Kod błędu naprawy nagrzewnicy elektrycznej 16.02 (Chauffelec, Concorde, Siemens, Noirot, Airelec ...)

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Kod błędu naprawy nagrzewnicy elektrycznej 16.02 (Chauffelec, Concorde, Siemens, Noirot, Airelec ...)




przez ENERC » 22/12/20, 11:05

Mój grzejnik miał błąd 16.02 z losowym ogrzewaniem. Ta awaria dotyczy modeli:
Grzałka elektryczna ODESSAS II
Concord Elsa II
Zgoda Arkady
Siemens KLAVA
Noirot Camélia, Karisa, Calidou
Chafelec Cyrene
Dwupoziomowy Airelec…

Postępowałem zgodnie z samouczkiem https://www.commentreparer.com/46667/Ra ... -a-inertie.

Wyjmij część elektroniczną za pomocą 3 śrub torx.
Odłączyłem tylko 3 przewody do korpusu grzewczego i 3 przewody od czujnika temperatury (zrób zdjęcie)
Delikatnie zdejmij 2 zaciski mocujące tranzystory do radiatora
Odkręć aluminiowe zaczepy mocujące chłodnicę
Zdejmij chłodnicę (z tyłu na zdjęciu 1)
Odlutuj kondensator 470nF X2 > 250V
Rozwiąż nowy kondensator
Wymień chłodnicę, przekręć 2 zaczepy montażowe szczypcami, aby zablokować ją na płytce elektronicznej
Wymień 2 zaciski na grzejnikach
Złóż wszystko z powrotem i .... znowu działa !!!!
Obraz
Kondensator po lewej stronie na zdjęciu (w kolorze szarym)
Obraz

Awaria komponentu za mniej niż 1 euro .... pachnie planowanym starzeniem : Evil:
1 x
jacou07
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 20/01/21, 11:33

Re: Kod błędu naprawy nagrzewnicy elektrycznej 16.02 (Chauffelec, Concorde, Siemens, Noirot, Airelec...)




przez jacou07 » 20/01/21, 12:19

Witam,
Pragnę w tym miejscu złożyć świadectwo podziękowania dla "enerca" za jego tutorial z dnia 22 dotyczący kodu błędu 12...
Miałem ten sam problem w grudniu po przerwie w dostawie prądu zauważyłem, że mój grzejnik, model Concorde Arkadi o mocy 1500 W zakupiony w 2012 roku, wyświetlał ten kod „16.02”, gdy grzejnik został uruchomiony przewodem pilota, kod ten wyświetlał się na przemian z wyświetlaczem Tryb "Auto" Comfort... Zadzwoniłem do serwisu dealera "Leroy Merlin", który nie miał żadnych informacji i nie był w stanie udzielić mi żadnej pomocy.. Skontaktowałem się z serwisem posprzedażnym Noirot i Arelec i po prostu powiedzieli abym skontaktował się z moim sprzedawcą w celu zamówienia panelu sterowania nr ref. S136AA2899EZ... dla informacji. Dostałem cenę z Leroy Merlin: między 85 a 90 €!!!
Poszedłem na Amazon i znalazłem odniesienie do kondensatora sprzedawanego przez 10 za mniej niż 9 € zwrócone!!!
Otrzymałem części w mniej niż 48 godzin, wymieniłem ten cholerny kondensator, zmontowałem ponownie chłodnicę i działa idealnie od... Wielkie dzięki za tutorial...
0 x
hello45
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 17/04/24, 11:01

Re: Kod błędu naprawy nagrzewnicy elektrycznej 16.02 (Chauffelec, Concorde, Siemens, Noirot, Airelec...)




przez hello45 » 17/04/24, 11:10

Witam,
j'ai changé le condensateur des mes deux radiateurs Concorde, le code 16.02 apparaît toujours lors du branchement électrique du radiateur puis disparaît au bout de quelques secondes ; quand je le met en marche il n'y a plus ce code là, est ce que tout va bien ou le problème du condensateur est toujours présent ? merci pour vos réponses
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13698
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: Kod błędu naprawy nagrzewnicy elektrycznej 16.02 (Chauffelec, Concorde, Siemens, Noirot, Airelec...)




przez izentrop » 17/04/24, 12:29

Witam,
Le nouveau condensateur n'a peut-être pas la valeur requise.
Il faut mesurer sa capacité au multimètre capacimètre pour s'en assurer.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 110