Kocioł kp11 nie działa dobrze...pomoc?

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
michmich
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 07/04/22, 06:58

Kocioł kp11 nie działa dobrze...pomoc?




przez michmich » 07/04/22, 07:16

Witam wszystkich.
Kolega zainstalował kocioł kp11 8 lat temu.
Firma, która go zainstalowała, zbankrutowała.
Instalacja nigdy nie działała poprawnie.
Żadna firma nie chce naprawiać!
Kocioł ten ma produkować ciepłą wodę użytkową oraz ogrzewanie za pomocą grzejników.
Mój ojciec, który był inżynierem ogrzewania, pojechał obejrzeć instalację, przed śmiercią od razu zauważył, że instalacja została podłączona do góry nogami!
Co to znaczy?
Nie mam pojęcia o ogrzewaniu (w każdym razie bardzo mało), ale będę mógł to zmodyfikować, jeśli ktoś mi wytłumaczy, co mam robić.

A jeszcze lepiej, czy miłosierna dusza mogłaby wysłać mi e-mailem typowy schemat instalacji kocioł-grzejnik-zasobnik ciepłej wody?

Z góry dziękuję
0 x
Doudou22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 79
Rejestracja: 02/08/21, 15:20
x 2

Re: Kocioł kp11 nie działa dobrze...pomocy?




przez Doudou22 » 31/03/23, 23:55

michmich napisała:Witam wszystkich.
Kolega zainstalował kocioł kp11 8 lat temu.
Firma, która go zainstalowała, zbankrutowała.
Instalacja nigdy nie działała poprawnie.
Żadna firma nie chce naprawiać!
Kocioł ten ma produkować ciepłą wodę użytkową oraz ogrzewanie za pomocą grzejników.
Mój ojciec, który był inżynierem ogrzewania, pojechał obejrzeć instalację, przed śmiercią od razu zauważył, że instalacja została podłączona do góry nogami!
Co to znaczy?
Nie mam pojęcia o ogrzewaniu (w każdym razie bardzo mało), ale będę mógł to zmodyfikować, jeśli ktoś mi wytłumaczy, co mam robić.

A jeszcze lepiej, czy miłosierna dusza mogłaby wysłać mi e-mailem typowy schemat instalacji kocioł-grzejnik-zasobnik ciepłej wody?

Z góry dziękuję

Witam proszę o kontakt na facebooku Nicolas Dubois z kotłem ponast
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 60