Oś bębna złamana dwukrotnie na pralce Fagor 40 cm: planowane starzenie się

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 586
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Oś bębna złamana dwukrotnie na pralce Fagor 40 cm: planowane starzenie się




przez Piotr » 06/04/20, 11:27

W zeszłym tygodniu moja pralka głośno hałasowała podczas wirowania, bęben się wtedy zablokował. Podczas demontażu maszyny zobaczyłem, że pasek zsunął się z gąsienicy i owinął się wokół dolnej części koła pasowego. Po zdjęciu koła pasowego i zwolnieniu paska bęben mógł się obracać, ale nadal występował opór, więc wyjąłem łożysko i przegub obrotowy. Po wyjęciu całości natknąłem się na niezłą bryłę tlenku glinu, skrobając śrubokrętem udało mi się wykopać dziurę :zaszokować: oś bębna pęka:
topór_lave-linge.jpg
axe_lave-linge.jpg (142.68 KiB) Wyświetlono 16168 razy

Miałem ten sam problem 2 lata temu, również zachowałem zepsutą oś:
topór_lave-linge_casse.jpg
axe_lave-linge_casse.jpg (147.78 KiB) Wyświetlono 16168 razy

Moja woda ma bardzo niską zawartość kamienia wapiennego, jest agresywna, musi przyspieszać niszczenie, ale mimo to posiadanie biodegradowalnej pralki nie jest normalne!
Po dwóch podobnych przerwach zamierzam zmienić platformę, to głupie bo ta platforma (Vedette, Brandt, Fagor) była ciekawa pod względem naprawialności.
Czy macie do polecenia dobrej jakości i nadające się do naprawy marki pralek 40 cm (zdejmowane łożyska kulkowe) lub wręcz przeciwnie, modele, których odradzam?
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Oś bębna złamana dwukrotnie na pralce Fagor 40 cm: planowane starzenie się




przez Christophe » 06/04/20, 12:05

To jest stalowa oś "spawana" (hum hum...) na aluminiową część ??

FYI: moja pralka to Fagor sprzed 15 lat, jeszcze w wersji elektromechanicznej, bo celowo nie chciałem LCD....

Jeśli chodzi o twoje pytanie, myślę, że w 2017 roku czytałem wspaniałe rzeczy o pralkach LG Bubble dla przyjaciela...
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 586
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Re: Oś bębna złamana dwukrotnie na pralce Fagor 40 cm: planowane starzenie się




przez Piotr » 14/06/20, 21:29

Zgodnie z planem oś ostatecznie ustąpiła.
Udało mi się odzyskać średniej klasy maszynę marki Whirlpool, model AWE6237 (2017), która uległa wypadkowi w ruchu i której drzwi i zawiasy zostały złamane, reszta jest w bardzo dobrym stanie. Aby to naprawić, kupiłem kolejną, bardziej zaawansowaną maszynę do hydromasażu model AWE9765GG z września 2012 z łożyskami HS.

Pierwsza obserwacja, w maszynach do hydromasażu betonowe obciążniki są wyjmowane, bardzo praktyczne przy wchodzeniu po schodach iz pewnością łatwiejsze do recyklingu niż moja stara maszyna Fagor, w której beton był wlewany do wnęki w zbiorniku.

W AWE9765GG silnik jest bezszczotkowy montowany bezpośrednio z boku zbiornika, można by pomyśleć, że jest lepszy pod względem niezawodności (brak paska, brak szczotek), ale łożysko po tej stronie jest zaciśnięte w zbiorniku:
P1020928.JPG

W AWE6237 z klasycznym uniwersalnym silnikiem z paskiem oba łożyska są wymienne.

W każdym razie, nawet gdyby można go było zdjąć, część, która tworzy interfejs między stalową osią a bębnem ze stali nierdzewnej, jest zniszczona przez korozję:
P1020943.JPG

po czyszczeniu:
P1020949.JPG

P1020951.JPG

Więc ten sam problem co na fagorze.

W końcu, o ile zespół bębna nie został zmieniony w latach 2012-2017, nowa maszyna pozostaje na pożyczonym czasie, ale za 40 € z benzyną i kilkoma godzinami pracy mam najnowszą maszynę, która działa, części zamienne i duży bezszczotkowy silnik do zabawy : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Oś bębna złamana dwukrotnie na pralce Fagor 40 cm: planowane starzenie się




przez GuyGadebois » 14/06/20, 21:40

Fagor jest daleki od zajmowania czołowej pozycji pod względem niezawodności.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Oś bębna złamana dwukrotnie na pralce Fagor 40 cm: planowane starzenie się




przez Adrien (były nico239) » 15/06/20, 01:41

Dla przypomnienia, właśnie zmieniliśmy naszą zmywarkę, która robiła za dużo hałasu: męczące bum bum bum na dłuższą metę.

Z drugiej ręki .... BC
Nie zajmowałem się sprzedażą.

Candy CDF8 248 z najwyższej półki Obraz

„My” zostaliśmy „zrolowani”
Pierwsze połączenie: wyciek
Rura spustowa jest podzielona
Dostaję tę ze starej zmywarki (również kupiłem używaną 50 €)
Drugie połączenie: wyciek
Pojemnik na sól do prania jest pęknięty
Ominąłem to, podłączając bezpośrednie doprowadzenie wody bez przechodzenia przez tę skrzynkę.
I wszystko działa
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Oś bębna złamana dwukrotnie na pralce Fagor 40 cm: planowane starzenie się




przez izentrop » 15/06/20, 07:27

Witam,
Kiedy naprawiasz siebie, możesz to zobaczyć jako planowane starzenie się, ale raczej skutki globalizacji: coraz niższe koszty produkcji/ coraz wyższe koszty napraw w naszych bogatych krajach.

Inżynierii udaje się zrekompensować rosnące koszty surowców poprzez zmniejszenie potrzebnych ilości, ale istnieje granica. Fakt również, że koszt energii nie jest rozliczany w stosunku do jej trwałości (dixit Janco).

Sięgamy granic naszej biednej Ziemi (dixit też Biouix)

Cóż, OK, nie odpowiadam na pytanie o łożyska, ponieważ nigdy nie miałem problemu, ale wiele innych, zanim to się stało. Ponadto żywotność wszystkich elementów maszyny musi być niemal identyczna (planowane starzenie się : Wink: ), co oznacza, że ​​przy pierwszym uszkodzeniu
awarie następują jedna po drugiej, a ludzie, którzy się nie naprawiają, zyskują, zmieniając maszyny...
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 586
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Re: Oś bębna złamana dwukrotnie na pralce Fagor 40 cm: planowane starzenie się




przez Piotr » 15/06/20, 18:34

Nie do końca się zgodzę, tutaj nadal mamy materiał wrażliwy na korozję, który jest zanurzony, nie przekonasz mnie, że tej części nie można uformować z polimeru, który jest równie solidny i niewrażliwy na korozję kosztem porównywalnej produkcji.
Gdyby moja maszyna nie miała tego PB korozji to mogłaby jeszcze długo wytrzymać, reszta działała bez zarzutu a zużywające się części były wymienne.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Oś bębna złamana dwukrotnie na pralce Fagor 40 cm: planowane starzenie się




przez Christophe » 16/06/20, 13:47

Na obronę Fagora mam 17-latkę, która nigdy nie sprawiała mi problemów... a przeprowadziła się 3 razy!

To jest model Innova LD-110.

To wciąż model elektromechaniczny, bez wyświetlacza LCD i słychać cykanie przekaźników, gdy działa...

Jest tylko kilka świateł, nawet nie jestem pewien, czy są to diody LED : Chichot:

Ale to też niewiele zmienia, sama nie jestem dużą rodziną! : Mrgreen:

Z tego, co widziałem, dość łatwo można znaleźć części zamienne… nie jestem pewien, czy tak jest w przypadku wielu modeli, które mają 17 lat!
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Oś bębna złamana dwukrotnie na pralce Fagor 40 cm: planowane starzenie się




przez GuyGadebois » 16/06/20, 13:54

Ten model był intensywnie produkowany i ma wiele wspólnych części z innymi pralkami innych marek. Jest rzeczywiście bardzo niezawodny i naprawialny. Ale to było wcześniej”. : Chichot:
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Oś bębna złamana dwukrotnie na pralce Fagor 40 cm: planowane starzenie się




przez Christophe » 16/06/20, 14:02

Ah bin musi uwierzyć, że byłem prekursorem planowanego przeciwdziałania dezaktualizacji od początku lat 2000… czy po prostu miałem szczęście? : Mrgreen:
0 x

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 142