Schemat słoneczny do wytwarzania srebra koloidalnego

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Jeannot1
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 07/05/13, 13:57

Schemat słoneczny do wytwarzania srebra koloidalnego




przez Jeannot1 » 07/05/13, 14:52

Witam,
im więcej pytam, tym mniej rozumiem ... również z tego powodu zwracam się do specjalistów!

Chcę zrobić własne srebro koloidalne, aby zaoszczędzić jak najwięcej, będąc autonomicznym ...

Do tego potrzebuję maksymalnego napięcia (w zależności od tego, co może dostarczyć mój akumulator samochodowy, chroniąc go) i niskiego natężenia prądu.
Kabel z mojego akumulatora samochodowego jest podłączony do 2 srebrnych elektrod.

oto mój projekt:

ładowarka słoneczna do mojego samochodu: https://www.econologie.com/shop/panneau- ... p-108.html

regulator ładowania: https://www.econologie.com/shop/regulate ... p-116.html

Bateria: mam to. (70 A / H)

Kable + krokodylki

Przetwornik napięcia do podwojenia napięcia z 12 na 24 V:
http://www.produktinfo.conrad.com/daten ... ert_dc.pdf

... i moje 2 srebrne elektrody ...


moje pytania :
Czy regulator ładowania to to samo, co regulator napięcia?
czy kable podłączone do regulatora ładowania należy odłączyć przed „pociągnięciem” akumulatora?
Czy mój diagram się trzyma?
Czy mogę zaoszczędzić na kontrolerze ładowania? (na przykład tańszy?)

Przyjmuję wszelkie możliwe rady ...

Merci d'avance! : Mrgreen:
0 x
Sanson
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 21
Rejestracja: 14/09/09, 17:32
Lokalizacja: bordeaux

Re: Solarny schemat wytwarzania srebra koloidalnego




przez Sanson » 08/05/13, 00:18

Jeannot1 napisał: moje pytania :
Czy regulator ładowania to to samo, co regulator napięcia?
Tak i nie ...
Jak sama nazwa wskazuje, funkcją regulatora napięcia jest „regulowanie” napięcia, tj. Ograniczenie go do określonej wartości, niezależnie od natężenia, które przez nie przekracza.
W ten sposób regulator 5 woltów (napięcia) dostarczy na wyjściu napięcie 5 woltów i pewne natężenie (prąd), które zmienia się w zależności od ilości energii elektrycznej żądanej na jego wyjściu.
Oczywiście moc regulatora gra, jeśli poprosisz go o większą intensywność, niż może wytrzymać ...


Regulator ładowania jest „rodzajem” regulatora napięcia.
Rzeczywiście, jeśli chcesz naładować (naładować) baterię, musisz ją zasilić pewnym napięciem (zbyt wysokim, może to uszkodzić baterię), ale także regulatorem intensywności: faktycznie twoja bateria żyłaby źle, bardzo źle , ładowanie przy zbyt dużej szybkości (natężeniu / natężeniu prądu).

To powiedziawszy „z grubsza”, ponieważ w rzeczywistości wynaleźliśmy kilka ładowarek o różnych właściwościach.
Uwaga: ładowarka to nigdy więcej niż regulator ładowania + zasilacz (ogólnie transformator).

W tego rodzaju materiałach, w zależności od ich przeznaczenia, możemy doładować baterię stabilnym napięciem stałym, lub np. Prądem „szczyty” i wiele innych rzeczy.
Możliwe jest również posiadanie różnych progów napięcia i różnych dołączonych reżimów intensywności.
Ma to na celu oszczędność, szybkość, konserwację itp.
Jeannot1 napisał:czy kable podłączone do regulatora ładowania należy odłączyć przed „pociągnięciem” akumulatora?
Najlepiej tak, ale nie jest to obowiązkowe: przeznaczone są odpowiednie produkty.
Jeannot1 napisał:Czy mój diagram się trzyma?
Nie widzę wzoru!
Z drugiej strony widzę skojarzenie produktów bez wielkich raportów, w moich oczach…

Przede wszystkim ładowarka słoneczna o absurdalnej mocy: 1,5 W!
Pamiętaj, że to urządzenie można podłączyć bezpośrednio do baterii.
To powiedziawszy, biorąc pod uwagę moc tego przedmiotu, może to być tylko urządzenie do utrzymania dobrego naładowania małej baterii.

Następnie widzę link wskazujący na regulator ładowania 10 amperów poniżej 12 woltów, to znaczy w 120 W, ale nie ma zasilacza, który byłby w stanie zapewnić tę moc / energię.
(Wiem, że określenie „energia” jest w tym przypadku niepoprawne, ale dla wygody naszego przyjaciela ...)

Dlaczego podwajacz napięcia?
Czy nie byłoby prostsze i bardziej „ekologiczne” połączenie 2 akumulatorów szeregowo?
0 x
Avatar de l'utilisateur
4en1
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 23/03/08, 21:36

Re: Solarny schemat wytwarzania srebra koloidalnego




przez 4en1 » 08/05/13, 06:34

Jeannot1 napisał:Witam,

moje pytania :
Czy regulator ładowania to to samo, co regulator napięcia?
czy kable podłączone do regulatora ładowania należy odłączyć przed „pociągnięciem” akumulatora?
Czy mój diagram się trzyma?
Czy mogę zaoszczędzić na kontrolerze ładowania? (na przykład tańszy?)

Przyjmuję wszelkie możliwe rady ...

Merci d'avance! : Mrgreen:


Regulator ładowania reguluje ładowanie zgodnie z postępem ładowania, podczas ładowania akumulatora występują różne fazy.

Regulator napięcia reguluje napięcie: 12 V +/- 0.1 V, a nigdy 15 lub 9 V.

Ideałem byłoby (moim zdaniem) ładowanie i jednoczesne ciągnięcie akumulatora, aby zbytnio się nie rozładowywał.

Tak, zawsze można zaoszczędzić, ale po zakupie 3 .... Nie sądzę, że oszczędności są prawdziwe.
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 08/05/13, 08:05

srebro koloidalne? jeśli pamiętam to cudowny medoc?
albo nie mam racji ? dawka, którą będziesz kontrolować, jak?
czy to jest udowodnione?
jest z perspektywy czasu? oprócz konkretnej działalności, medycyny równoległej
możesz zatruć, prawda?



w latach 30. istniały medoc tego stylu: supot radia, creme ramey

http://owni.fr/2011/01/23/quand-les-pro ... -en-vogue/

tutaj jest ...... każde jego odbicie.

to tak, jakby schudnąć, ludzie kupują bardziej konkretne jedzenie, zamiast zmniejszać porcję ...........
Zadaję tylko pytania, każdy odpowiada na swoją sprawę
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Jeannot1
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 07/05/13, 13:57




przez Jeannot1 » 08/05/13, 10:11

Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi !

Odnośnie srebra koloidalnego, tutaj jest link do pomysłu, zrobisz własną opinię ....
Dowiedziałem się, że to jest to, co było używane przed wynalezieniem antybiotyków ... Żadnych skutków ubocznych, gdy jest dobrze stosowane i wykonane dobrze.
Co tak naprawdę jest w zasięgu każdego ...

http://www.argent-colloidal.ws/armesecrete.pdf

Ze swojej strony te kilka korzyści, które udało mi się przetestować, mówię sobie, że warto, ....

Poza tym, na wszelki wypadek ... Jak kryzys systemowy, wróć do średniowiecza z powodu burzy słonecznej ...
Możliwość samodzielnego tworzenia ich może mieć znaczenie dla mnie i dla osób wokół mnie ...
(Chociaż ... nie sądzę, że mój system produkcyjny z pewnością zadziała po burzy słonecznej ...)

Odnośnie mojego projektu produkcyjnego:

Potrzebuję minimalnego napięcia 30 V dla minimalnego natężenia prądu.
Będzie on używany do zasilania 2 srebrnych elektrod, które kąpią się w wodzie destylowanej.
Chciałbym zacząć od akumulatora samochodowego ...

Jaki jest najtańszy system, jaki mogę skonfigurować?
Czy mogę założyć generator napięcia Conrad, aby podwoić napięcie? (Napięcie, nawet wysokie, pozwala na bardziej wydajną wodę koloidalną: rozmiar cząstek musi być rzędu nanometra).

Aby odpowiedzieć na powyższe pytanie dotyczące dawkowania, pomyślałem o detektorze ppm.

Jeszcze raz dziękujemy za pomoc i opinię!

@ Denis, byłem zaskoczony prezerwatywami radowymi ...
Zapewniamy, że srebro koloidalne nie ma znanych skutków ubocznych po tysiącach zastosowań.
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554




przez moinsdewatt » 08/05/13, 11:47

Są ludzie nieprzytomni, którzy robią wszystko.
0 x
Avatar de l'utilisateur
4en1
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 23/03/08, 21:36




przez 4en1 » 08/05/13, 12:19

W homeo metale bardzo dobrze sprawdzają się w małych dawkach.

Możesz wtedy potrzebować konwertera DC / DC;)
0 x
Produkcja energii słonecznej: 12000 kWh / 4 lata
Zbiornik na wodę do oszczędzania wody w sieci: od 10 do 12 m³ / rok
Zużycie energii elektrycznej z sieci innej niż EDF: od 4000 do 4500 kWh (w tym ogrzewanie całkowicie elektryczne)
Produkcja energii słonecznej na potrzeby samochodów: 250 do 350 kWh / rok
Izolacja 350 do 450 mm
Oświetlenie LED: 60 W / 100m²
Jeannot1
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 07/05/13, 13:57




przez Jeannot1 » 09/05/13, 09:32

moinsdewatt napisał:Są ludzie nieprzytomni, którzy robią wszystko.


Mówisz o radioaktywnych prezerwatywach czy o moim projekcie?
0 x
Jeannot1
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 07/05/13, 13:57




przez Jeannot1 » 09/05/13, 09:38

4en1 napisał:W homeo metale bardzo dobrze sprawdzają się w małych dawkach.

Możesz wtedy potrzebować konwertera DC / DC;)


Tutaj nie chodzi o podejście homeopatyczne, z tego powodu umieściłem link wyjaśniający zasadę działania srebra koloidalnego.
Potem bardzo dobrze rozumiem, że raczej ufamy lekarzom i preparatom chemicznym ... Nawet jeśli to oznacza trwałe skutki uboczne ... (Servier nie narzekałby! :-))

Czy w przypadku przetwornicy DC / DC mogę zwiększyć napięcie, zachowując prąd stały wystarczający do rozpoczęcia elektrolizy?
Jaki rodzaj konwertera może być odpowiedni?
http://www.conradpro.fr/ce/fr/product/191060/Convertisseur-de-tension-DC-1224VDC
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554




przez moinsdewatt » 09/05/13, 14:02

za bardzo się śmieję ten wątek .....
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 165