć, i zwiększyć tylko, jeśli istnieje nadzieja na rentowność
0 x
nico_85
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 01/08/17, 19:51

Re: Zużycie własne: jaki dobry stosunek jakości do ceny?




przez nico_85 » 02/08/17, 15:06

chatelot16 napisał:1.5 kwc to zbyt wiele do konsumpcji własnej! nigdy nieopłacalne, chyba że dostarczysz nie prosty dom, ale fabrykę!


moja instalacja 1,5Kwc musi wytwarzać około 1500Kw w ciągu roku, mój dom zużywa około 6000Kw rocznie, sam mój podgrzewacz wody zużywa co najmniej 1500Kw rocznie, widzisz, że mam miejsce, po prostu musisz wiedzieć, jak z niego korzystać wytwarzana energia elektryczna, stąd dla mnie przydatność zarządzania nadwyżkami.

Nie zapłaciłem za drogie panele i nie zapłaciłem za ich instalację, ponieważ to ja to zrobiłem, ponadto wziąłem mikroinwertery, które muszą przetrwać lata 20 według producenta. Dla mnie opłacalność jest możliwa w moim przypadku. Musisz wziąć pod uwagę rosnącą cenę energii elektrycznej ...

z drugiej strony nie twierdzę, że wszystkie instalacje samowystarczalne są opłacalne, wszystko zależy od ceny, którą kosztuje.
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
x 56

Re: Zużycie własne: jaki dobry stosunek jakości do ceny?




przez lilian07 » 03/08/17, 22:54

dla mnie nie ma sensu wydawać pieniędzy na system waloryzacji rabu elektrycznego


Wykazałem już szczegółowo opłacalność przekierowania.
Faktem jest, że EDF zabrania wtłaczania do swojej sieci, nawet jeśli dzisiaj technicznie wiemy, że na pierwszy rzut oka nie powoduje to problemów (jednak niebezpieczeństwo pozostaje do wykazania w przypadku interwencji EDF w sieci. w przypadku dzikiego zastrzyku ...).
Krótko mówiąc, jest to zabronione, dlatego stosujemy prostą zasadę przekierowania, która nie zwiększa zwrotu z inwestycji, ale go zmniejsza.
Wynika to z tego, że w samorealizacji prostota montażu i niski koszt PV generują pojemność większą niż termiczna.
Wtedy nie ma już potrzeby radzenia sobie z hałasem w domu, a raczej ze średnim zużyciem ...

Aby zapoznać się z prostym systemem przekierowywania, patrz; http://solarimmersion.co.uk/
0 x
enka
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 26
Rejestracja: 04/10/10, 15:43
Lokalizacja: 95
x 1

Re: Zużycie własne: jaki dobry stosunek jakości do ceny?




przez enka » 08/09/17, 15:23

Witam,

Chciałabym zająć się tym rodzajem „lekkiej” konsumpcji własnej, która wydaje mi się najprostsza i najbardziej opłacalna dla „początkującego” człowieka.
Więc jeśli dobrze podsumuję zasadę:
- Zmierz zużycie w domu w trybie czuwania i wykonaj x3, aby mieć mniej więcej moc do zainstalowania
- Kup panele (rzeczywiście ceny, które wydają się interesujące) w rogu narożnika po stronie Poitiera
- Kup standardowy falownik (czy są jakieś dobre referencje, bezpieczne wartości?)
- Kup system zmiany trasy do mojego zbiornika ciepłej wody. *

Czy jestem dobry

* Na ten temat mam pytanie: mam subskrypcję HP / HC, więc balon działa w nocy. Większość ciepłej wody zużywa się wieczorem. Czy jest więc jakiś sens podgrzewania wody przez panele w ciągu dnia? (ponieważ zimna woda przyjedzie głównie wieczorem, a ciepła w nocy).

Jestem w Ile de France, mój dach jest zorientowany na wschód (powiemy 5 ° południe), a zatem druga część jest zwrócona na zachód (dlatego 5 ° północ) o nachyleniu 35 °. Nie jest to idealne, ale jeśli spojrzymy na tabele orientacji / pochylenia, nadal jest to dopuszczalne.

Dzięki za twoje światła!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 144