Renowacja plastiku mojej niszczarki Florab, która stała się krucha pod wpływem promieni UV i warunków atmosferycznych?

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79356
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059

Renowacja plastiku mojej niszczarki Florab, która stała się krucha pod wpływem promieni UV i warunków atmosferycznych?




przez Christophe » 10/07/21, 20:30

Ponieważ go nie używałem, niezdarnie zostawiłem niszczarkę elektryczną w ogrodzie na kilka sezonów z rzędu (wydaje się, że 3 lata) bez żadnej realnej ochrony przed złymi warunkami pogodowymi, tylko z pojemnikiem na górze jako ochroną części mechanicznej ( do tego został stworzony)...

Był skierowany niemal dokładnie na południe...

Kilka dni temu gdy chciałem go ponownie użyć odpalił, żadnych problemów z częścią mechaniczną i elektryczną jedynie trochę nasmarowania i regulacji i było dobrze.

Natomiast plastik tacki pękł mi w rękach w 2 miejscach i to bez użycia siły... Krótko mówiąc, zrobił się bardzo kruchy.
Zdecydowanie UV :( i może trochę dziennych i sezonowych delt temperatur..

Pytanie: czy istnieje cudowna metoda (obróbka chemiczna itp.) przywracająca elastyczność plastikowi, który stał się kruchy pod wpływem promieni UV? Nie wiem co to za plastik, jest półprzezroczysty, kolor się nie zmienił. Wiem tylko, że aceton topi ABS...

Kruchy_plastik.jpg
Plastique_cassant.jpg (124.06 KB) Przeglądano 3426 razy


Plastic_brittle_2.jpg
Plastique_cassant_2.jpg (181.26 KB) Konsultowano 3426 razy
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14955
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4359

Re: Renowacja plastiku w mojej niszczarce, który stał się kruchy pod wpływem promieni UV i warunków atmosferycznych?




przez GuyGadeboisTheBack » 10/07/21, 20:49

Christophe napisał:Pytanie: czy istnieje cudowna metoda (obróbka chemiczna itp.) przywracająca elastyczność plastikowi, który stał się kruchy pod wpływem promieni UV?

Nan.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6523
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641

Re: Renowacja plastiku w mojej niszczarce, który stał się kruchy pod wpływem promieni UV i warunków atmosferycznych?




przez Macro » 10/07/21, 21:18

Polytrol w konserwacji... Ale teraz jest już za późno....
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79356
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059

Re: Renowacja plastiku w mojej niszczarce, który stał się kruchy pod wpływem promieni UV i warunków atmosferycznych?




przez Christophe » 10/07/21, 21:52

Za późno... Cholera...

Politrol? Jak to działa i z niektórymi rodzajami tworzyw sztucznych?

ps: czy to synonim exni, Izy i ABC? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6523
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641

Re: Renowacja plastiku w mojej niszczarce, który stał się kruchy pod wpływem promieni UV i warunków atmosferycznych?




przez Macro » 10/07/21, 21:59

Pierwotnie był przeznaczony do łodzi... Chyba... Używałem go na zderzakach samochodów z lat 80-tych...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Renowacja plastiku w mojej niszczarce, który stał się kruchy pod wpływem promieni UV i warunków atmosferycznych?




przez Ahmed » 10/07/21, 22:24

kiedy plastik się „ugotuje”, nie ma już nic do zrobienia, jest martwy… Zrobić nowy zbiornik z (cienkiej) blachy stalowej?
Ostatnio edytowane przez Ahmed 10 / 07 / 21, 22: 26, 1 edytowany raz.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14955
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4359

Re: Renowacja plastiku w mojej niszczarce, który stał się kruchy pod wpływem promieni UV i warunków atmosferycznych?




przez GuyGadeboisTheBack » 10/07/21, 22:26

Ahmed napisał:kiedy plastik się „ugotuje”, nie ma już nic do zrobienia, jest martwy… Wymienić plastik na (cienką) blachę stalową?

Obudować go włóknem szklanym i żywicą epoksydową, a następnie złocić drobnym złotem?
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13713
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1524
Kontakt :

Re: Renowacja plastiku w mojej niszczarce, który stał się kruchy pod wpływem promieni UV i warunków atmosferycznych?




przez izentrop » 10/07/21, 23:50

Dopóki masz uchwyt zapewniający bezpieczeństwo, nie potrzebujesz kosza. Nadal musisz umieścić pojemnik pod spodem, aby uniknąć wkładania rąk pod spód.

W przeciwnym razie masz większą szansę na zakup praktycznie nowego, używanego młynka za mniej niż 50 euro. Wiele osób kupuje to i używa raz, a następnie odkłada w kącie, tak jak Ty :P https://www.leboncoin.fr/recherche?cate ... ice=min-50
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 132