Nieoczekiwane wyłączenie pompy głębinowej Divertron 1200x

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
totoche01
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 03/10/21, 16:44

Nieoczekiwane wyłączenie pompy głębinowej Divertron 1200x




przez totoche01 » 03/10/21, 16:56

Witam,
Wzywam Cię, bo mam pompę zatapialną do mojego zbiornika na deszczówkę. Model divertron 1200x.
Ta pompa ma 9 lat i od kilku tygodni niespodziewanie się zatrzymała, aby natychmiast uruchomić się ponownie.
Wymontowałem wylot wody i uruchomiłem, w tym przypadku i bez ciśnienia wylotowego działa dobrze nieprzerwanie.
Jeśli ponownie podłączę go do sieci i włączę, aby na przykład zasilić toalety, będzie się zatrzymywał co 5 do 10 sekund, jakby ciśnienie w sieci wydawało się zbyt wysokie, ale natychmiast uruchomi się ponownie ... aby zatrzymać się i ponownie uruchomić i zatrzymać. Mam też wrażenie, że napełnianie zbiornika toalety trwa dłużej niż wcześniej.

Czy ten objaw odpowiada zużyciu kondensatora, który wtedy należałoby wymienić?

Z góry dziękuję i życzę miłego dnia.
0 x
przekierowanie1000
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 25/03/23, 11:47

Re: Nieoczekiwane wyłączenie pompy głębinowej Divertron 1200x




przez przekierowanie1000 » 25/03/23, 11:50

Witam,
Czy rozwiązałeś swój problem? kiedy odkręcam kran, włącza się pompa, woda płynie przez 1 minutę, po czym przestaje. Muszę go odłączyć / podłączyć ponownie, aby zaczął ponownie... Nie mogę znaleźć problemu / rozwiązania
0 x
totoche01
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 03/10/21, 16:44

Re: Nieoczekiwane wyłączenie pompy głębinowej Divertron 1200x




przez totoche01 » 25/03/23, 15:39

Witam,
Nie, nie rozwiązałem problemu, ponieważ mojej pompy nie da się rozebrać z powodu całkowicie zapieczonej nakrętki. Więc nie mam dostępu do części elektronicznej.
Ale moja pompa nadal działa przez 2 lata w ten sam sposób, działa przez 30 sekund, a następnie zatrzymuje się i wznawia pracę po 1 sekundzie.
To nie ten sam problem co ty. Ty ona idzie w bezpieczne miejsce.
0 x
przekierowanie1000
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 25/03/23, 11:47

Re: Nieoczekiwane wyłączenie pompy głębinowej Divertron 1200x




przez przekierowanie1000 » 25/03/23, 21:54

totoche01 pisze:Witam,
Nie, nie rozwiązałem problemu, ponieważ mojej pompy nie da się rozebrać z powodu całkowicie zapieczonej nakrętki. Więc nie mam dostępu do części elektronicznej.
Ale moja pompa nadal działa przez 2 lata w ten sam sposób, działa przez 30 sekund, a następnie zatrzymuje się i wznawia pracę po 1 sekundzie.
To nie ten sam problem co ty. Ty ona idzie w bezpieczne miejsce.


Dziękuję za Twoją wiadomość. Czy masz jakiś pomysł, jak mogę naprawić to „zabezpieczenie”?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 90